Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > W tym tygodniu przymrozki? Są konkretne prognozy z IMGW
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 23.10.2023 17:39

W tym tygodniu przymrozki? Są konkretne prognozy z IMGW

jesienne liście
unsplash.com

Jesień na dobre zawitała na naszą szerokość geograficzną. Mimo to, według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w nadchodzącym tygodniu (23-29.10) w Polsce raczej nie wystąpią przymrozki. 

Początek tygodnia: zachmurzenie i lekki wiatr

Poniedziałek (23.10) otworzy tydzień ze sporym zachmurzeniem i przelotnymi opadami. Z kolei wtorek (24.10)  przyniesie więcej przejaśnień, choć miejscami zachmurzenie może być nadal znaczne. IMGW zaznacza, że tego dnia słabe opady deszczu mogą wystąpić na zachodzie kraju. Z kolei rano utrzymają się mgły. Temperatury od 10°C na Pomorzu do 19°C na Podkarpaciu. Południowo-wschodzi wiatr nie będzie zbyt silny.

Środek tygodnia wg prognoz IMGW

W środę (25.10) na niebie będą dominować niezmiennie chmury, choć na zachodzie można liczyć na większe przejaśnienia. Na wschodzie i północy Polski możliwe będą dodatkowo słabe opady deszczu. Temperatury wyniosą od 8°C na Suwalszczyźnie do 15°C na Śląsku i Podkarpaciu. Wiatr, podanie jak w poprzednich dniach, będzie słaby lub umiarkowany.

Czwartek (26.10) i piątek (27.10) nie przyniosą większych zmian w aurze na terenie Polski. Stabilna pogoda utrzyma się przy umiarkowanych temperaturach. Opady deszczu będą utrzymywać się na różnych obszarach kraju, z najcieplej na południu, gdzie temperatura sięgnie do 16°C.

 

Weekend w kratkę

Na czas weekendu (28-29.10) mieszkańcy Polski mogą spodziewać się dość zmiennej i nieprzewidywalnej pogody. Chmury będą przeplatać się ze słońcem, a przelotne opady deszczu mogą wystąpić w różnych regionach Polski. Temperatury wyniosą od 10°C do 16°C, a wiatr będzie wiać głównie z południowych kierunków.


źródło: IMGW

Tagi: IMGW