RolnikInfo.pl
widły

pixabay.com

Węgierska Górka: nietrzeźwy mężczyzna rzucił się na brata z widłami

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

We wsi Węgierska Górka doszło do niebezpiecznego zdarzenia: nietrzeźwy 52-letni mężczyzna groził swojemu bratu śmiercią, a na koniec rzucił się na niego z widłami. O niebezpiecznej sytuacji poszkodowany powiadomił policję.

Agresor spędził noc w policyjnym areszcie, po czym usłyszał zarzuty. Ponadto mężczyzna jest objęty dozorem policyjnym. 

Węgierska Górka: cios łopatą

Zgłoszenie o niepokojących wydarzeniach w jednym z domów we wsi Węgierska Górka w województwie śląskim policja otrzymała w nocy 18 marca 2021 roku. Wszystko miało zacząć się od zaciekłej kłótni dwóch braci - 52- oraz 54-latka. 

Młodszy mężczyzna miał przez cały dzień spożywać znaczne ilości alkoholu, a także wszczynać awantury. 52-latek groził swojemu bratu śmiercią; posunął się również do uderzenia go łopatą.

Zaraz po zadaniu ciosu narzędziem, agresywny mężczyzna opuścił domostwo i był nieobecny przez kilka godzin. Okazało się jednak, że nie był to koniec kłopotów 54-latka ze swoim młodszym bratem. 

Mężczyzna chwycił za widły

52-letni mężczyzna przyszedł do domu tego samego dnia po północy, jednakże kilkugodzinna nieobecność nie ostudziła w nim emocji. Jak podaje komunikat Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, agresor chwycił w pewnym momencie za widły i zaatakował brata.

Nic dziwnego, że starszy z mężczyzn poczuł strach o własne życie - w rezultacie postanowił powiadomić o niebezpiecznym zdarzeniu lokalną policję. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zatrzymali krewkiego mieszkańca domostwa. 

Groźby oraz fizyczny atak z użyciem narzędzi są czynami, które podlegają karze - nic zatem dziwnego, że 52-latek został zatrzymany w areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzuty. 

W piątek 19 marca 2021 roku pojawiły się ponadto kolejne konsekwencje nieprzemyślanych czynów agresora. Prokuratura nakazała, by był on objęty dozorem policyjnym.

Co więcej, mężczyzna nie może się zbliżać do swojego brata.

Ze względu na fakt, że bracia mieszkają razem, młodszy z nich dostał nakaz opuszczenia domostwa. Za popełnione czyny agresorowi grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: zywiec.policja.gov.pl

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

obornik odpady

Wieś

Wlewał toksyczne odpady do obornika. Mężczyzna został zatrzymany przez policję

Czytaj więcej >
myśliwy

Wieś

Myśliwy spadł z ambony w lesie. Rozpaczliwie wołał o pomoc

Czytaj więcej >
wypadek grzybobranie

Wieś

Tragedia na grzybobraniu. 70-latek nie wrócił już do domu

Czytaj więcej >
straż leśna

Wieś

Dolnośląskie: Straż Leśna złapała kłusownika na gorącym uczynku

Czytaj więcej >
pożar pustków żuławski

Wieś

Potężny pożar stodoły. Śmierć poniosły trzy osoby

Czytaj więcej >
chlewnia

Wieś

Warmińsko-mazurskie: dwóch mężczyzn kradło złom z nieczynnej chlewni

Czytaj więcej >