Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś

Kas

KAS - Krajowa Administracja Skarbowa – organ administracji skarbowej i celnej w Polsce. W struktury Krajowej Administracji Skarbowej wchodzi Służba Celno-Skarbowa, która jest organem ścigania.

kas
19.03.2022 02:42 Kontrabanda zatrzymana. KAS udaremniła przewóz nielegalnych środków ochrony roślin

Krajowa Administracja Skarbowa po raz kolejny podzieliła się informacją dotyczącą udaremnienia przemytu nielegalnych środków ochrony przez granicę w Korczowej. Niezarejestrowane substancje były przewożone na teren Polski z Ukrainy. Ładunek ukryty był w toalecie i nad tylną osią pojazdu - środki ochrony roślin wykryto m.in. za pomocą prześwietlenia rentgenowskiego. KAS zatrzymała kontrabandę z nielegalnymi środkami ochrony roślinFunkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej nie po raz pierwszy stykają się na przejściach granicznych z próbą przemytu rolniczych substancji na teren Polski. Jak możemy przeczytać na oficjalnym portalu podkarpackiej KAS, do zatrzymania kontrabandy doszło 3 sierpnia 2021 roku. Funkcjonariusze na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymali autokar, który poddali prześwietleniu rentgenowskiemu. W dalszej kolejności pojazd poddano szczegółowej rewizji. Niestety, wyniki kontroli okazały się być bardzo niekorzystne dla kierowcy pochodzącego z Ukrainy - w jego pojeździe wykryto środki ochrony roślin bez wymaganych dokumentów.

kas
19.03.2022 02:40 Groźne substancje na granicy. KAS zatrzymała transport dla rolników

Krajowa Administracja Skarbowa nie po raz pierwszy dokonała zatrzymania przewozu niebezpiecznych dla upraw substancji na teren Polski. Jak informuje rzeszowska TVP na przejściu granicznym w Medyce i Korczowej udaremniono wjazd transportu z 400 opakowaniami pestycydów o nieznanym pochodzeniu. Warto pamiętać, że pestycydy bez etykiet są co prawda tańsze, ale stanowią realne zagrożenie zarówno dla upraw, jak i środowiska naturalnego. Ich stosowanie grozi również utratą unijnych dopłat. Krajowa Administracja Skarbowa kontra tajemnicze pestycydyWedle informacji przekazanych przez rzeszow.tvp.pl, do zatrzymania transportu z pestycydami nieznanego pochodzenia doszło na dwóch polsko-ukraińskich przejściach granicznych: w Medyce i Korczowej. Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili tym samym wjazd 400 opakowań środków ochrony roślin, które nie posiadały odpowiedniej dokumentacji poświadczających bezpieczeństwo ich stosowania. Warto dodać, że - jak podaje rzeszowska TVP - od stycznia 2021 roku Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała na przejściach granicznych 540 kilogramów i litrów nielegalnych pestycydów.

buraki
19.03.2022 02:39 Pod burakami skrywał nielegalny ładunek. Ciężarówkę przechwyciły czeskie służby

Funkcjonariusze policji i Krajowej Administracji Skarbowej raz po raz informują o nielegalnych ładunkach przewożonych przez granicę pod przykrywką transportu warzyw, owoców lub innych produktów rolniczych. Na oficjalnej stronie policji pojawiła się wiadomość o zatrzymaniu polskiego kierowcy przez czeskie władze, który wiózł buraki ze Słowacji do Niemiec. Jak się okazało, mężczyzna wiózł niewiele buraków - transportował w rzeczywistości 6 milionów sztuk papierosów bez akcyzy. Papierosy ukryte pod burakamiW poniedziałek 21 czerwca 2021 roku na oficjalnej stronie internetowej polskiej policji pojawiła się informacja o zatrzymaniu nielegalnego przewozu 6 milionów papierosów bez akcyzy. Do zatrzymania Polaka wiozącego buraki i papierosy doszło na terenie Czech - warto jednak dodać, że bez pomocy polskich służb - CBŚP i KAS - akcja ta nie zostałaby zwieńczona sukcesem. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej policji, CBŚP i KAS przekazały czeskim służbom informację o tym, że na terenie ich kraju najprawdopodobniej podróżuje osoba przewożąca nieopodatkowane papierosy. Polski kierowca jadący na polskich numerach rejestracyjnych został zatrzymany na autostradzie D2. Jak się okazało, informacje przekazywane przez polskie służby okazały się być prawdziwe.

kontrabanda
19.03.2022 02:39 Kontrabanda zatrzymana. Tajemnicze chemikalia przechwycone przez KAS na granicy

Podkarpacka Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie na swojej stronie internetowej opublikowała niepokojącą informację - na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano nielegalny przewód chemikaliów przeznaczonych do ochrony roślin. Kontrabanda była przewożona z Ukrainy do Szczecina, a preparaty - bez jakichkolwiek dokumentów - były niewiadomego pochodzenia. Krajowa Administracja Skarbowa rozbiła kontrabandę Krajowa Administracja Skarbowa nie po raz pierwszy informuje o zatrzymaniu nielegalnie przewożonych środków ochrony roślin na granicy. Czy oznacza to, że w naszym kraju produkty rolnicze niewiadomego pochodzenia są towarem chętnie kupowanym przez rolników? Pracownicy KAS na stronie podkarpackiego oddziału napisali, iż do zatrzymania autobusu pełnego pojemników ze środkami ochrony roślin doszło na przejściu granicznym w Medyce. Podczas sprawdzania pojazdu pracownicy KAS odkryli podejrzane produkty ukryte w podłodze, a nawet w zbiorniku paliwa. W sumie przejęto 230 pojemników z nieznanymi chemikaliami - 50 kilogramów i 29 litrów. Oszacowano, że łączna wartość produktów to 29 tysięcy złotych. Żaden z tajemniczych preparatów nie posiadał dokumentów uprawniających kierowców do wwożenia środków ochrony roślin na teren Polski.

odpady - z Niemiec do Polski
19.03.2022 02:39 Prosto z Niemiec do Polski. KAS zatrzymała transport 25 ton odpadów

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali transport 25 ton odpadów. Jak się okazuje, jest to już szósty przypadek w tym roku, gdy z Niemiec do Polski przewożone są nielegalne odpady. Za ujawnienie nielegalnego transportu odpadów z Niemiec do Polski odpowiedzialni są zgorzeleccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

kas
19.03.2022 02:39 W ciężarówce z ziemniakami KAS wykryła nielegalny towar wart 15,5 mln złotych

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała na swojej stronie internetowej, że wraz z Centralnym Biurem Śledczym Policji dokonano kontroli ciężarówki, która - przynajmniej w teorii - miała przewozić ziemniaki. Jak się jednak okazało, warzywa były jedynie przykrywką dla transportu 9 milionów papierosów bez akcyzy. Krajowa Administracja Skarbowa udała się później do mieszkania zatrzymanego kierowcy i hali magazynowej w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie ujawniono kolejnych 11,6 milionów nielegalnych papierosów. Łączna wartość wyrobów tytoniowych na czarnym rynku wynosi około 15,5 miliona złotych. KAS i CBŚP wykryły papierosy bez akcyzy za ziemniakamiKrajowa Administracja Skarbowa nie po raz pierwszy publikuje rezultaty swoich działań związane z udaremnieniem przewożenia nielegalnych produktów w samochodach dostawczych z warzywami. Czy losowa ciężarówka z ziemniakami mogłaby kiedykolwiek wzbudzać podejrzenia? Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Centralnego Biura Śledczego Policji otrzymali jednak wcześniej informacje, zgodnie z którymi opisywany pojazd przewożący ziemniaki powinien być skontrolowany. Do kontroli ze strony KAS i CBŚP doszło na jednym z warszawskich parkingów, o czym poinformowano na stronie internetowej KAS 4 czerwca 2021 roku. Jak się okazało, niewielka liczba skrzynek z ziemniakami zasłaniała rzeczywisty ładunek ciężarówki - okazały się nim być papierosy bez znaków akcyzowych w liczbie 9 milionów sztuk. Wykryte produkty tytoniowe zostały przedstawione na filmie zamieszczonym na kanale Krajowej Administracji Skarbowej na portalu YouTube.com.

KAS
19.03.2022 02:36 KAS zatrzymała na granicy transport z 24 kg nielegalnych środków ochrony roślin

Zdarzenia zostały opisane na stronie internetowej podkarpackiej KAS. Film z akcji można również obejrzeć na kanale Krajowej Administracji Skarbowej na portalu YouTube. KAS wykryła nielegalnie przewożone środki ochrony roślinRolnictwo specjalizujące się w produkcji roślinnej potrzebuje mnóstwa narzędzi i środków, które zagwarantują zdrowie roślin, a w konsekwencji - obfity plon. Nic zatem dziwnego, że na rynku zawsze jest miejsce na środki ochrony roślin w okazyjnej cenie. Gorzej, jeśli są one niewiadomego pochodzenia. Krajowa Administracja Skarbowa nie po raz pierwszy zatrzymała na granicy transporty z ładunkiem zawierającym nielegalne środki ochrony roślin. Opisywane zdarzenia miały miejsce na przejściach granicznych w Medyce i Budomierzu 14 kwietnia 2021 roku. W Medyce funkcjonariusze oddziału celnego zatrzymali autokar wjeżdżający na teren Polski. Podczas kontroli zajrzeli również do luku bagażowego - jak się okazało, w walizkach przewożone były środki ochrony roślin o wadze 24 kilogramów.Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo: Co więcej, mężczyzna nie zgłosił bagażu do kontroli, ani nie posiadał dokumentów, które mogłyby udowodnić legalne pochodzenie chemikaliów. Krajowa Administracja Skarbowa wszczęła postępowanie skarbowe i zabezpieczyła 4 tysiące złotych.