Grzegorz Puda - Compassion Polska
Piotr Molecki/East News
Autor Aneta Wasilewska - 13 Marca 2021

W Ministerstwie Rolnictwa pojawili się aktywiści. Grzegorz Puda otrzymał nawet prezenty

W czwartek 11 marca grupa przedstawicieli Fundacji Compassion in World Farming Polska pojawili się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas wizyty zostały przekazane prezenty dla Grzegorza Pudy, który tego dnia nie znalazł czasu na spotkanie z przedstawicielami fundacji. 

Za pośrednictwem mediów społecznościowych przedstawiciele Compassion Polska przekazali, że odwiedziny w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyły się ze względu na niedawne wypowiedzi Grzegorza Pudy.

- Jest to nasza reakcja na niedawne wypowiedzi Grzegorza Pudy- Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Minister zapytany niedawno o pomysły europosłanki Sylwia Spurek dotyczące m.in. zakazu reklam mięsa oraz promocji diety roślinnej jako mniej szkodliwej dla środowiska odpowiedział: „Wiem, że ciężko w to uwierzyć, ale nadal na świecie i także w Polsce żyją ludzie, którzy twierdzą i uważają, że Ziemia jest płaska. Nie oznacza to, jednak że cały dorobek naukowy możemy wywrócić do góry nogami”, a także: „Obawiam się, że w tym przypadku koncepcje eliminacji produktów zwierzęcych z diety człowieka są po prostu elementem ideologii, która na Zachodzie staję się coraz bardziej modna i tutaj trzeba się zastanowić, kto za tym stoi” - można przeczytać na Facebooku Compassion Polska.

Czy na wsi można palić liście i gałęzie? WyjaśniamyCzy na wsi można palić liście i gałęzie? WyjaśniamyCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Wizyta w Ministerstwie Rolnictwa i prezenty dla Grzegorza Pudy

Co więcej, Fundacja Compassion nie godzi się na podchodzenie do tematu troski zwierząt, jak do "teorii spiskowych".

- Nie zgadzamy się na porównanie troski o los zwierząt i naszej planety do wiary w płaską Ziemię, ani sugerowanie, że za tą troską stoi jakiś tajemny spisek - wskazuje Fundacja.

W związku z tym, do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostały przekazane naukowe raporty Fundacji Compassion, a w tym aport "Wpływ systemu żywnościowego na utratę bioróżnorodność". Minister rolnictwa otrzymał także książki, które, jak wskazują przedstawiciele "pozwolą ministrowi zaznajomić się ze złożonością problemu i podejść do tematu bez uprzedzeń".

Oficjalne zaproszenie na niemięso

Lektury to nie wszystkie prezenty dla Ministra Rolnictwa, Grzegorz Puda kolejny raz otrzymał oficjalne zaproszenie na "tradycyjny polski obiad" od Sylwii Spurek i Fundacji Compassion.

- Ten tradycyjny polski obiad to oczywiście w 100 % roślinny schabowy z Lokal Vegan Bistro - podkreśla fundacja.

Chociaż pojawiły się prezenty i zaproszenia na bezmięsny posiłek, Grzegorz Puda nie miał czasu na spotkanie z przedstawicielami Fundacji Compassion. Jednak, jak wskazano, Minister Rolnictwa może liczyć na kolejną wizytę.

- Tym razem pan minister nie miał dla nas czasu, ale wybierzemy się do niego znów już niedługo - dodano.

Pomysł "piątki dla branży roślinnej"

Sylwia Spurek 19 lutego za pośrednictwem Twittera podzieliła się pomysłem na "piątkę dla branży roślinnej". Zgodnie z założeniami, wspomniana "piątka" miałaby wprowadzić nie tylko zakaz reklamy mięsa, czy produktów odzwierzęcych, ale i między innymi promować weganizm.

- Proponuję „5 dla branży roślinnej”: 1. zakaz reklamy mięsa, mleka, jaj; 2. likwidacja funduszy promocji tych produktów; 3. powołanie funduszu promocji weganizmu; 4. od przedszkola zajęcia „klimat i prawa zwierząt”; 5. 0% VAT na zamienniki mięsa, mleka, jaj - napisała europosłanka.

Grzegorz Puda

fot. Compassion Polska/Facebook

Grzegorz Puda

fot. Sylwia Spurek/ Twitter

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebok Compassion Polska, Wprost, Pomorska

Następny artykuł