Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Straż Graniczna

Straż Graniczna

Straż Graniczna (SG) – jednolita, umundurowana i uzbrojona formacja wykonująca zadania związane z ochroną granicy państwowej i kontrolą ruchu granicznego w Rzeczypospolitej Polskiej.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej
19.03.2022 02:40 Skradzione kombajny pozostały w kraju. Maszyny są warte 770 tys. zł

Jak powiadomił Nadbużański Oddział Straży Granicznej, na terenie przejścia granicznego w Dorohusku (woj. lubelskie) udało się odzyskać dwa kombajny zbożowe. Wartość skradzionych maszyn wynosi 770 tys. zł.We wtorek, 29 czerwca bieżącego roku, na naczepie samochodu ciężarowego przez granicę transportowano pierwszy z odzyskanych pojazdów. Jak udało się ustalić podczas prowadzonej kontroli granicznej, kombajn zbożowy CLAAS (rok produkcji 2012) o szacunkowej wartości 650 tys. zł, został skradziony na terenie Wielkiej Brytanii. W sprawie już wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Doszło także do przesłuchania 45-letniego obywatela Ukrainy, kierowcy ciężarówki. Kombajn został zabezpieczony.

KOSG
19.03.2022 02:40 Z naczepy dochodziły podejrzane odgłosy. W transporcie były nie tylko arbuzy

Z naczepy, w której przewożono arbuzy z Grecji, dochodziły dziwne odgłosy. Jak się okazało, w transporcie znajdował się 20-letni Afgańczyk. Cudzoziemiec już usłyszał zarzuty. Kiedy kierowca ciężarówki usłyszał niepokojące odgłosy, zatrzymał się na MOP-ie przy A4 koło Tarnowa i zadzwonił po policję. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze odnaleźli w naczepie 20-letniego Afgańczyka. Jak powiadomiono, mężczyzna po wyjściu z ukrycia uskarżał się na bóle brzucha. Do cudzoziemca wezwana została karetka.