Zakupy - listy
martinbinias/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 16 Października 2020

Znowu wracają do łask. Robicie listy zakupowe?

Zakupy z listą wracają do łask. Coraz więcej Polaków wybiera się do sklepów, dokładnie wiedząc, co chce zakupić.

Zakupy i oszczędzanie, to temat, który nieustannie towarzyszy Polakom. Zgodnie z najnowszymi badaniami okazuje się, że Polacy coraz częściej wybierają się na zakupy właśnie z listą, by wydać mniej pieniędzy w sklepie.

Zakupy z listą - Polacy oszczędzają w sklepach

W ostatnim czasie przeprowadzone zostały ogólnopolskie badania UCE Research programu branżowego "Blix Awards - Wybór Konsumentów", z których wynika, że w ostatnich miesiącach Polacy częściej niż w ostatnich kwartałach korzystają z promocji. Okazuje się, że łącznie aż 57 proc. konsumentów wybiera dzisiaj rozsądne zakupy.

- Jak co roku czwarty kwartał będzie charakteryzować się większymi wydatkami konsumentów. Tę prawidłowość należy połączyć z ekonomiczną niepewnością, związaną z sytuacją epidemiologiczną w kraju. Deklaracje prawie 60 proc. Polaków nie powinny więc nikogo zaskakiwać - zaznaczyła Julita Pryzmont z Hiper-Com Poland.

Zakupy na święta. Polacy i w tym przypadku zacisną portfel

Co więcej, z badań wynika, że Polacy w nadchodzące święta mają zamiar wydać mniej pieniędzy niż w ostatnich latach. Metodą na oszczędzanie, znowu będzie rozsądne podejście i planowanie wydatków. Co do list zakupowych, w badaniach pojawiło się, że aż 48 proc. ankietowanych deklaruje przygotowywanie listy zakupów przed wyjściem do sklepu.

- Większa aktywność ostatniego kwartału skłania konsumentów do podejmowania mniej spontanicznych decyzji zakupowych oraz tworzenia list z konkretnymi rzeczami. Polacy mają już określone na ten czas cele jak chociażby świąteczne prezenty. Dodatkowo ludzie tłumaczą pandemią chęć bardziej racjonalnego i usystematyzowanego podejścia do zakupów - zaznaczyła Julita Pryzmont.

Źródło: Pomorska

Następny artykuł