RolnikInfo.pl
droga

unsplash.com / fot. Pivot Family

Bez uprzedzenia zaorał drogę do domu sąsiadki. Ucierpią inni rolnicy?

17 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Konflikty dotyczące gruntów na wsi nie są tylko symbolem przeszłości - zdarzają się one nierzadko również w dzisiejszych czasach. We wsi Wielkie Radowiska nowy dzierżawca pola zaorał jedyną drogę, która prowadziła do domu letniskowego pani Lidii. Wkrótce potem samozwańczy likwidator stuletniej drogi przyjechał z urzędnikami gminnymi do drugich sąsiadów - rolników Agnieszki i Tomasza, by poinformować ich, że droga ma być odbudowana na ich polu.

Pani Agnieszka i pan Tomasz nie godzą się na takie rozwiązanie - droga miałaby bowiem przebiegać tuż obok ich domu. Możliwe, że sąsiedzki spór znajdzie swój finał w sądzie.

Zaorał drogę bez pytania

Jak podaje portal Pomorska.pl, pani Lidia, właścicielka domu letniskowego we wsi Wielkie Radowiska w gminie Dębowa Łąka (woj. kujawsko-pomorskie), zaczęła mieć problemy z jedyną drogą dojazdową do swojej nieruchomości z momentem, gdy pole obok wydzierżawiła nowa osoba.

Pewnego dnia droga, która była użytkowana przez sto lat, została zaorana przez nowego dzierżawcę. Warto dodać, że mężczyzna nie poinformował o swoim zamiarze pani Lidii.

Właścicielka domu znalazła się w potrzasku - droga o długości kilometra przestała istnieć, a wraz z nią zniknęła możliwość dojazdu samochodem do nieruchomości. Wkrótce okazało się jednak, że problem zaoranej drogi dotknął nie tylko samą panią Lidię.

miliony

Usuną go z terenów wiejskich. Akcja będzie kosztować miliony złotych

CZYTAJ DALEJ

Sąsiedzi mają oddać część swojego pola pod drogę

Do mediów zwróciło się małżeństwo rolników - pani Agnieszka i pan Tomasz, którzy również zostali zaangażowani w spór dotyczący drogi dojazdowej.

Wedle relacji portalu Pomorska.pl, pewnego dnia do wspomnianych rolników przyjechał samozwańczy likwidator stuletniej drogi wraz z urzędnikami gminnymi.

Małżeństwo poinformowano, że droga ma zostać utworzona na części ich pola. Pani Agnieszka i pan Tomasz byli kompletnie zaskoczeni i oświadczyli, że nie oddadzą fragmentu swoich gruntów pod drogę dojazdową do nieruchomości pani Lidii.

Mówi się, że nowa droga na polu pani Agnieszki i pana Tomasza ma mieć charaktery służebny i za jej utworzenie małżeństwo rolników otrzyma stosowne wynagrodzenie.

Druga strona sporu wskazuje jednak, że poprzednia, stuletnia droga powinna zostać przywrócona ze względu na prawo zasiedzenia.

Gminne władze wskazują, że opisywane nieruchomości należą do osób prywatnych, toteż urzędnicy mają tak naprawdę związane ręce i nie mogą w tej kwestii podjąć żadnych decyzji. Jeśli nie dojdzie do sąsiedzkiej ugody, sprawa może znaleźć swój finał w sądzie.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: pomorska.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wiejski cmentarz

Wieś

Na wiejskim cmentarzu zniszczono nie tylko drzewa. Parafia otrzymała karę finansową

Czytaj więcej >
grzyby

Wieś

Policjant wybrał się z dzieckiem na grzyby. Doszło do nietypowego spotkania

Czytaj więcej >
pożar stodoła

Wieś

Pożar stodoły. Policja aresztowała właścicielkę posesji

Czytaj więcej >
polsat rolnictwo

Wieś

Polsat zapowiedział nowy program o rolnictwie. Na wieś pojadą mieszkańcy miast

Czytaj więcej >
gospodarstwo agroturystyczne

Wieś

Tragedia w gospodarstwie agroturystycznym. Tajemnicza śmierć seniorów

Czytaj więcej >
petycja rolnik info

Wieś

Rolnicy "niezaradni i zacofani"? Petycja przeciwko kłamliwemu wizerunkowi w telewizji

Czytaj więcej >