Zwierzęta - nutrie
kadr z programu "Kryminalna Siódemka" TVP3
Autor Aneta Wasilewska - 13 Listopada 2020

Wykorzystano ufność zwierząt, by skazać je na cierpienie. Rybnickie nutrie zostały otrute

Nie robią nikomu krzywdy, sprawiają, że spacery są przyjemniejsze, a na ich widok dzieciom pojawia się uśmiech na twarzach. Niestety, nutrie z Rybnika zostały otrute. Zwierzęta zostały skazane na wielkie cierpienia.

Zwierzęta są niezwykle sympatyczne i ufne. Doskonałym przykładem na to są nutrie z Rybnika, która są niebywałą atrakcją całego Śląska. Nutrie nie boją się ludzi, wychodzą z wody nawet do dzieci. Niestety, ktoś postanowił wykorzystać ich zaufanie i skazać na okrutne cierpienie.

Romans za kulisami Romans za kulisami "Rolnik szuka żony"? W sieci pojawił się zaskakujący wpis uczestniczki hitu TVPCzytaj dalej

Zwierzęta zostały otrute

W ostatnich dniach w lokalnych mediach pojawiły się drastyczne zdjęcia, na których widać martwe nutrie. Zwierzęta najprawdopodobniej ucierpiały przez człowieka.

Sprawą zainteresowała się organizacja Pet Patrol z Rybnika, która zleciła sekcję zwłok zwierząt, by dowiedzieć się, czy informacje dotyczące otrucia zostaną potwierdzone. Niestety, badania wskazały, że zwierzęta zostały otrute.

- Kochani, w związku z pojawiającymi się wątpliwościami i obawami dotyczących śmierci naszych rybnickich nutrii, poprosiliśmy naszego lekarza o przeprowadzenie sekcji zwłok ostatniej martwej nutrii, którą znaleziono przy zbiorniku wodnym.
Sekcja zwłok wzmocniła jedynie nasze obawy, że coś złego dzieje się w stadzie. Przyczyny śmierci po przeprowadzeniu sekcji mogą być dwie, otrucie lub infekcja o bardzo ostrym przebiegu. W rozmowie z lekarzem po przeprowadzeniu badania, biorąc pod uwagę wszystkie przesłanki, lekarz skłania się raczej i niestety, do tej pierwszej opcji, czyli otrucie... Pytanie, czy celowe? Jeśli tak, to było to bardzo okrutne. Zwierzęta nie miały lekkiej śmierci. Prosimy Was kochani o czujność. Reagujcie i zgłaszajcie odpowiednim służbom jeśli coś Was zaniepokoi. - napisano na facebookowej grupie Pet Patrol Rybnik.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Tak mieszka biskup na wsi: 21 hektarów i pałac za kilka milionów. Relacja rolnika
2. Dokładnie 5 grudnia wejdzie w życie długo wyczekiwany projekt. Kierowcy mają powody do radości
3. Od stycznia nowa opłata dla 38 milionów Polaków. Nadchodzi fala niezadowolenia

Internauci w mocnych słowach o Andrzeju i Gienku z Internauci w mocnych słowach o Andrzeju i Gienku z "Rolnicy. Podlasie". Nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Przedstawiciele Urzędu Miasta w Rybniku proszą wszystkie osoby, które mogą mieć informacje w sprawie otrucia zwierząt, o kontakt. Sprawca za znęcanie się nad zwierzętami, może zostać skazany na trzy lata pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smakowite śniadanie w parę chwil, maślane drożdżówki jak u babci. Posypane kruszonką i niesamowicie pyszne
  2. Owczarek własnym ciałem bronił pana przed włamywaczami. Zapłacił wysoką cenę
  3. Wyszła na pole i dokonała przerażającego odkrycia. Policja natychmiast zajęła się sprawą
  4. Ostateczny dowód w sprawie? Fani "Rolnik szuka żony" już nie mają wątpliwości, jak zakończył się program
  5. Chociaż jest najmniejszy w całej rodzinie, ma szansę zawojować cały rynek. Ukraińcy zaprezentowali nowy ciągnik
  6. Seweryn z “Rolnik szuka żony” zdradził poważne zamiary wobec swojej wybranki. Padły osobiste słowa w kierunku Marleny
  7. Kot wrócił do domu z kartką przypiętą do obróżki. Właściciel zdębiał, gdy ją przeczytał

Źródło: Facebook, TVP3

Następny artykuł