zwierzęta
unsplash.com
Autor Magdalena Więckowska - 25 Listopada 2020

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień bez Futra. Jesteś przeciwnikiem noszenia futer?

Zwierzęta są towarzyszami człowieka od niepamiętnych czasów. Dzięki nimi ludzie mają pewne źródło pożywienia, a także nieocenioną pomoc w wielu rodzajach codziennych prac. Coraz głośniejsze stają się głosy sprzeciwu wobec zabijaniu zwierząt na futra, zwłaszcza w sytuacji, gdy dostępne są syntetyczne zamienniki skór i futer.

Zwierzęta są w takim przypadku zabijane na potrzeby przemysłu modowego ze względu na swoją piękną okrywę włosową.

Dokładnie od 30 listopada. Można dostać nawet 100 tysięcy złotych na gospodarstwoDokładnie od 30 listopada. Można dostać nawet 100 tysięcy złotych na gospodarstwoCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ogromna rodzinna tragedia. 65-latka nie miała żadnych szans, została wciągnięta przez rozrzutnik
  2. Jednak zjesz na miejscu. Niektóre gastronomie już za 3 dni będą stały otworem, jest tylko jeden haczyk
  3. "Rolnik szuka żony": kandydat Magdaleny w niecenzuralnych słowach za jej plecami, bolesne oskarżenie

Zwierzęce futro dla luksusu

Kiedyś stosowano futra zwierzęce w codziennej odzieży ze względu na brak dostępu do innych źródeł.

Ubrania sporządzane ze skór i futer były popularne przez wiele wieków w obszarach, na których panował umiarkowany i chłodny klimat.

Były cenione nie tylko ze względu na swoje piękno, ale także trwałość i ciepło. Wraz z postępem rozwoju człowieka wynaleziono syntetyczne tekstylia, które z powodzeniem zaczęły zastępować zwierzęce futra.

Czy koty na wsiach powinny być zamknięte w domach? Mogą być wielkim zagrożeniemCzy koty na wsiach powinny być zamknięte w domach? Mogą być wielkim zagrożeniemCzytaj dalej

Dla dobra zwierząt i ludzi

Tendencja do porzucania ubiorów ze skór zwierząt rośnie. Obecnie bywa niekiedy i tak, że pokazanie się w miejscu publicznym w zwierzęcym futrze jest źle widziane, ponieważ wiele osób odbiera to jako manifestację dumy z okrucieństwa wobec zwierząt. Jak wiadomo, nikt nie chce być kojarzony z takim wizerunkiem.

Poza tym kojarzy się ze zbytkiem i luksusem, którego kaprysy są zaspokajane kosztem niewinnych stworzeń. Ze względu na przekonania z wykorzystania zwierzęcych futer rezygnuje coraz większa liczba projektantów mody.

Futra syntetyczne mają tę zaletę, że nie podlegają zepsuciu, a także nie są obiektem zainteresowania moli. Jednak ich największą zaletą jest fakt, że zdobią człowieka bez krzywdzenia innych stworzeń.

Niespodziewanie samochód osobowy wjechał w powóz konny. Na miejscu natychmiast pojawiła się pomoc, niestety dziś podjęto ciężką decyzjęNiespodziewanie samochód osobowy wjechał w powóz konny. Na miejscu natychmiast pojawiła się pomoc, niestety dziś podjęto ciężką decyzjęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

   1. Pijesz sok z ogórków kiszonych? Gratulacje, mamy doskonałe wieści
   2. 5-letnia Łucja została bohaterką. Szła polną drogą, gdy nagle jej uwagę przykuło coś zupełnie niespotykanego
   3. Dokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomoc
   4. Pokłócili się o miedzę, chwycił za siekierę. Do akcji wkroczyła policja
   5. Niespodziewanie samochód osobowy wjechał w powóz konny. Na miejscu natychmiast pojawiła się pomoc, niestety dziś podjęto ciężką decyzję
   6. Buldożek francuski bardzo chce jeść. Urządził pani przezabawną awanturę
   7. Fala krytyki spadła na Roberta Lewandowskiego. Tak źle nie było już dawno

Następny artykuł