Zwierzęta - policja
KPP Milcz
Autor Aneta Wasilewska - 26 Grudnia 2020

Weszli na teren ogródków działkowych i wynieśli zwierzęta. Policja zatrzymała włamywaczy

Na terenie ogródków działkowych w Milczu doszło do włamania. Złodzieje po wtargnięciu na posesję, wynieśli z niej zwierzęta. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez oficera prasowego KPP w Milczu, funkcjonariuszom udało się ustalić, kto stał za włamaniem.

Do kradzieży doszło jeszcze pod koniec listopada bieżącego roku. Właściciel jednego z ogórków działkowych skontaktował się z policją, by przekazać informacje i zdarzeniu.

Zwierzęta zostały skradzione

- Pod koniec listopada bieżącego roku policjanci zostali powiadomieni przez właściciela jednego z miejscowych ogródków działkowych, że ktoś ukradł mu 22 króliki hodowane na terenie ogródka - poinformował oficer prasowy KPP w Miliczu, podinspektor Sławomir Waleński.

Jak przekazał Waleński, sprawca zdarzenia odgiął zamknięte na kłódkę drzwiczki od klatki i ukradł 4 dorosłe króliki i 18 młodych królików.

- Pokrzywdzony wycenił wartość skradzionych zwierząt na kwotę przekraczającą 1200 złotych - poinformował Waleński.

Piękne słowa na święta. Gienek i Andrzej z Piękne słowa na święta. Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" o tradycjachCzytaj dalej

Policja zatrzymała włamywaczy

- Zaraz po zgłoszeniu tego włamania policjanci przystąpili do czynności mających na celu zatrzymanie sprawcy lub sprawców dokonanego przestępstwa oraz odzyskanie skradzionych zwierząt - przekazał Waleński.

Już po kilku dniach od kradzieży, na podstawie danych uzyskanych przez policjantów, udało się ustalić, że włamywaczami są dwaj mieszkańcy z gminy Milcz w wieku 23 i 26 lat.

- Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do milickiej Komendy Powiatowej Policji, gdzie usłyszeli zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. Wcześniej w budynku gospodarczym na terenie posesji jednego ze sprawców policjanci znaleźli 18 skradzionych młodych królików – odzyskane zwierzęta zostały przekazane już ich właścicielowi - przekazano.

Mężczyźni po przesłuchaniu zostali zwolnieni. Teraz czekają na wyrok.

- Za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest w toku, sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie - dodał oficer prasowy KPP w Miliczu.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: KPP Milcz

Następny artykuł