zwierzęta
unsplash.com / fot. Waranya Mooldee
Autor Magdalena Więckowska - 16 Listopada 2020

Hodujecie króliki? Niedoceniane zwierzęta, prawdziwy skarb gospodarstwa

Zwierzęta na wsi są nie tylko źródłem pożywienia i utrzymania, ale także towarzyszami, które swoim wyglądem cieszą ludzkie oczy. Zadbane zwierzęta to także szczęśliwe zwierzęta, o czym doskonale wie każdy hodowca. Na polskiej wsi jest sporo rolników, którzy dla własnych celów hodują króliki. Mięso tych ssaków nie jest zbyt popularne w Polsce, a szkoda - jest ono bowiem bardzo smaczne i zdrowe.

Zwierzęta, jakimi są króliki, nie są wymagające. Są stosunkowo odporne na choroby, o ile tylko zapewni się im minimum potrzebne do prawidłowej egzystencji.

Józef z Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieciCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zainteresowanie było tak duże, że zwiększono budżet na dofinansowania. Dobra wiadomość z NFOŚiGW
2. Zmiany w systemie egzaminowania kierowców. Będzie wystarczyć 15 minut, by pożegnać prawo jazdy
3. Wielkie pieniądze idą do rolników. Internauci zdają relację

Zwierzęta, które są zajęczakami

Króliki dzieli się zazwyczaj na grupy: dużą, średnią, małą i miniaturową. Wszystko zależy od masy ciała, ale niebagatelną rolę odgrywa tutaj niekiedy szata zwierzęcia.

Wiadomym jest, iż króliki są niezwykle przyjaznymi i łagodnymi zwierzętami, więc nie brakuje miłośników zwierząt, którzy otaczają się nimi głównie ze względu na sympatię do zajęczaków.

Zacznie się 5 grudnia. Ważna zmiana przepisów dla kierowcówZacznie się 5 grudnia. Ważna zmiana przepisów dla kierowcówCzytaj dalej

Nieco więcej o królikach

Niektórzy myślą, że króliki są gryzoniami - nic bardziej mylnego. Gdyby tak było w istocie, możliwe byłoby krzyżowanie np. świnek morskich z królikami.

Króliki są jednak zajęczakami, co czyni je nieco bardziej odległymi krewniakami stworzeń takich jak myszy, szczury, świnki morskie itp.

Istnieją wielkie rasy królików, które robią wrażenie swoim niepospolitym rozmiarem. Do takich ras należy m. in. belgijski olbrzym, francuski baran czy olbrzym srokacz.

W gospodarstwach prym wiodą duże i średnie rasy królików, natomiast w miastach są to zazwyczaj króliki średnie i miniaturki.

Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie" ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealnie chrupiące pieczone ziemniaki w zaledwie 20 min. Szef kuchni zdradził trik, jak zrobić je w ekspresowym tempie
  2. Stworzył najsłynniejszy fotel w historii PRL. Poznajcie historię niezwykłego Józefa Chierowskiego
  3. W Parku Narodowym ma być droga ekspresowa. Sprawa może trafić do UE
  4. Romans za kulisami "Rolnik szuka żony"? W sieci pojawił się zaskakujący wpis uczestniczki hitu TVP
  5. Inwazyjny gatunek z Azji zagraża gospodarce i ekosystemowi. Ludzie załamują ręce
  6. Dlaczego pies kładzie się przy Twoich stopach? Spanie w nogach jest ważnym sygnałem, lepiej go nie bagatelizować
  7. Nie żyje były selekcjoner reprezentacji Polski. Z kadrą sięgnął po duży sukces

Następny artykuł