pogoda
ventusky.com
Autor Magdalena Więckowska - 27 Lutego 2021

Nadchodzi ochłodzenie w całej Polsce. Zima nie powiedziała ostatniego słowa

Czy rolnicy będą musieli wstrzymać się z pierwszymi działaniami na swoich polach? Jak się okazuje, ostatnie ciepłe dni wcale nie oznaczały, że zima odeszła już na dobre - jak wskazują prognozy m.in. na portalu ventusky.com, kolejne dni przyniosą znaczne ochłodzenie.

Prognozy długoterminowe potrafią się nie sprawdzać, ale wychodzi na to, że zima jeszcze chwilę z nami zostanie. Niektórzy internauci nadchodzącą zmianę aury nazywają już teraz bestią z północy, choć poza niskimi temperaturami nie przewiduje się opadów śniegu, jak miało to miejsce na początku lutego.

Pogoda na przełomie lutego i marca

Rolnicy, którzy w swoich gospodarstwach skupiają się głównie na produkcji roślinnej, z pewnością wyczekują pierwszych oznak wiosny.

Powrót na pole, prace na świeżym powietrzu, budząca się do życia natura - z pewnością każdy rolnik myśli z nostalgią o tych rzeczach po zimowej ciszy w przyrodzie.

Ostatnie dni dały nadzieję na to, że wiosna zagości w Polsce już na dobre - w niektórych częściach kraju temperatury dochodziły nawet do 20 stopni Celsjusza. Okazuje się jednak, że zima nie powiedziała w tym sezonie swojego ostatniego słowa.

Dramatyczny apel fanki ws. Emilki z Dramatyczny apel fanki ws. Emilki z "Rolnicy. Podlasie". "Czas zakończyć dyskusję"Czytaj dalej

Jak można obserwować na mapach portalu ventusky.com, w kolejnych dniach czeka nas ochłodzenie - z dnia na dzień będzie coraz zimniej, a temperatura osiągnie najniższe wartości od piątku 5 marca do poniedziałku 8 marca.

W marcu jak w garncu

Pierwsze dni marca będą jeszcze całkiem ciepłe - później na północy Europy pojawi się front powietrza arktycznego. Jego przesuwanie się w południowe części kontynentu sprawi, że w Polsce odczujemy zdecydowany powrót zimy.

Od 5 do 8 marca słupki rtęci będą pozostawały poniżej zera. Najzimniej będzie - tradycyjnie - w rejonach górskich i na północnym wschodzie, gdzie temperatura zejdzie nawet do -15, czy -20 stopni Celsjusza.

Mróz rzędu -5 stopni Celsjusza pojawi się w północnej i północno-wschodniej Polsce już w nocy z soboty na niedzielę. W niedzielę 28 lutego możemy spodziewać się napływu chłodnego powietrza polarnego na tereny naszego kraju.

W ciągu dnia temperatura utrzyma się na poziomie od 5 do 9 stopni Celsjusza, lecz jej wartość odczuwalna może być niższa ze względu na wiatr.

Czy po tym drastycznym ochłodzeniu rolnicy będą mogli oczekiwać przyjścia wiosny? Na obecną chwilę synoptycy na ten temat nie mówią nic konkretnego - miejmy jednak nadzieję, że natura obudzi się do życia lada moment.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Zapraszamy na naszą rozmowę z Michałem Kołodziejczakiem, liderem Agrounii.

źródło: wp.pl, ventusky.com

Następny artykuł