Zakupy - listy
martinbinias/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 16 Października 2020

Znowu wracają do łask. Robicie listy zakupowe?

Zakupy z listą wracają do łask. Coraz więcej Polaków wybiera się do sklepów, dokładnie wiedząc, co chce zakupić.

Zakupy i oszczędzanie, to temat, który nieustannie towarzyszy Polakom. Zgodnie z najnowszymi badaniami okazuje się, że Polacy coraz częściej wybierają się na zakupy właśnie z listą, by wydać mniej pieniędzy w sklepie.

Masz bydło? Czas na spełnienie ważnego obowiązku tylko do końca miesiącaMasz bydło? Czas na spełnienie ważnego obowiązku tylko do końca miesiącaCzytaj dalej

Zakupy z listą - Polacy oszczędzają w sklepach

W ostatnim czasie przeprowadzone zostały ogólnopolskie badania UCE Research programu branżowego "Blix Awards - Wybór Konsumentów", z których wynika, że w ostatnich miesiącach Polacy częściej niż w ostatnich kwartałach korzystają z promocji. Okazuje się, że łącznie aż 57 proc. konsumentów wybiera dzisiaj rozsądne zakupy.

- Jak co roku czwarty kwartał będzie charakteryzować się większymi wydatkami konsumentów. Tę prawidłowość należy połączyć z ekonomiczną niepewnością, związaną z sytuacją epidemiologiczną w kraju. Deklaracje prawie 60 proc. Polaków nie powinny więc nikogo zaskakiwać - zaznaczyła Julita Pryzmont z Hiper-Com Poland.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Stało się. Pękła bariera. Główny Lekarz Weterynarii potwierdził, wystarczyło jedno zwierzę
2. Odbierzesz telefon, stracisz czujność i przy tym oszczędności. W całym kraju pojawiły się oszustwa nową metodą
3. Wszyscy powinni się przygotować, zacznie się już w drugiej połowie miesiąca. Rolnicy mają mało czasu na zadbanie o uprawy i gospodarstwa

Zakupy na święta. Polacy i w tym przypadku zacisną portfel

Co więcej, z badań wynika, że Polacy w nadchodzące święta mają zamiar wydać mniej pieniędzy niż w ostatnich latach. Metodą na oszczędzanie, znowu będzie rozsądne podejście i planowanie wydatków. Co do list zakupowych, w badaniach pojawiło się, że aż 48 proc. ankietowanych deklaruje przygotowywanie listy zakupów przed wyjściem do sklepu.

- Większa aktywność ostatniego kwartału skłania konsumentów do podejmowania mniej spontanicznych decyzji zakupowych oraz tworzenia list z konkretnymi rzeczami. Polacy mają już określone na ten czas cele jak chociażby świąteczne prezenty. Dodatkowo ludzie tłumaczą pandemią chęć bardziej racjonalnego i usystematyzowanego podejścia do zakupów - zaznaczyła Julita Pryzmont.

Konsekwencje uderzą w rolników. Sprzedaż popularnego produktu spada z roku na rokKonsekwencje uderzą w rolników. Sprzedaż popularnego produktu spada z roku na rokCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Weszła do sklepu i sięgnęła za ladę. Kobieta chciała ukraść pieniądze dla chorej Zosi, szuka jej całe miasto
  2. Ogromna plaga we Wrocławiu. Mieszkańcy są przerażeni, boją się o siebie i psy
  3. Fatalna informacja dla wszystkich właścicieli maszyn rolniczych. Ma być o wiele gorzej
  4. Na rolników zostanie nałożony nowy obowiązek? Ma dotknąć każdego posiadacza psów
  5. Ależ zmiana. Marta Manowska z "Rolnik szuka żony" zachwyciła
  6. Zmieniają obostrzenia, właśnie opublikowano nowe rozporządzenie. Już jutro wchodzą w życie

Źródło: Pomorska

Następny artykuł