RolnikInfo.pl

YouTube.com / SATAN s.r.o.

Samotny bociani tata wychowuje czwórkę dzieci, matka zginęła tragicznie [WIDEO]

17 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Bocianica pozostawiła w gnieździe czworo piskląt i samca. Na los ptaków nie pozostali obojętni ludzie - Šándor Havrán i Jiří Zeman trzy razy dziennie przynoszą jedzenie do gniazda, by dorosły bocian nie musiał pozostawiać młodych bez opieki. 

Dramat bocianiej rodziny

Nie trzeba podkreślać, że okres wychowania piskląt jest dla dorosłych osobników nie lada wyzwaniem, gdyż wymaga nieustannej pracy i wydatkowania ogromnych ilości energii na przynoszenie pokarmu dla rozwijających się młodych ptasich organizmów.

Z tego względu wiele gatunków wychowuje młode wspólnie - podczas gdy jeden osobnik ogrzewa swym ciałem słabo opierzone pisklęta, drugi opiekun wyrusza na pozyskiwanie pożywienia. 

Niestety, bociany zamieszkałe na terenie Czech nie miały szczęścia wychować swoich czterech piskląt wspólnie - pewnego dnia samica wpadła bowiem na linie wysokiego napięcia, ponosząc śmierć na miejscu.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-7]

Pomoc dobrych ludzi

Ponieważ bociany założyły gniazdo w pobliżu ludzkich domostw, sąsiedzi z pewnością zauważyli nagły brak samicy. Do akcji wkroczyło dwóch mężczyzn - Šándor Havrán i Jiří Zeman, którzy postanowili, że pomogą samotnemu bocianowi wychowującego samotnie czworo dzieci.

Problem w tym, że w przypadku kontaktu ludzi z ptakami wychowującymi młode, instynkt zwierząt sprawia, że dorosłe osobniki często wyczuwają zagrożenie i porzucają gniazdo.

Być może jednak bocian wiedział, że ludzie z okolicy nie stanowią dla niego niebezpieczeństwa i pozwolił przynosić sobie pożywienie wprost do gniazda.

Pod filmem, który na żywo dokumentuje życie czworga piskląt i ich ojca, Šándor Havrán i Jiří Zeman napisali, że dokarmiają ptaki trzy razy dziennie.

Mężczyźni zachęcili do przynoszenia ryb, chomików i małych myszy, które będą mogli przekazać bocianom do zjedzenia. Nie ukrywali, że codzienna pomoc ptakom jest dla nich dużym wyzwaniem.

Z pewnością jednak obydwoje będą odczuwać ogromną satysfakcję, kiedy małe bociany urosną na tyle, że będą mogły samodzielnie opuścić rodzinne gniazdo.

Poniżej zamieszczamy film, który na żywo dokumentuje codzienne życie bocianiej rodziny: 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] **

Źródło: YouTube.com / SATAN s.r.o.

Tagi:

Podobne artykuły

Zwierzęta

Komunikat Inspekcji Weterynaryjnej: "Należy zachować szczególną ostrożność podczas dokonywania zakupu piskląt"
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Od 1 listopada ważne zmiany dla hodowców trzody chlewnej
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Wielka Brytania: rząd chciał uśpienia chorej alpaki. Właścicielka walczyła do samego końca
Czytaj więcej >

Zwierzęta

PZŁ: odstrzelono ponad 50 tys. dzików. Zmniejszyła się liczba szkód łowieckich
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Kogut zakłócał ciszę nocną. Sąsiedzi zadzwonili na policję
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Holandia: eksperymentalny pobyt świń na lotnisku. Zwalczają nieproszonych gości
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]