zwierzęta
commons.wikimedia.org / fot. DFoidl
Autor Magdalena Więckowska - 2 Grudnia 2020

8 wielkich byków uciekło z gospodarstwa. Nadal szukają ich w Nowej Kornicy

Zwierzęta gospodarskie mogą być przyjazne jak małe jagniątka czy króliki. Inne zaś potrafią stanowić śmiertelne zagrożenie dla człowieka. Nie ma tutaj cienia przesady - byki są jednym z takich przykładów. We wsi Nowa Kornica na Mazowszu trwa obecnie akcja poszukiwawcza ośmiu dorosłych byków, które uciekły z jednego z tamtejszych gospodarstw.

Zwierzęta poszukiwane są przez policję, która prosi wszystkich, którzy widzieli byki w okolicy o kontakt z funkcjonariuszami powiatu łosickiego.

Zwierzęta, które sieją postrach

Osobom, które miały kiedykolwiek do czynienia z bykami nie trzeba dwa razy powtarzać, że mogą się one okazać się niezwykle niebezpiecznymi zwierzętami.

Hodowcy starają się zminimalizować ich agresywność - a na tę wpływa nie tylko testosteron, ale również możliwość socjalizacji z innymi samcami oraz dobór składników odżywczych w paszy.

Mimo to bykowi nigdy nie wolno ufać - nie raz słyszało się o rolnikach, którzy ponosili straszliwą śmierć na rogach zwierzęcia, które wychowywali od małego cielaka.

Nic zatem dziwnego, że w powiecie łosickim ludzie obawiają się o swoje zdrowie i życie wiedząc, że w okolicy biega osiem dorosłych, wielkich byków.

Nowe Kornice i byki

Z gospodarstwa rolnego uciekło dziesięć byków. Dwa z nich zostały już znalezione i odprowadzone do zagrody. Co z pozostałymi ośmioma?

Wygląda na to, że przemieszczają się gdzieś na terenie powiatu łosickiego. Jak łatwo się domyślić, zwierzęta znajdujące się w kompletnie nowej dla nich sytuacji są wystraszone i mogą zachować się w kompletnie nieprzewidywalny sposób.

Policjanci zaznaczają, że do zwierząt pod żadnym pozorem nie wolno podchodzić i łapać ich na własną rękę.

Obecnie wiadomo, że byki staranowały bramę i w ten sposób wydostały się na wolność.

Lokalna policja prosi o niezwłoczny kontakt wszystkich, którzy mogli zauważyć wolno biegające byki pod numerem telefonu: 47 707 72 00.

Następny artykuł