RolnikInfo.pl > Policja

Policja

Policja – umundurowana (służba mundurowa) i uzbrojona formacja służąca społeczeństwu i przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa publicznego i porządku publicznego; jeden z organów ścigania.

pole kukurydzy
28.09.2023 15:56 Wypadek na polu kukurydzy. Mężczyzna trafił do szpitala

Podczas prac polowych dwóch mężczyzn na uprawie kukurydzy doszło do nieszczęśliwego wypadku. Jeden z nich trafił ranny do szpitala. 

jabłka
27.09.2023 16:11 Wypadek podczas zbioru jabłek. Dwie kobiety w szpitalu

Dwie kobiety spadły z platformy sadowniczej podczas zbioru jabłek. Z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

ciągnik w rowie
27.09.2023 13:30 Pijany wjechał ciągnikiem do rowu

Traktorzysta po slalomie na drodze wylądował w przydrożnym rowie. Świadkowie zdarzenia pomogli kierowcy, który za całe zdarzenie odpowie przed sądem. 

trutka na szczury w kiełbasie
22.09.2023 09:46 Trutka na szczury w kiełbasie. Przerażające odkrycie w Łodzi

Na jednej z ulic Łodzi znaleziono rozrzucone kawałki kiełbasy wypełnione trutką na szczury. To zagrożenie nie tylko dla domowych zwierząt. Sprawą zajmuje się policja.  

niewybuch
21.09.2023 09:02 Przerażające odkrycie na polu. Rolnik przez lata nie miał o tym pojęcia

Do niecodziennej sytuacji doszło na wsi w województwie kujawsko-pomorskim. Rolnik podczas prac polowych natrafił na pozostałości jeszcze po II wojnie światowej. Niezwłocznie zawiadomił odpowiednie służby. 

kolizja zaprzęgu konnego i samochodu
18.09.2023 18:38 Samochód wjechał w zaprzęg konny

W Zakopanem doszło do zderzenia samochodu osobowego z zaprzęgiem konnym. Ostatecznie zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Sprawca został ukarany mandatem.

Laptop, karta kredytowa, mężczyzna
11.09.2023 15:39 Chciał kupić opał w atrakcyjnej cenie. Stracił ponad 15 tys. zł

Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami, a jak wiadomo, cena opału jest jednym z głównych kryteriów, którymi kierujemy się podczas zakupu. Oszuści postanowili wykorzystać ten fakt. Ich ofiarą padł mieszkaniec powiatu włodawskiego.

Policja
06.09.2023 08:54 Kradł ziemniaki z cudzego pola. Złodziej zatrzymany przez Rolnika.

Mężczyzna w środku nocy okradał rolnika z Niemysłowic koło Prudnika. Po zatrzymaniu okazało się, że to nie był jego pierwszy raz.

Kukurydza
01.09.2023 14:15 Slalom po jezdni zakończony w polu kukurydzy. Policja zatrzymała pijanego traktorzystę

Pijany traktorzysta nie zatrzymał się do kontroli na znak policji, po czym wjechał w pole kukurydzy i zaczął uciekać. Miał ponad 3 promile alkoholu we krwi.

Ciągnik na lawecie
01.09.2023 13:06 Ciągnik z kradzionym drewnem na lawecie

Policjanci z Wisły zatrzymali 33-letniego mieszkańca Jaworzynki, który wiózł kradzione drewno. Na domiar złego okazało się, że posiadał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Szerszeń
01.09.2023 09:36 Rolnik użądlony przez szerszenie. Przeżył dzięki synowi i policjantom

Praca na gospodarstwie nieustannie związana jest z wszelkiego rodzaju ryzykiem, spowodowanym zarówno mechanizacją rolnictwa, jak i pracą na łonie natury. Przekonał się o tym 55-letni rolnik, który podczas pracy został użądlony przez niebezpiecznego owada.

policja
30.08.2023 09:00 Pijany traktorzysta zatrzymany

Policjanci zostali wezwani do interwencji w sprawie stwarzającego zagrożenie na drodze traktorzysty. Kobieta relacjonuje, że przez jego zachowanie była kilkukrotnie zmuszana do gwałtownego hamowania. 

haker
28.08.2023 15:59 Rolnik stracił 11 tys. euro. Padł ofiarą oszustwa w sieci

Młody rolnik został oszukany w sieci. Atrakcyjna oferta sprzedaży ciągnika okazała się zwykłym oszustwem. 

Policyjny radiowóz
25.08.2023 09:01 Utrata ciągnika za jazdę po pijaku. Ustawa czeka na podpis

Kierowcy sami powinni wiedzieć, że jazda na podwójnym gazie stwarza poważne zagrożenie na drogach. Pomimo już panujących restrykcyjnych przepisów dotyczących wyżej wymienionej sprawy, rząd pragnie dodatkowo ukarać wszystkich kierowców jeżdżących po pijaku. Nawet traktorzystów.  

Michał Kołodziejczak
23.08.2023 20:55 Nieudolna akcja warszawskich policjantów. Próbowali śledzić Kołodziejczaka

Po poniedziałkowej konferencji prasowej Agrounii przed siedzibą TVP w Warszawie zdarzyła się niecodzienna sytuacja. Policja próbowała śledzić lidera ruchu politycznego. 

ukraińskie zboże
15.08.2023 15:29 Aresztowano pierwszych podejrzanych w sprawie ukraińskiego zboża

Oszustwa związane z ukraińskim zbożem importowanym do Polski wreszcie znajdą swój finał w sądzie. Prokuratura rzeszowska informuje o postawieniu zarzutów trzem osobom. Przedstawiono też szczegóły związane z procederem przestępców. W sumie prowadzonych jest kilkadziesiąt postępowań na terenie całego kraju. 

Kobieta stojąca przed traktorem z przyczepą
09.08.2023 14:00 Policja sprawdza maszyny rolnicze. Jaki jest powód kontroli?

Wypadki w gospodarstwach rolnych niosą za sobą niekiedy śmiertelne skutki. Policjanci z Pleszewa i członkowie Państwowej Inspekcji Pracy oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadzili w ostatnim czasie kontrole maszyn rolniczych oraz sposobów wykonywania prac polowych przez rolników. Jaki był tego efekt? 

Truskawki
30.06.2023 08:00 Oszustwo na ćwierć miliona złotych. Ogromny przekręt z truskawkami w Rawie Mazowieckiej

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w ostatnim czasie zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy oszukiwali podczas sprzedaży truskawek. Oszuści zawyżali wagę owoców za sprawą ukrytego zbiornika z wodą, zamontowanego w ścianie ciężarówki. 

policja
19.06.2022 02:02 Podpalacz słomy ujęty przez policjantów. Oniemieli, gdy wydało się, kim jest

Policjanci namierzyli też drugiego młodego mężczyznę, który podpalił sterty słomy tylko dlatego, by później - jako członek lokalnej OSP - brać udział w gaszeniu pożaru. Policja na tropie podpalaczyPodpalenia są czynem wyjątkowo groźnym - podpalacz zdaje się nie mieć na względzie, że swoimi działaniami naraża na utratę życia lub zdrowia innych ludzi. Co więcej, podpalenia praktycznie zawsze pociągają za sobą wielkie straty materialne. W Lipnicy, mieszczącej się w gminie Szamotuły na terenie Wielkopolski zapaliła się sterta słomy. Całe zajście miało miejsce w nocy z 31 grudnia 2020 roku na 1 stycznia 2021 roku. W wyniku dochodzenia policja wytypowała i ujęła podejrzanego o podłożenie ognia pod 150 bel słomy. Rolnik, który jest właścicielem pola, stwierdził, że straty w wyniku pożaru słomy sięgają nawet około 4500 złotych. 27-letni podpalacz otrzymał zarzut zniszczenia prywatnego mienia. Mężczyzna przyznał się do podłożenia ognia pod stertę słomy w sylwestrową noc. Obecnie prokuratura zleciła dozór policyjny nad podejrzanym. Niewykluczone, że amator pożarów jest odpowiedzialny za kilkanaście innych pożarów, które miały miejsce w okolicy w 2019 i 2020 roku. Niczego nie można jednak przesądzać, ponieważ sprawa jest w toku i czeka na wyjaśnienie przez odpowiednie służby.

rolnik
19.06.2022 02:02 Rolnik nie chciał oddać swojej ziemi pod gazociąg. Zatrzymała go policja

Pan Marek Hońko, wraz z innymi kilkunastoma rolnikami niezgadzającymi się na budowę gazociągu na swoich gruntach, związali Komitet Obrony Chłopów. O całej sytuacji informuje wpis KOC na portalu społecznościowym Facebook. Rolnik kontra gazociągCałe zdarzenie miało miejsce na polu pana Marka w Jankielówce 29 stycznia 2021 roku. Tego dnia na polu zjawili się pracownicy wykonujący konstrukcję gazociągu Polska-Litwa. Przyjechali wraz z egzekutorem, urzędnikiem państwowym. Grupa osób, która pojawiła się na terenie należącym do pana Marka, powiedziała, że zgodnie z tzw. specustawą o inwestycjach gazowych rolnik ma w obowiązku udostępnić pod budowę gazociągu fragment swojego pola. Co zrozumiałe, panu Markowi nie spodobał się przymus oddania fragmentu działki pod inwestycję. Między stronami wywiązała się kłótnia, a wkrótce potem właściciel pola przyjechał na miejsce traktorem, po czym rozpoczął demontaż płotu postawionego przez pracowników państwowych. Portal Wirtualna Polska podaje słowa pana Marka:- Byłem bardzo kulturalny, powstrzymywałem się od przekleństw, a mogłem iść na nich z kosą czy widłami. Policja zabrała mnie z pola i wywiozła 40 kilometrów do Ełku.

Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu
18.06.2022 02:02 Złapani na gorącym uczynku. Wywozili ciągnik rolniczy na lawecie

Z posesji na terenie gminy Lubań (woj. dolnośląskie) skradziono ciągnik rolniczy. Funkcjonariusze policji po otrzymanym zgłoszeniu na gorącym uczynku złapali sprawców. Zgłoszenie o kradzieży ciągnika z posesji na terenie gminy Lubań wpłynęło do dyżurnego lubańskiej jednostki Policji w miniony wtorek, 22 czerwca bieżącego roku. Jak się okazało, na miejscu zdarzenia, ciągnik rolniczy został umieszczony na lawecie i był przewożony w inne miejsce.

Rolnik - pszczoły
18.06.2022 02:02 Rolnik oskarżony o spowodowanie lokalnej katastrofy ekologicznej. Grozi mu do 8 lat więzienia

Mowa o zdarzeniu, do którego doszło w nocy z 19 na 20 maja ubiegłego roku. Wtedy rolnik dokonał oprysku pola kwitnącego rzepaku w Modliszowie. Jak przekazał Marek Rusin, szef Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, rolnik użył substancji owadobójczej, która zawierała dimetoat. Użycie tej substancji w tym czasie było zabronione w przypadku rzepaku. Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo: [EMBED-10]Zgodnie z informacjami przez TVN24, gdy rolnik zakończył oprysk i odjechał z pola, w tym czasie pszczoły wyleciały z uli. Z ustaleń śledczych wynika, że pszczoły z pasiek w Modliszowie, Witoszowie i Pogorzale zebrały pyłek z kwitnącego rzepaku. Już w drodze pszczół z powrotem do uli, część z nich padła po drodze. Części pszczół udało się dotrzeć do uli, gdzie zatruły kolejne pszczoły. Jak ustalono podczas śledztwa, pszczoły zginęły ze względu na dokonane oprysku zabronionym środkiem.

wypadek ciągnik
18.06.2022 02:02 Rozpędzonym autem wjechał w traktor. Jest jedna ofiara śmiertelna

Niestety, doszło do zderzenia obydwu maszyn. Śmierć na miejscu poniósł kierowca samochodu Audi. Wjechał z rozpędu w ciągnik rolniczyAni kierowca ciągnika rolniczego, ani mężczyzna podróżujący Audi z pewnością nie podejrzewali, że staną się bohaterami dramatu, który rozegra się na drodze powiatowej. W miejscowości Kąty Walichnowskie położonej w województwie łódzkim doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym: 25-letni kierowca samochodu osobowego marki Audi stracił w pewnym momencie panowanie nad pojazdem. Doszło do tego na łuku drogi. Auto zjechało na przeciwległy pas ruchu, podczas gdy z naprzeciwka nadjeżdżał ciągnik rolniczy. Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo: [EMBED-10]34-latek kierujący traktorem nie był w stanie uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym samochodem osobowym. Doszło do potężnej kraksy, w której wyniku śmierć na miejscu poniósł 25-letni mężczyzna podróżujący Audi.

wypadek
16.06.2022 02:02 Zderzenie ciągnika z samochodem osobowym. Traktor rozpadł się na kawałki

Do wypadku zadysponowano trzy jednostki straży pożarnej: OSP Bańska Niżna, OSP Szaflary i JRG Nowy Targ. Na miejscu obecni byli również funkcjonariusze policji. Zderzenie ciągnika i samochodu osobowego na ZakopianceO groźnie wyglądającym wypadku poinformowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bańskiej Niżnej w mediach społecznościowych. Do kraksy doszło 1 kwietnia 2021 roku na zakopiance. Droga prowadząca z Krakowa do Zakopanego ma długość 102 kilometrów i jest popularna głównie ze względu na swoją rolę, jaką odgrywa w transporcie turystów do zimowej stolicy polski. Jednocześnie jest to trasa, na której nierzadko dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Jak poinformowali strażacy, do kolizji doszło w Szaflarach, miejscowości w powiecie nowotarskim na terenie Małopolski. Ciągnik poruszał się z naczepą, a po zderzeniu z drugim pojazdem w dużej mierze rozpadł się na kawałki. Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo: [EMBED-4]Maska samochodu osobowego uległa zmiażdżeniu. Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie ucierpiał. Na obecną chwilę nie wiadomo, kto ponosi winę za opisywane zdarzenie drogowe.

chlewnia
16.06.2022 02:02 Warmińsko-mazurskie: dwóch mężczyzn kradło złom z nieczynnej chlewni

Komenda Powiatowa Policji w Ełku za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowała o przestępstwie, które miało miejsce w opuszczonej chlewni na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Dwóch mężczyzn w wieku 28 lat zostało przyłapanych na kradzieży metalowych elementów z fermy trzody chlewnej. Okazało się, że złodzieje sprzedawali je później w punkcie skupu złomu. Kradzież z terenu opuszczonej chlewniChoć pomnażanie swojego majątku jest przejawem zaradności, to nie trzeba dodawać, że wzbogacanie się poprzez kradzież jest absolutnie karygodnym czynem. Na stronie Komendy Powiatowej Policji w Ełku we wtorek 31 sierpnia poinformowano o zatrzymaniu na gorącym uczynku dwóch 28-latków, którzy plądrowali teren opuszczonej chlewni w poszukiwaniu rozmaitych elementów wyposażenia. Ich łupem padły m.in. grzejniki i inne przedmioty wykonane z metalu.

Ciągnik - wypadek
16.06.2022 02:02 Zderzenie ciągnika z motocyklem. Nie żyje młody kierowca

Do zdarzenia doszło 5 maja bieżącego roku. Jak powiadomili strażacy z OSP Padew Narodowa około 19:00 w miejscowości Domacyny doszło do zderzenia ciągnika z motocyklem.

konopie
19.03.2022 02:44 Razem z warzywami uprawiał konopie. Sprawa trafiła na policję

Sezon na świeże warzywa jest w pełni, a wielu właścicieli ogrodów i działek dba o to, by na kawałku ziemi wyhodować swoje własne plony. Jak się okazuje, jeden z mieszkańców gminy Izbica w foliowym tunelu - poza warzywami - posiadał również sadzonki konopi. Policja odkryła jednak nie tylko świeże rośliny, ale także słoiki z suszem roślinnym. Niespodzianka w tunelu foliowymChoć uprawa konopi indyjskich, z których sporządza się marihuanę, jest w Polsce zabroniona, to wiele osób na własną rękę próbuje swoich sił w nielegalnym ogrodnictwie. Na oficjalnej stronie internetowej policji z Krasnegostawu pojawiła się informacja o zatrzymaniu 26-letniego mężczyzny, który hodował konopie indyjskie w gminie Izbica (woj. lubelskie).Co ciekawe, rośliny były ukryte w tunelu foliowym między sadzonkami warzyw. Warto dodać, że opisywane rośliny nie były jednym odkryciem, jakiego dokonali tego dnia funkcjonariusze policji - w pomieszczeniach gospodarczych na posesji znajdowały się również słoiki wypełnione suszem roślinnym z konopi oraz całe liście. W sumie zabezpieczono 27 gram suszu. 26-latek został zatrzymany, a za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem.

policja
19.03.2022 02:44 Rolnik zatrzymany do kontroli policyjnej. Był poszukiwany

Funkcjonariusze dolnośląskiej policji zatrzymali do kontroli kierowcę ciągnika rolniczego, który w niewłaściwy sposób przewoził na przyczepie materiał sypki. Po sprawdzeniu profilu rolnika w systemie informatycznym, na jaw wyszły jego inne przewinienia. Okazało się bowiem, że zatrzymany mężczyzna prowadzi pojazd pomimo sądowego zakazu poruszania się po drogach. Dodatkowo rolnik był poszukiwany w celu odbycia 60 dni kary pozbawienia wolności za swoje wcześniejsze przewinienia. Rolnik zatrzymany do kontroli. Policja wykryła szereg nieprawidłowościInformacja o zdarzeniu w gminie Kąty Wrocławskie (woj. dolnośląskie) została przekazana za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej dolnośląskiej policji. Jak relacjonują funkcjonariusze, w ostatnich dniach pracownicy Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli traktorzystę, który w niewłaściwy sposób zabezpieczył przewożony przez siebie ładunek sypki. Choć kontrola tego typu z założenia trwa krótko, to bardzo szybko okazało się, że zatrzymany rolnik spędzi z funkcjonariuszami o wiele więcej czasu. Sprawdzono bowiem system informatyczny, który wskazał, że mężczyzna ma sądowy zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi. Wyszło również na jaw, że rolnik nie stawił się do odbycia kary sześćdziesięciu dni pozbawienia wolności za uprzednio popełnione czyny, w wyniku czego był poszukiwany przez policję.