zwierzęta
unsplash.com / fot. Doruk Yemenici
Autor Magdalena Więckowska - 1 Grudnia 2020

Druzgocąca informacja dla setek tysięcy miłośników zwierząt. Rozczarowanie na wiosnę

Zwierzęta i ich miłośnicy będą musieli pogodzić się z faktem, że organizowana w cyklu dwuletnim Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych nie odbędzie się. Impreza cieszy się za każdym razem wielką popularnością. Tradycyjnie ma miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W 2021 miała odbyć się w dniach 21-23 maja, lecz ze względu na sytuację epidemiczną organizatorzy zdecydowali się wystawę odwołać.

Zwierzęta wraz ze swoimi hodowcami będą mogli wrócić do Poznania na Narodową Wystawę Zwierząt Hodowlanych, lecz organizatorzy nie podali jeszcze żadnej konkretnej daty.

Zwierzęta hodowlane i wystawa

Impreza organizowana jest raz na dwa lata przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Związki Hodowców Zwierząt, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt oraz Grupę MTP.

Spotkanie hodowców i miłośników zwierząt trwa zawsze trzy dni i jest wypełnione wieloma atrakcjami. Na stronie Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych możemy przeczytać:

"Trzydniowe święto hodowców od lat skupia znakomite grono hodowców prezentujących zwierzęta oraz producentów i dystrybutorów pokazujących najnowszą technologię i rozwiązania wykorzystywane w rolnictwie, czy chowie zwierząt. Wystawie przyświeca również idea zdrowego żywienia, w której zawiera się jedzenie dobrze przyrządzonego mięsa wieprzowego, wołowego i drobiowego od polskich producentów. NWZH to czas poszukiwań nowych rozwiązań, czerpania inspiracji oraz zdobywania wiedzy w ramach spotkań ze znanymi w kraju autorytetami".

Wielkie rozczarowanie

Majowa impreza została anulowana z dużym wyprzedzeniem. Informację o bolesnej decyzji można przeczytać na stronie internetowej Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych.

Zgodnie z wytycznymi epidemiologicznymi Ministerstwo Rolnictwa podjęło decyzję o przełożeniu imprezy - a na ten fakt nie miała wpływu ani Grupa MTP, ani NWZH.

Miłośnicy zwierząt będą z pewnością bardzo niepocieszeni - podczas ostatniej edycji imprezy na terenie Targów Poznańskich zaprezentowano ponad 1500 zwierząt.

Wystawę odwiedziło prawie 22 000 gości. Jak widać inicjatywa cieszy się wielkim zainteresowaniem, nawet pomimo ogólnego spadku popularności imprez na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Od kilku lat MTP nie ma dobrej passy, a każde odwołane wydarzenie działa na ich niekorzyść finansową.

W sytuacji, gdy wiele inicjatyw przenosi się do internetu, z podobnej okazji skorzystali polscy hodowcy bydła.

Wystawa Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka zorganizowała wystawę, której finał odbył się online 29 listopada 2020 roku.

Następny artykuł