Zima - łyżwy
NAC, Fot: Zbyszko Siemaszko
Autor Aneta Wasilewska - 4 Grudnia 2020

Łyżwy na nogach i uśmiech nie znikał z twarzy. Przed laty zimowym zabawom nie było końca

Zima przed laty wyglądała zupełnie inaczej niż dzisiaj. Dzieci spędzały całe dnie na zewnątrz, do dyspozycji miały ślizgawki pod domem, gdzie wesoło dokazywały na łyżwach. Wy też przed laty spędzaliście zimowe dni na ślizgawkach?

Kiedy przed laty dzieci odkładały sanki, poszukiwało się zamarzniętych kałuż, jezior i stawów. Rzadkością było, by na boisko wylewano wodę, żeby powstawały lodowiska, a jeśli się zdarzyło, dzieci nawet zimą na zajęciach wychowania fizycznego zakładały łyżwy i ślizgały się do upadłego.

GIW: Nie ma podstaw do blokowania transportu świńGIW: Nie ma podstaw do blokowania transportu świńCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Zima przed laty - jazda na łyżwach

Może jeszcze ktoś pamięta, ale jeśli nie miało się łyżew, można było poradzić sobie w inny sposób. Do trzewików dokupowało się specjalne łyżwy, dzięki czemu zimowe buty szybko przeistaczały się w gotowe do ślizgania na lodzie łyżwy.

Przed laty dzieci wesoło dokazywały na łyżwach, aktywnie spędzając czas w chłodne zimowe dni, po czym wesoło wracały do domu, by się ogrzać.

Kto pamięta jeszcze te czasy?

Niska cena, problem ze zbytem. Rolnicy nie mają złudzeń, nie przetrwają bez skupu interwencyjnegoNiska cena, problem ze zbytem. Rolnicy nie mają złudzeń, nie przetrwają bez skupu interwencyjnegoCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł