RolnikInfo.pl

Facebook / fot. KPP w Gnieźnie

Wyrok sądu za śmiecenie w lesie. 33-latek zapłaci 8,5 tys. złotych

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Leśnicy nie od dziś informują o alarmującej liczbie dzikich wysypisk, które masowo powstają w państwowych lasach. Jedna z osób, która notorycznie przyczyniała się do zanieczyszczania leśnych terenów m.in. odpadami samochodowymi, usłyszała wyrok sądu, w którym zobowiązano ją do zapłaty 8,5 tysięcy złotych.

Wspomniana kwota to zarówno sama grzywna, jak i koszty posprzątania odpadów z lasu i opłaty za prowadzenie procesu sądowego.

Wymiar sprawiedliwości wyznaczył karę dla śmieciarza

Wiele osób udaje się do lasu nie tylko po to, by odpocząć na łonie natury, ale również w celu łatwego pozbycia się niechcianych odpadów.

33-letni mieszkaniec Gniezna w kwietniu 2021 roku porzucił znaczną ilość śmieci pochodzących z rozbiórki samochodów w lesie między Pawłowem a Baranowem (gm. Czerniejewo, woj. wielkopolskie).

Części samochodowe pochodziły z komisu w okolicy. Przybyła na miejsce policja zdobyła dane teleadresowe jednego z komisów, dzięki czemu udało się ustalić, kto mógł stać za porzucaniem odpadów na terenie lasu.

Funkcjonariuszom udało się namierzyć osobę odpowiedzialną za niszczenie lasu. Policja ukarała 33-latka mandatem w wysokości 500 złotych i zobowiązała go do posprzątania śmieci, które pozostawił w lesie. Co warte podkreślenia, winny mężczyzna wcale nie kwapił się do naprawienia szkód, które wyrządził w środowisku naturalnym.

Dalszy rozwój zdarzeń

Dzikie wysypisko śmieci wykryte między Pawłowem a Baranowem nie było jedyną niechlubną wizytówką, którą po sobie zostawił uparty 33-latek z Gniezna.

Kolejne miejsce, w którym pozostawiane były części po rozbiórce samochodów znaleziono w Leśnictwie Brody i Leśnictwie Zakrzewo.

Sprawa notorycznego śmiecenia w lasach znalazła swój finał w sądzie - za popełnione przestępstwo 33-latek usłyszał wyrok 29 lipca 2021 roku.

Sąd zobowiązał winnego do zapłaty 8,5 tysiąca złotych - w tym pokrycia kosztów prowadzenia procesu sądowego i posprzątania odpadów pozostawionych w lesie.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie na swoim profilu na Facebooku, karą grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych został również ukarany właściciel gnieźnieńskiego komisu.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Wziął krowę z nagrzanego pastwiska do monopolowego. Właściciel oskarża go o kradzież

  • Politycy dostają podwyżki, ASF szaleje. Kołodziejczak o rządzie: "Mają krew na rękach"

  • 77-latek nie ustąpił pierwszeństwa. Ursus rozsypał się w drobny mak

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: Facebook / KPP w Gnieźnie

Tagi:

Podobne artykuły

Wieś

Dramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomoc
Czytaj więcej >

Wieś

Pracował kombajnem po 22:00. Sąsiedzi z miasta zadzwonili po policję
Czytaj więcej >

Wieś

"Gdzie podziękowania dla darczyńców?" Onopiukowie zabrali głos ws. belarki
Czytaj więcej >

Wieś

Emilka z "Rolnicy. Podlasie" spełnia swoje marzenia. Do stada dołączyła nowa cieliczka
Czytaj więcej >

Wieś

"Rolnicy. Podlasie": Gienek i Andrzej podczas codziennej pracy
Czytaj więcej >

Wieś

"Rolnicy. Podlasie": Wielkie zmiany u rolników w Plutyczach
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]