Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Ukradł dwa pługi ciągnikowe. Trafił w ręce policji
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 22.11.2023 17:26

Ukradł dwa pługi ciągnikowe. Trafił w ręce policji

pole I traktor
unsplash.com

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach doprowadzili do zatrzymania 27-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży dwóch pługów ciągnikowych w Palowicach (województwo śląskie). Nie był to jednak jedyny łup sprawcy.

Kradzież sprzętu rolniczego

Funkcjonariusze policji zatrzymali w ostatnich dniach kierującego skradzioną koparko-ładowarką 27-letniego mężczyznę, który dodatkowo nieuczciwie “zdobył” dwa pługi ciągnikowe w okolicach Palowic na Śląsku.

Całe zdarzenie przybrało nieoczekiwany obrót, gdy policjanci odkryli, że mężczyzna prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień, a przy nim znaleziono substancje odurzające.

Skradzione mienie zabezpieczone. Szybka akcja policyjna

27-latek, po dokonaniu kradzieży koparko-ładowarki w Knurowie, użył jej do zdobycia dwóch pługów w rejonie Palowic. Policjanci podczas działań operacyjnych natychmiast zlokalizowali porzucone pługi, skutecznie zabezpieczając je przed dalszym wykorzystaniem. W trakcie poszukiwań sprawcy, mundurowi z Czerwionki-Leszczyn zatrzymali mężczyznę w Bełku, gdzie próbował on uniknąć schwytania. Nieudana próba ucieczki zakończyła się zatrzymaniem i przewiezieniem sprawcy do jednostki Policji.

Finał sprawy: sąd zadecyduje o losie złodzieja

Zatrzymany sprawca został umieszczony w policyjnym areszcie, a jego dalsze losy są w rękach sądu. Zgodnie z prawem, sprawcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policja kontynuuje dochodzenie w sprawie, a zatrzymany mężczyzna stanie wkrótce przed wymiarem sprawiedliwości.

Źródło: KMP w Rybniku

Tagi: Rolnictwo