anielskie ogrody
Facebook / Anielskie Ogrody
Autor Magdalena Więckowska - 23 Marca 2021

Polska finalistka w międzynarodowym konkursie rolniczym. Anielskie Ogrody zachwycają

Anielskie Ogrody - bo tak nazywa się ekologiczne gospodarstwo rolne Kamili i Bogdana Kasperskich z województwa lubuskiego, jest jedynym polskim finalistą międzynarodowego konkursu "Rural Inspiration Awards" w 2021 roku.

Na Anielskie Ogrody można oddawać głos za pośrednictwem internetu, za co gospodarstwo ma szansę otrzymać dodatkową nagrodę publiczności zwaną Popular Awards.

Anielskie Ogrody w sieci

Wiele na temat Anielskich Ogrodów można dowiedzieć się na ich facebookowym profilu - znajdziemy tam wiele fotografii prezentujących codzienną pracę właścicieli, a także pokaźną liczbę inicjatyw, mających na celu propagowanie wiedzy na temat ekologicznej produkcji żywności w przydomowym ogrodzie.

Anielskie Ogrody w mediach społecznościowych piszą o sobie następująco:

- Anielskie Ogrody to edukacyjne ekologiczne gospodarstwo rolne z naturalnym ogrodem. Eko ogród dostarcza ekologiczną żywność dla 2-4 osobowej rodziny przez cały rok. Internetowa Akademia Anielskich Ogrodów to kursy ogrodnictwa ekologicznego i permakultury. Jak zaprojektować, założyć i uprawiać ogród krok po kroku. Jak uprawiać bio warzywa, owoce, zioła i kwiaty. Praktyczne szkolenia bogato ilustrowane foto i video: warzywa bez chemii, ekologiczne nasiona, kompost, organiczne nawożenie, warzywnik w skrzynkach, chwasty jadalne, bioróżnorodność, owady i ptaki w ogrodzie. Naturalne biologiczne sposoby na choroby i szkodniki. Kalendarz bio ogrodnika. Kurs Spiżarnia i kuchnia Anielskich Ogrodów to zdrowe tradycyjne przepisy. Od ziarenka do stołu.

Rolnikinfo.pl obrazy"Rolnicy. Podlasie": Gienek o kobiecie dla Andrzeja. Ciężki dzień w PlutyczachCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Prestiżowy konkurs

Anielskie Ogrody zyskały dużą popularność - państwa Kasperskich odwiedziła m.in. znana z telewizyjnych programów ogrodniczych Maja Popielarska, jak i ekipa TVN-u. Obecnie ekologiczne gospodarstwo bierze udział w prestiżowym konkursie Rural Inspiration Awards.

Na stronie konkursu możemy przeczytać:

- Tematem tegorocznego Rural Inspiration Awards (RIA) 2021 jest "Nasza rolnicza przyszłość" zgodnie z długoterminową perspektywą dla obszarów rolniczych rozwijaną przez Komisję Europejską. W tej edycji otrzymaliśmy 125 zgłoszeń z 22 krajów członkowskich w czterech kategoriach tematycznych: Zielona Przyszłość, Cyfrowa Przyszłość, Odporna Przyszłość oraz Przyszłość Sprzyjająca Włączeniu Społecznemu.

Eksperci wyłonili już dwudziestu finalistów, wśród których znajdują się Anielskie Ogrody. Wkrótce czeka nas rozstrzygnięcie konkursu z podziałem na wspomniane cztery kategorie. Poza tym jeden z projektów otrzyma specjalną nagrodę publiczności.

Głosować na swojego faworyta można pod >tym< linkiem. Wyniki konkursu będą ogłoszone 25 marca 2021 roku o godzinie 15:00.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebook / Anielskie Ogrody, enrd.ec.europa.eu

Następny artykuł