22.03. otwiera się nabór wniosków o 5000 złotych w ramach programu "Moja Woda"
Poprzednia edycja programu Moja Woda cieszyła się tak dużą popularnością, że resort klimatu i środowiska zdecydował się na jego wznowienie.
Program "Moja Woda": nabór wniosków od 22 marca
Co ciekawe, tego samego dnia, gdy otwiera się nabór wniosków o dotacje w ramach programu Moja Woda, obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Wody . Woda jest podstawą życia na Ziemi, a jej magazynowanie i efektywne wykorzystanie powinno stać się priorytetem każdego państwa na świecie.
Druga edycja programu Moja Woda ma przyczynić się do świadomego i lepszego zarządzania zasobami wodnymi, a dokładniej wodą opadową i po roztopach.
Dzięki dotacjom w wysokości 5000 złotych beneficjenci będą mogli zainwestować w zakup, montaż, budowę i uruchomienie instalacji, które będą zbierały, retencjonowały i wykorzystywały deszczówkę i wodę po roztopach na terenie swojej nieruchomości.
Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:
[ EMBED-3 ]
Warunkiem możliwości przystąpienia do programu jest posiadanie domu jednorodzinnego . Ponadto fundusze, jakie otrzyma dana osoba, nie mogą przekroczyć 80% kosztów kwalifikowanych danej inwestycji. Warto również dodać, że wszelkie koszty związane z retencjonowaniem wody mają być poniesione po 1 czerwca 2020 roku.
O programie Moja Woda wypowiedział się wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski:
- Dzięki temu odciążamy kanalizację i zmniejszamy ryzyko podtopień powodowanych ulewnymi deszczami. To zysk dla środowiska i dla domowych budżetów.
Zasoby wody w Polsce
W Polsce nie mamy zbyt wiele wody w przeliczeniu na jednego mieszkańca - jest to zaledwie 1600 metrów sześciennych . W świetle danych z Unii Europejskiej jest to trzykrotnie mniej w porównaniu do innych krajów członkowskich.
Ważne jest zatem, by woda z opadów atmosferycznych i roztopów nie trafiała do kanalizacji i rowów, lecz była efektywnie wykorzystywana w codziennym zarządzaniu nieruchomością.
Zainteresowani dotacjami z programu Moja Woda są zaproszeni do składania wniosków do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Należy pamiętać, że minimalny koszt planowanych inwestycji to 2000 złotych.
Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo
Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:
-
"Wiadomo, czego się spodziewać po wsi"? Złożona kwestia religijności na obszarach wiejskich
-
Polski naukowiec o atakach wilków na ludzi. Podkreślił wymiar "subiektywnych opinii"
-
MRiRW: wsparcie na inwestycje w celu ochrony wód. Wnioski tylko do 26 marca
Źródło: kalendarzrolnikow.pl