RolnikInfo.pl
buraki

Urząd Celny Kraju Południowomorawskiego w Czechach, policja.pl

Pod burakami skrywał nielegalny ładunek. Ciężarówkę przechwyciły czeskie służby

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Funkcjonariusze policji i Krajowej Administracji Skarbowej raz po raz informują o nielegalnych ładunkach przewożonych przez granicę pod przykrywką transportu warzyw, owoców lub innych produktów rolniczych. Na oficjalnej stronie policji pojawiła się wiadomość o zatrzymaniu polskiego kierowcy przez czeskie władze, który wiózł buraki ze Słowacji do Niemiec.

Jak się okazało, mężczyzna wiózł niewiele buraków - transportował w rzeczywistości 6 milionów sztuk papierosów bez akcyzy.

Papierosy ukryte pod burakami

W poniedziałek 21 czerwca 2021 roku na oficjalnej stronie internetowej polskiej policji pojawiła się informacja o zatrzymaniu nielegalnego przewozu 6 milionów papierosów bez akcyzy.

Do zatrzymania Polaka wiozącego buraki i papierosy doszło na terenie Czech - warto jednak dodać, że bez pomocy polskich służb - CBŚP i KAS - akcja ta nie zostałaby zwieńczona sukcesem.

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej policji, CBŚP i KAS przekazały czeskim służbom informację o tym, że na terenie ich kraju najprawdopodobniej podróżuje osoba przewożąca nieopodatkowane papierosy.

Polski kierowca jadący na polskich numerach rejestracyjnych został zatrzymany na autostradzie D2. Jak się okazało, informacje przekazywane przez polskie służby okazały się być prawdziwe.

Prawda wyszła na jaw

W komunikacie polskiej policji, powołującej się na informacje pochodzące z Urzędu Celnego Kraju Południowomorawskiego w Czechach, w ciężarówce kierowanej przez Polaka znaleziono 6 milionów papierosów o łącznej wartości 38 milionów koron (około 7 milionów złotych).

Urząd Celny Kraju Południowomorawskiego przekazał, że w ciężarówce znajdowały się palety - umieszczone na nich buraki miały zasłaniać faktyczny towar, który był przewożony ze Słowacji do Niemiec.

Polak został zatrzymany i wkrótce postawiono mu zarzut wewnątrzwspólnotowej dostawy nieopodatkowanych papierosów.

Mężczyzna będzie sądzony zgodnie z czeskim prawem - za popełnione przestępstwo grozi mu kara grzywny oraz pozbawienie wolności do trzech lat.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: policja.pl, celnisprava.cz

Podobne artykuły

OSP Kanigowo/Facebook

Wiadomości

Pożar w gospodarstwie produkującym truskawki. Z ogniem walczyło 20 jednostek straży pożarnej

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
UM w Józefowie

Wiadomości

Spłonął tartak. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych

Czytaj więcej >
AGROunia/Facebook

Wiadomości

"Tak się niszczy małe gospodarstwa". AGROunia od rana walczy o zdrowe świnie

Czytaj więcej >
podatek

Wiadomości

Rolnicy zapłacą wkrótce nowy podatek. 30 mln złotych trafi do kieszeni państwa

Czytaj więcej >
STEPHANIE LECOCQ/AFP/East News

Wiadomości

"Więcej szans dla rolników". Jest porozumienie ws. nowej WPR

Czytaj więcej >