zwierzęta
pikist.com
Autor Magdalena Więckowska - 7 Grudnia 2020

65-latek skrywał u siebie króliki. Znęcał się nad nimi tak, że łzy płyną same

Zwierzęta, ich podstawowy dobrostan i utrzymanie zdaje się być niekiedy zbyt wielkim wyzwaniem dla niektórych ludzi. 65-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Zdzieszowice, miał w swoim gospodarstwie wizytę policji, która została poinformowana o możliwości popełnienia przestępstwa. Okazało się, że mężczyzna przetrzymuje króliki w skandalicznych warunkach.

Zwierzęta zostały zabrane przez pracowników Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Andrzej z Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" wyznał prawdę o swoim miłosnym życiu. Absolutna szczerośćCzytaj dalej

Zwierzętom potrzeba jednego

Mężczyzna, który “opiekował się” królikami, przetrzymywał je w okrutnych warunkach. Jak podaje policja z Komisariatu w Zdzieszowicach, króliki przebywały “w złych warunkach bytowych”.

Za tym ogólnym stwierdzeniem kryje się fakt, że zwierzęta trzymane były w starej lodówce i w wózkach sklepowych. Nie trzeba być ekspertem od hodowli jakichkolwiek zwierząt, by wiedzieć, że taki pomysł krzywdzi zwierzęta.

Jakby tego było mało, 65-letni mężczyzna przetrzymywał króliki w wymienionych miejscach bez dostępu do wody, ani do pożywienia.

Warto podkreślić, że tak niewielkim zwierzętom jak króliki nie trzeba wiele do osiągnięcia minimum bytowego. Można nawet powiedzieć, że potrzeba im jednego: myślącego, empatycznego właściciela.

Króliki i interwencja policji

Nie ma znaczenia, że króliki są maleńkimi zwierzętami. Na ich cierpienie nie byli obojętni policjanci z Komisariatu w Zdzieszowicach, którzy złożyli wizytę 65-latkowi.

Ich podejrzenia potwierdziły się po oględzinach miejsca, w których przetrzymywane były zwierzęta. Ich stan był na tyle fatalny, że niezbędna była interwencja lekarza weterynarii.

By nie narażać zwierząt na dalsze cierpienie i niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia, króliki zostały przekazane pracownikom Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Obecnie są bezpieczne i przebywają w azylu dla zwierząt. Jak potoczyły się dalsze losy właściciela królików? Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu postawiono mu zarzuty znęcania się nad zwierzętami.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynności. Za taki czyn grozi w Polsce kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ogromne zaskoczenie w Ogromne zaskoczenie w "Rolnik szuka żony". Magda i Kuba wyznali wszystko przed kameramiCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:Następny artykuł