Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Rybactwo

Rybactwo

Rybactwo – (gospodarka rybacka) – zespół planowanych i skoordynowanych czynności mających na celu racjonalne gospodarowanie organizmami wodnymi w myśl zasad ekonomii i zgodnie z założeniami ochrony przyrody.

Wiceminister Krzysztof Ciecióra w trakcie dyskusji z członkami grupy eksperckiej
24.06.2023 08:00 Rekompensata za szkody spowodowane przez ptaki?

Jak podaje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi 22 czerwca 2023 r. odbyło się pierwsze spotkanie grupy eksperckiej do spraw wypracowania rozwiązań w zakresie szacowania i wypłaty rekompensat dla rolników za szkody w uprawach rolnych i stawach rybackich powodowanych przez ptaki. 

janusz wojciechowski
19.03.2022 02:37 Komisarz UE ds. rolnictwa wyjaśnił, skąd biorą się parówki. Przeprosił rybaków

W kolejnym wpisie przeprosił rybaków, przypominając, że żywność w sklepach dostępna jest również dzięki ich codziennym wysiłkom. Janusz Wojciechowski na temat pochodzenia żywnościTwitterowy wpis unijnego komisarza ds. rolnictwa można potraktować z pewnym przymrużeniem oka, ale jednocześnie warto mieć na uwadze, że polityk poruszył ważną kwestię społeczną, jaką jest świadomość konsumentów na temat pochodzenia żywności. We wpisie komisarza możemy przeczytać: - Skąd się biorą parówki? Zapewniam, że tak jak cała żywność - z ciężkiej pracy, najpierw rolników, uprawiających ziemię i hodujących zwierzęta, potem przetwórców. Wbrew wielu wyobrażeniom - żywność (w tym parówki), nie bierze się z marketów ani ze stacji benzynowych. [pis. oryg.]Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo: [EMBED-3]Po chwili Janusz Wojciechowski dodał: - Przepraszam rybaków, bo z ich pracy też się żywność bierze, nie tylko rolników. [pis. oryg.]Można powiedzieć, że unijny komisarz ds. rolnictwa wziął w obronę producentów żywności (zarówno rolników, jak i rybaków), wskazując pośrednio, że współczesne wyobrażenia o rodowodzie tego, co jemy, są często przekłamane lub nieprecyzyjne.