RolnikInfo.pl
anielskie ogrody

Facebook / Anielskie Ogrody

Polska finalistka w międzynarodowym konkursie rolniczym. Anielskie Ogrody zachwycają

23 Marca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Anielskie Ogrody - bo tak nazywa się ekologiczne gospodarstwo rolne Kamili i Bogdana Kasperskich z województwa lubuskiego, jest jedynym polskim finalistą międzynarodowego konkursu "Rural Inspiration Awards" w 2021 roku.

Na Anielskie Ogrody można oddawać głos za pośrednictwem internetu, za co gospodarstwo ma szansę otrzymać dodatkową nagrodę publiczności zwaną Popular Awards.

Anielskie Ogrody w sieci

Wiele na temat Anielskich Ogrodów można dowiedzieć się na ich facebookowym profilu - znajdziemy tam wiele fotografii prezentujących codzienną pracę właścicieli, a także pokaźną liczbę inicjatyw, mających na celu propagowanie wiedzy na temat ekologicznej produkcji żywności w przydomowym ogrodzie. 

Anielskie Ogrody w mediach społecznościowych piszą o sobie następująco: 

- Anielskie Ogrody to edukacyjne ekologiczne gospodarstwo rolne z naturalnym ogrodem. Eko ogród dostarcza ekologiczną żywność dla 2-4 osobowej rodziny przez cały rok. Internetowa Akademia Anielskich Ogrodów to kursy ogrodnictwa ekologicznego i permakultury. Jak zaprojektować, założyć i uprawiać ogród krok po kroku. Jak uprawiać bio warzywa, owoce, zioła i kwiaty. Praktyczne szkolenia bogato ilustrowane foto i video: warzywa bez chemii, ekologiczne nasiona, kompost, organiczne nawożenie, warzywnik w skrzynkach, chwasty jadalne, bioróżnorodność, owady i ptaki w ogrodzie. Naturalne biologiczne sposoby na choroby i szkodniki. Kalendarz bio ogrodnika. Kurs Spiżarnia i kuchnia Anielskich Ogrodów to zdrowe tradycyjne przepisy. Od ziarenka do stołu.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-3]

Prestiżowy konkurs

Anielskie Ogrody zyskały dużą popularność - państwa Kasperskich odwiedziła m.in. znana z telewizyjnych programów ogrodniczych Maja Popielarska, jak i ekipa TVN-u. Obecnie ekologiczne gospodarstwo bierze udział w prestiżowym konkursie Rural Inspiration Awards.

Na stronie konkursu możemy przeczytać:

- Tematem tegorocznego Rural Inspiration Awards (RIA) 2021 jest "Nasza rolnicza przyszłość" zgodnie z długoterminową perspektywą dla obszarów rolniczych rozwijaną przez Komisję Europejską. W tej edycji otrzymaliśmy 125 zgłoszeń z 22 krajów członkowskich w czterech kategoriach tematycznych: Zielona Przyszłość, Cyfrowa Przyszłość, Odporna Przyszłość oraz Przyszłość Sprzyjająca Włączeniu Społecznemu.

Eksperci wyłonili już dwudziestu finalistów, wśród których znajdują się Anielskie Ogrody. Wkrótce czeka nas rozstrzygnięcie konkursu z podziałem na wspomniane cztery kategorie. Poza tym jeden z projektów otrzyma specjalną nagrodę publiczności.

Głosować na swojego faworyta można pod >tym< linkiem. Wyniki konkursu będą ogłoszone 25 marca 2021 roku o godzinie 15:00.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebook / Anielskie Ogrody, enrd.ec.europa.eu

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

obornik odpady

Wieś

Wlewał toksyczne odpady do obornika. Mężczyzna został zatrzymany przez policję

Czytaj więcej >
myśliwy

Wieś

Myśliwy spadł z ambony w lesie. Rozpaczliwie wołał o pomoc

Czytaj więcej >
wypadek grzybobranie

Wieś

Tragedia na grzybobraniu. 70-latek nie wrócił już do domu

Czytaj więcej >
straż leśna

Wieś

Dolnośląskie: Straż Leśna złapała kłusownika na gorącym uczynku

Czytaj więcej >
pożar pustków żuławski

Wieś

Potężny pożar stodoły. Śmierć poniosły trzy osoby

Czytaj więcej >
chlewnia

Wieś

Warmińsko-mazurskie: dwóch mężczyzn kradło złom z nieczynnej chlewni

Czytaj więcej >