RolnikInfo.pl > Wiadomości > Wypadek na polu kukurydzy. Mężczyzna trafił do szpitala
Justyna  Nachman
Justyna Nachman 28.09.2023 15:56

Wypadek na polu kukurydzy. Mężczyzna trafił do szpitala

pole kukurydzy
Pixabay

Podczas prac polowych dwóch mężczyzn na uprawie kukurydzy doszło do nieszczęśliwego wypadku. Jeden z nich trafił ranny do szpitala. 

Niebezpieczne wypadki

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Świdniku, na terenie powiatu świdnickiego doszło ostatnio do dwóch wypadków podczas wykonywanych prac na posesjach prywatnych. Jeden z nich wydarzył się podczas prac na polu, a drugi podczas wykonywania prac na wysokości. Poszkodowani mężczyźni trafili do szpitali. Policja wyjaśnia dokładne okoliczności wypadków i apeluje o rozsądek i ostrożność.

Wypadek na polu kukurydzy

Całe zdarzenie miało miejsce w obrębie wsi Siostrzytów w województwie lubelskim. Dwaj mężczyźni wykonywali prace na polu kukurydzy, polegające na podcinaniu roślin. W pewnym momencie jeden z nich zranił drugiego podkaszarką. 47-letni mężczyzna trafił do szpitala z raną ciętą nogi.

Wypadek podczas prac na wysokości

Komenda Powiatowa Policji w Świdniku otrzymała w ostatnim czasie również zgłoszenie o wypadku w miejscowości Rybczewice Pierwsze. 35-letni mężczyzna podczas prac na dachu związanych z montażem blachy, poślizgnął się i spadł na ziemię z wysokości około 5 metrów. W wyniku upadku doznał urazu nogi i został przewieziony do szpitala.

Badanie alkomatem wykazało, że poszkodowani mężczyźni byli trzeźwi. Teraz policjanci będą wyjaśniać dokładne okoliczności tych zdarzeń. Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas podejmowanych prac - podsumowuje Elwira Domaradzka.