Zwierzęta - kary
pickpik
Autor Aneta Wasilewska - 31 Października 2020

Czy popieracie zwiększenie kar dla osób znęcających się nad zwierzętami?

Zwierzęta towarzyszą ludziom od wieków. Psy, kot, chomiki, a nawet świnki pojawiają się nie tylko w gospodarstwach, ale i w domach, czy mieszkaniach. Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie zwierząt. Niestety, coraz częściej też można dowiedzieć się przerażających historii na temat ich niebywałego cierpienia, które wynika z tego, jak traktowane są przez ludzi.

Zwierzęta niestety wciąż są krzywdzone przez swoich właścicieli. Jakie kary grożą za znęcanie się nad zwierzętami?

Kary za znęcanie się nad zwierzętami

Obecnie za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat. Co więcej, sądy mogą orzekać o zakazie posiadania wszelkich zwierząt, bądź zwierząt określonej kategorii. Zgodnie z prawem osoba, która działa ze szczególnym okrucieństwem, czyli dopuszcza się drastycznością form i metod znęcania się nad zwierzętami podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodatkowo osoby znęcające się nad zwierzętami mogą otrzymać karę pieniężną w wysokości od 1000 zł do 100 000 zł. Pieniądze trafiają na cele związane z ochroną zwierząt w Polsce.

2. GW: Niewiarygodne zachowanie NFZ wobec chorych na Covid-19. Fundusz popisał się niebywałą chytrością

3. Józef z “Rolnik szuka żony” wyznał sekret, który może przekreślić przyszły związek. Jego dramat podzielają miliony mężczyzn

Jakie jest wasze zdanie w sprawie zaostrzenia kar dla osób, które znęcają się nad zwierzętami? Uważacie, że kary powinny być wyższe?

Następny artykuł