Zakaz handlu - niedziela
needpix
Autor Aneta Wasilewska - 8 Października 2020

Czy jesteś za zniesieniem zakazu handlu w niedzielę?

Zakaz handlu w niedzielę ma swoich zwolenników i przeciwników. Jakie jest wasze zdanie na temat robienia zakupów w każdą niedzielę? Popieracie zakaz? A może wolelibyście, żeby sklepy były otwarte każdego dnia w tygodniu?

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje w Polsce od 2018 roku. W tym roku z zakazu handlu został wyznaczony: podczas ostatniej niedzieli stycznia, kwietnia, czerwca, sierpnia, jednej niedzieli przed świętami Wielkanocy oraz dwóch niedziel przed świętami Bożego Narodzenia. Oznacza to, że w 2020 roku jeszcze tylko dwa razy będzie można zrobić zakupy w niedzielę 13 i 20 grudnia. W pozostałe niedziele sklepy będą nieczynne.

Więcej pieniędzy trafi do rolników. Wiemy, kto otrzyma większe dopłatyWięcej pieniędzy trafi do rolników. Wiemy, kto otrzyma większe dopłatyCzytaj dalej

Zakaz handlu w niedzielę - tak czy nie?

Coraz częściej pojawiają się głosy handlowców, którzy chcieliby, żeby zakaz handlu w niedzielę został zniesiony. Polska Rada Centrów Handlowych zaznacza, że mogłoby to pomóc w utrzymaniu miejsc pracy, a także w odrobieniu strat wywołanych przez pandemię. Co więcej, wprowadzenie handlu w każdą niedzielę, skróciłoby kolejki w soboty, a tym samym zmniejszyłoby ryzyko zakażenia się koronawirusem podczas zakupów.

- Jeśli właściciele popularnych marek nie odrobią strat spowodowanych lockdownem, zaczną szczegółowo analizować rentowność poszczególnych punktów, co w konsekwencji może spowodować, że znikną tysiące etatów, które dziś obsadzane są głównie przez ludzi młodych, w tym studentów. Skutki odczują zwłaszcza lokalne rynki pracy i to zarówno w małych, jak i dużych miastach - zaznaczyła Polska Izba Handlu.

Nie milkną echa wczorajszych wydarzeń. Rolnicy wyrazili swoje niezadowolenie na ulicach polskich miastNie milkną echa wczorajszych wydarzeń. Rolnicy wyrazili swoje niezadowolenie na ulicach polskich miastCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Chlewnia spaliła się jak zapałka. Zginęło 2,5 tys. świń, potem nastąpił kolejny dramat
2. Ekspert ICM UW: za miesiąc 80 tys. zakażeń dziennie. Wiadomo, jaka grupa osób jest największym powodem wzrostu
3. Uprawy dla małych i dużych gospodarstw. Na nim cała gmina zbija kokosy, zagłębie czosnkowe to chluba okolicy

Jakie jest wasze zdanie na temat zakazu handlu w niedzielę? Popieracie zakaz, czy wolelibyście, żeby sklepy były otwarte przez cały tydzień?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podwójne kotlety schabowe, niesamowicie soczyste z pyszną, chrupiącą panierką. Receptura samej Magdy Gessler podbija internet
  2. Kotek o dwóch pyszczkach przyszedł na świat. Właściciele nie wierzyli własnym oczom, nikt nie dawał mu szans
  3. Nie miała żadnych szans. Dramatyczne wiadomości z polskiej wsi nad ranem pojawiły się w mediach
  4. W Biedronce po taniości, choć na wsi leżą wszędzie. Kolejne uderzenie w rolników
  5. Nowe zjawisko na wsi. Kościół bije na alarm, wskazuje konsekwencje
  6. Wszystkich Świętych 1 listopada z restrykcjami. MZ wyjaśniło, co z odwiedzinami na cmentarzach

Następny artykuł