RolnikInfo.pl
wysypisko

Facebook / fot. KPP w Gnieźnie

Wyrok sądu za śmiecenie w lesie. 33-latek zapłaci 8,5 tys. złotych

30 Lipca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Leśnicy nie od dziś informują o alarmującej liczbie dzikich wysypisk, które masowo powstają w państwowych lasach. Jedna z osób, która notorycznie przyczyniała się do zanieczyszczania leśnych terenów m.in. odpadami samochodowymi, usłyszała wyrok sądu, w którym zobowiązano ją do zapłaty 8,5 tysięcy złotych.

Wspomniana kwota to zarówno sama grzywna, jak i koszty posprzątania odpadów z lasu i opłaty za prowadzenie procesu sądowego.

Wymiar sprawiedliwości wyznaczył karę dla śmieciarza

Wiele osób udaje się do lasu nie tylko po to, by odpocząć na łonie natury, ale również w celu łatwego pozbycia się niechcianych odpadów.

33-letni mieszkaniec Gniezna w kwietniu 2021 roku porzucił znaczną ilość śmieci pochodzących z rozbiórki samochodów w lesie między Pawłowem a Baranowem (gm. Czerniejewo, woj. wielkopolskie).

Części samochodowe pochodziły z komisu w okolicy. Przybyła na miejsce policja zdobyła dane teleadresowe jednego z komisów, dzięki czemu udało się ustalić, kto mógł stać za porzucaniem odpadów na terenie lasu.

wypadek

Tusze wieprzowe wypadły z ciężarówki. Kierowca popełnił karygodny czyn

CZYTAJ DALEJ

Funkcjonariuszom udało się namierzyć osobę odpowiedzialną za niszczenie lasu. Policja ukarała 33-latka mandatem w wysokości 500 złotych i zobowiązała go do posprzątania śmieci, które pozostawił w lesie. Co warte podkreślenia, winny mężczyzna wcale nie kwapił się do naprawienia szkód, które wyrządził w środowisku naturalnym.

Dalszy rozwój zdarzeń

Dzikie wysypisko śmieci wykryte między Pawłowem a Baranowem nie było jedyną niechlubną wizytówką, którą po sobie zostawił uparty 33-latek z Gniezna.

Kolejne miejsce, w którym pozostawiane były części po rozbiórce samochodów znaleziono w Leśnictwie Brody i Leśnictwie Zakrzewo.

Sprawa notorycznego śmiecenia w lasach znalazła swój finał w sądzie - za popełnione przestępstwo 33-latek usłyszał wyrok 29 lipca 2021 roku.

Sąd zobowiązał winnego do zapłaty 8,5 tysiąca złotych - w tym pokrycia kosztów prowadzenia procesu sądowego i posprzątania odpadów pozostawionych w lesie.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie na swoim profilu na Facebooku, karą grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych został również ukarany właściciel gnieźnieńskiego komisu.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Wziął krowę z nagrzanego pastwiska do monopolowego. Właściciel oskarża go o kradzież

  • Politycy dostają podwyżki, ASF szaleje. Kołodziejczak o rządzie: "Mają krew na rękach"

  • 77-latek nie ustąpił pierwszeństwa. Ursus rozsypał się w drobny mak

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Facebook / KPP w Gnieźnie

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

obornik odpady

Wieś

Wlewał toksyczne odpady do obornika. Mężczyzna został zatrzymany przez policję

Czytaj więcej >
myśliwy

Wieś

Myśliwy spadł z ambony w lesie. Rozpaczliwie wołał o pomoc

Czytaj więcej >
wypadek grzybobranie

Wieś

Tragedia na grzybobraniu. 70-latek nie wrócił już do domu

Czytaj więcej >
straż leśna

Wieś

Dolnośląskie: Straż Leśna złapała kłusownika na gorącym uczynku

Czytaj więcej >
pożar pustków żuławski

Wieś

Potężny pożar stodoły. Śmierć poniosły trzy osoby

Czytaj więcej >
chlewnia

Wieś

Warmińsko-mazurskie: dwóch mężczyzn kradło złom z nieczynnej chlewni

Czytaj więcej >