Zakupy - policja
KMP Wrocław
Autor Aneta Wasilewska - 24 Listopada 2020

Podczas zakupów wykorzystywała niską cenę buraków. Studentka z Wrocławia została już zatrzymana

Podczas robienia zakupów jedna z klientek postanowiła skorzystać z tego, że cena buraków jest wyjątkowo niska. 20-latce z Wrocławia nie udało się jednak wyjść ze sklepu niezauważoną. Interwencję podjął ochroniarz sklepu, który widział, co robi młoda kobieta. Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiła się policja.

Czas trwania zakupów w marketach coraz częściej można skrócić o uciążliwe stanie w kolejce, korzystając z kas samoobsługowych. Niestety, okazuje się, że jest to sposób, by podczas robienia zakupów zapłacić mniej.

Zakupy w dyskoncie były 10 razy tańsze

- Kobieta kładła na wadze kolejne produkty, między innymi owoce, warzywa i słodycze, jednak, zamiast na wybierać na urządzeniu jabłka, gruszki, banany, pomidory czy cukierki, wszystkie kasowała jako buraki, które kosztowały o wiele mniej. Następnie wyciągnęła z koszyka kilkanaście muffinek, bułki i bagietki, które w systemie kasowym zaznaczyła jako kajzerki - przekazali policjanci z Wrocławia.

Po czym kobieta zapłaciła za produkty. 20-latka została zatrzymana przez ochroniarza, który już wcześniej zauważył, co zrobiła młoda kobieta i powiadomił o wszystkim policję. Dodatkowo okazało się, że 20-latka połowę produktów nawet nie skasowała, tylko od razu umieszczała w swojej torbie na zakupy.

- Kobieta powinna zapłacić za wszystkie produkty prawie 150 złotych, jednak na paragonie była kwota prawie 10 razy mniejsza - przekazali policjanci.

Zacznie się 1 grudnia, wyznaczono tylko tydzień na złożenie wniosku. ARiMR ogłosiła nowy nabórZacznie się 1 grudnia, wyznaczono tylko tydzień na złożenie wniosku. ARiMR ogłosiła nowy nabórCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ogromna rodzinna tragedia. 65-latka nie miała żadnych szans, została wciągnięta przez rozrzutnik
  2. Dasz na tacę płacąc kartą? Biskupi chcą wprowadzenia terminali do kościołów
  3. "Rolnik szuka żony": kandydat Magdaleny w niecenzuralnych słowach za jej plecami, bolesne oskarżenie

20-latka usłyszała zarzuty popełnienia oszustwa oraz kradzieży

Do sklepu przyjechali funkcjonariusze, którzy zatrzymali młodą kobietę. 20-latka już w jednostce Policji usłyszała zarzuty popełnienia oszustwa oraz kradzieży.

- Jej zachowanie może nieść za sobą poważne konsekwencje, bowiem o ile kradzież produktów w takiej kwocie traktowane jest jako wykroczenie, to już oszustwo jest przestępstwem zagrożonym karą nawet pozbawienia wolności - przekazali funkcjonariusze z KMP Wrocław.

- O tym, w jaki sposób odpowie za popełnione przez siebie czyny młoda wrocławianka zadecyduje teraz sąd - dodali funkcjonariusze.

Kasy samoobsługowe - sposób dla nieuczciwych klientów

Korzystanie z kas samoobsługowych robi się coraz popularniejsze w Polsce. Można je znaleźć zarówno w marketach, jak i na przykład drogeriach. Niestety, nieuczciwi klienci znaleźli na nie metody, korzystając z nich w podobny sposób, jak 20-latka z Wrocławia.

- Niektórzy korzystają z nich, aby szybciej zrobić zakupy, a niektórzy, jak pokazuje przykład młodej wrocławianki, próbują wykorzystać tę możliwość, aby oszukać sklep, unikając bezpośredniego kontaktu z pracownikiem sklepu - zaznaczyli policjanci.

Dramatyczny apel Andrzeja z Dramatyczny apel Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie". Chodzi o zdrowie jego ojcaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

   1. Gessler przeszła samą siebie. Jej przepis na pierogi z kapustą zachwyci nawet niejadka
   2. "Twoja twarz brzmi znajomo 13". Gwiazda programu pokazała odważne zdjęcie. Fani są zachwyceni
   3. Dokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomoc
   4. Pokłócili się o miedzę, chwycił za siekierę. Do akcji wkroczyła policja
   5. Niespodziewanie samochód osobowy wjechał w powóz konny. Na miejscu natychmiast pojawiła się pomoc, niestety dziś podjęto ciężką decyzję
   6. Małopolskie: wstrząsający widok w centrum miasta. Wywiesił kończyny zwierzęcia w parku
   7. Właśnie ujawniono ostatnie życzenie Diego Maradony. Napisał list, miał jedną prośbę

Źródło: KMP Wrocław

Następny artykuł