Zwierzęta - niebepieczeństwo
pen_ash/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 12 Stycznia 2021

Ogromne ryzyko dla zwierząt. Lekarze weterynarii mierzą się z niebezpiecznym zjawiskiem

Lekarze weterynarii w Polsce coraz częściej muszą mierzyć się z niebezpiecznym zjawiskiem. Niestety, cieszące się coraz większą popularnością leki weterynaryjne kupowane przez internet, mogą nieść za sobą ogromne ryzyko dla zdrowia i życia zwierząt.

W dzisiejszym wydaniu Naszego Dziennika zwrócono uwagę na coraz poważniejszy problem, z którym zmagają się nie tylko rolnicy, ale i weterynarze w wielu miejscach w Polsce.

Chodzi o kupowanie leków weterynaryjnych za pośrednictwem sieci. Niestety, podawanie zwierzętom sfałszowanego produktu leczniczego wiąże się z ogromnym niebezpieczeństwem dla zwierząt.

- Lekarze weterynarii mierzą się z niebezpiecznym zjawiskiem - przekazuje nasz Dziennik.

Internet zalewają "leki weterynaryjne"

W sieci pełno jest ofert sprzedaży produktów leczniczych weterynaryjnych. Nie trudno się domyśleć, że nasilenie niebezpiecznego zjawiska, dotarło już do ekspertów gospodarki rolnej w Polsce.

Nadchodzi prawdziwa zima? IMGW wydaje ostrzeżenie pogodowe dla zachodniej i centralnej PolskiNadchodzi prawdziwa zima? IMGW wydaje ostrzeżenie pogodowe dla zachodniej i centralnej PolskiCzytaj dalej

- Niestety, są rolnicy, którzy dla oszczędzenia kilku złotych decydują się na zakup leków w internecie. A przybywająca liczba ofert w sieci świadczy o tym, że proceder ten narasta - przekazał dla naszego Dziennika Jacek Podgórski, dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej.

A co z polskim prawem?

Patrząc na powiększający się problem, warto przypomnieć sobie, że zgodnie z prawem takie praktyki nie są dozwolone.

Jak wynika z Prawa farmaceutycznego, wysyłkowa sprzedaż produktów weterynaryjnych jest zabroniona.

Podczas robienia takich zakupów rolnicy nie mogą mieć pewności, czy leki pochodzą z legalnego źródła, czy nie są podrabiane i przede wszystkim, czy są bezpieczne dla zwierząt.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Nasz Dziennik

Następny artykuł