struś
Facebook / Lwówek na sygnale
Autor Magdalena Więckowska - 3 Marca 2021

W akcji zastępy OSP, trwa pościg za strusiem. Służby są bezradne, apelują o pomoc

Choć historia brzmi nieprawdopodobnie, to w okolicach Karłowic trwa poszukiwanie strusia zbiegłego z gospodarstwa agroturystycznego. Ptak jest nowym mieszkańcem gospodarstwa, a dzień po przybyciu do nowego domu przeskoczył przez płot i wziął nogi za pas.

Sytuacja jest poważna, bo złapanie strusia jest bardzo trudne, a ptak nie ma szans na samodzielne przeżycie na wolności.

Niedościgniony struś

Egzotyczne ptaki, jakimi są strusie, często pojawiają się w zagrodach gospodarstw agroturystycznych w Polsce. Choć nie byłyby w stanie przeżyć na w naturze, to zwierzęta te całkiem dobrze aklimatyzują się w warunkach gospodarskich.

Jak się okazuje, również wśród strusi zdarzają się jednostki nad wyraz niezależne - dowodem tego jest ptak, który uciekł z gospodarstwa agroturystycznego w Karłowicach dzień po przyjeździe do swojego nowego domu.

Struś zbiegł z domostwa 3 marca br. - przeskoczył przez ogrodzenie, a obecnie znajduje się między miejscowościami Karłowice, Kałużna i Krzewie. Warto dodać, że do pogoni za strusiem - poza jego właścicielami - włączyli się m.in. druhowie lokalnej OSP.

Pożar na terenie komisu maszyn rolniczych. Ogromne straty, z dymem poszło 9 ciągnikówPożar na terenie komisu maszyn rolniczych. Ogromne straty, z dymem poszło 9 ciągnikówCzytaj dalej

Wszyscy za strusiem

Historia została szczegółowo opisana na facebookowym profilu Lwówek na sygnale, gdzie możemy przeczytać:

Struś na nowe włości przyjechał wczoraj ze Zgorzelca. Dziś rano postanowił opuścić nowych gospodarzy, przeskoczył ogrodzenie i pobiegł w pola. Właściciele próbowali złapać ptaka własnymi siłami, ale ten za nic nie chciał współpracować. W pewnym momencie na drodze pojawili się druhowie OSP Grabiszyce, którzy poproszeni przez właścicielkę ptaka przyłączyli się do obławy.

Na pomocy samych strażaków jednak się nie zakończyło:

Po chwili do akacji przyłączyli się również druhowie OSP Leśna, OSP Olszyna oraz technik weterynarii. W trakcie pościgu było kilka sytuacji, gdy ptaka nieomal udało się złapać, ten jednak za każdym razem wymykał się z obławy. Ostatecznie ptak zniknął z pola widzenia w okolicach nieczynnej cegielni w Biedrzychowicach.

Struś nadal pozostaje niedościgniony, a internauci komentujący post na Facebooku apelują o ostrożność - ptak jest z pewnością wystraszony i potrafi kopać z bardzo dużą siłą.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: Facebook / Lwówek na sygnale

Następny artykuł