Aplikacja internetowa dla producentów mleka. Czy warto być jej użytkownikiem?
Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka zachęca właścicieli bydła mających swoje sztuki pod oceną wartości użytkowej do zarządzania stadem za pośrednictwem autorskiego programu internetowego. Stado OnLine to aplikacja, której możliwości są stale poszerzane i udoskonalane. Co więcej, wielu polskich gospodarzy może korzystać z niej bezpłatnie.
Aplikacja dla właścicieli bydła ma ułatwić zarządzanie stadem
Stado OnLine (SOL) to internetowy program stworzony z myślą o polskich producentach mleka i hodowców bydła mlecznego . Aplikacja jest własnością Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Z łatwością można z niej korzystać zarówno na komputerze, tablecie jak i smartfonie. Program automatycznie dostosowuje się do rozmiarów oraz kształtu ekranu, na którym jest wyświetlany.
Celem stworzenia SOL było ułatwienie planowania i organizacji pracy na fermie bydła. Regularnie uzupełniane dane na temat posiadanych sztuk ułatwiają podejmowanie trafnych decyzji biznesowych dotyczących zarządzania różnymi grupami technologicznymi.
Więcej o aplikacji
To nowoczesna, ale jednocześnie intuicyjna aplikacja, której obsługi jest w stanie nauczyć się nawet ktoś, kto na co dzień nie korzysta z najnowszych nowinek technologicznych.
Program polega na kolekcjonowaniu, porządkowaniu oraz analizowaniu danych dotyczących utrzymywanych sztuk. Raporty automatycznie tworzone na podstawie wprowadzanych informacji mają ułatwić podejmowanie decyzji hodowlanych oraz produkcyjnych.
Z SOLu korzystać może każdy, kto współpracuje z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Według danych z grudnia 2022 roku, pod oceną było ponad 208 000 krów mlecznych utrzymywanych w 5 383 oborach, co stanowi ponad 40% krajowego pogłowia bydła mlecznego.
Ile kosztuje SOL?
Ze stada OnLine korzystaj już ponad 6 200 użytkowników. To narzędzie cieszy się coraz większą popularnością wśród właścicieli bydła, ponieważ jest nie tylko wygodne, ale również bezpłatne dla każdego, kto ma krowy pod oceną wartości użytkowej.
W skład bezpłatnych modułów wchodzą:
- moduł “Podstawowy”
- moduł “zgłoszenia do ARiMR”
- moduł “Inseminator”
Dodatkowo, jest możliwość poszerzenia programu o moduł “Zdrowie”. Użytkownicy zainteresowani tą opcją muszą uiszczać miesięczną opłatę w wysokości 80 groszy za jedną ocenianą sztukę.