RolnikInfo.pl
struś

Facebook / Lwówek na sygnale

W akcji zastępy OSP, trwa pościg za strusiem. Służby są bezradne, apelują o pomoc

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Choć historia brzmi nieprawdopodobnie, to w okolicach Karłowic trwa poszukiwanie strusia zbiegłego z gospodarstwa agroturystycznego. Ptak jest nowym mieszkańcem gospodarstwa, a dzień po przybyciu do nowego domu przeskoczył przez płot i wziął nogi za pas.

Sytuacja jest poważna, bo złapanie strusia jest bardzo trudne, a ptak nie ma szans na samodzielne przeżycie na wolności.

Niedościgniony struś

Egzotyczne ptaki, jakimi są strusie, często pojawiają się w zagrodach gospodarstw agroturystycznych w Polsce. Choć nie byłyby w stanie przeżyć na w naturze, to zwierzęta te całkiem dobrze aklimatyzują się w warunkach gospodarskich.

Jak się okazuje, również wśród strusi zdarzają się jednostki nad wyraz niezależne - dowodem tego jest ptak, który uciekł z gospodarstwa agroturystycznego w Karłowicach dzień po przyjeździe do swojego nowego domu.

Struś zbiegł z domostwa 3 marca br. - przeskoczył przez ogrodzenie, a obecnie znajduje się między miejscowościami Karłowice, Kałużna i Krzewie. Warto dodać, że do pogoni za strusiem - poza jego właścicielami - włączyli się m.in. druhowie lokalnej OSP.

Wszyscy za strusiem

Historia została szczegółowo opisana na facebookowym profilu Lwówek na sygnale, gdzie możemy przeczytać:

Struś na nowe włości przyjechał wczoraj ze Zgorzelca. Dziś rano postanowił opuścić nowych gospodarzy, przeskoczył ogrodzenie i pobiegł w pola. Właściciele próbowali złapać ptaka własnymi siłami, ale ten za nic nie chciał współpracować. W pewnym momencie na drodze pojawili się druhowie OSP Grabiszyce, którzy poproszeni przez właścicielkę ptaka przyłączyli się do obławy.

Na pomocy samych strażaków jednak się nie zakończyło: 

Po chwili do akacji przyłączyli się również druhowie OSP Leśna, OSP Olszyna oraz technik weterynarii. W trakcie pościgu było kilka sytuacji, gdy ptaka nieomal udało się złapać, ten jednak za każdym razem wymykał się z obławy. Ostatecznie ptak zniknął z pola widzenia w okolicach nieczynnej cegielni w Biedrzychowicach.

Struś nadal pozostaje niedościgniony, a internauci komentujący post na Facebooku apelują o ostrożność - ptak jest z pewnością wystraszony i potrafi kopać z bardzo dużą siłą.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: Facebook / Lwówek na sygnale

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

kury

Zwierzęta

Kilkadziesiąt martwych kur na miejskim śmietniku. Służby badają sprawę

Czytaj więcej >
asf świnie

Zwierzęta

USA: powstała szczepionka przeciw ASF. Preparat jest w fazie testowej

Czytaj więcej >
byk

Zwierzęta

Byk wpadł do studni. Strażacy ruszyli na pomoc

Czytaj więcej >
lasy państwowe

Zwierzęta

Lasy Państwowe: zachowanie nietoperzy wskazuje, że lato dobiegło końca

Czytaj więcej >
świnie

Zwierzęta

Ciężarówka runęła do rowu. Padło dwadzieścia świń

Czytaj więcej >
kurnik

Zwierzęta

Pożar kurnika w gospodarstwie. Udusiło się 100 kurczaków

Czytaj więcej >