RolnikInfo.pl
wypadek

MARCIN SMULCZYNSKI/East News

12-latek włożył ręce do pracującego siewnika. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Do niebezpiecznego wydarzenia doszło w jednym z gospodarstw na terenie gminy Gogolin - taką informacją podzieliła się opolska policja na swojej stronie internetowej. 12-letni chłopiec podczas pomagania ojcu w pracach polowych, włożył ręce do pracującego s

Dziecko zostało przetransportowane do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Wypadek podczas prac polowych

Sezon na intensywną pracę na polach właśnie się rozpoczął, a wraz z nim - coraz częściej pojawiające się informacje na temat wypadków rolniczych.

W pracach polowych uczestniczą jednak nie tylko dorośli, ale często też młodsi członkowie rodzin. Nic więc dziwnego, że również dzieci i młodzież są niekiedy narażone na dramatyczne skutki wypadków w rolnictwie.

31 marca 2021 roku opolska policja przekazała w komunikacie na swojej stronie internetowej, że w jednym z gospodarstw na terenie gminy Gogolin doszło do wypadku - 12-letni chłopiec włożył ręce do pracującego siewnika.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Dziecko pomagało ojcu, informując go, kiedy w maszynie kończy się ziarno. W tym celu 12-latek stanął na podeście siewnika. W pewnym momencie, pomimo tego, że maszyna nadal pracowała, chłopiec włożył ręce do zbiornika zasypowego.

Policja nie podaje szczegółów wypadku - ponado jedynie ogólną informację o tym, że 12-letni chłopiec doznał obrażeń rąk. Wymagana była interwencja służb medycznych - w tym celu na miejsce sprowadzono śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadki w rolnictwie

Warto podkreślić, w momencie, gdy wydarzył się wypadek, ojciec 12-latka był trzeźwy. Niestety, chwila nieuwagi może doprowadzić do tego, że podczas prac polowych lub pracy ze zwierzętami można stracić zdrowie, a nawet życie.

Choć liczba wypadków w rolnictwie spada z roku na rok, to każdy z nas życzyłby sobie, by na wsiach nie było ich wcale. Niezależnie od okoliczności warto pamiętać o wszelkich zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z maszyn rolniczych, jak i w kontakcie ze zwierzętami.

W ubiegłym roku rolnicy doznawali kontuzji najczęściej w wyniku upadków (3718 razy), a także uderzeń, przygnieceń i pogryzień przez zwierzęta (958 razy).

W 2020 roku do KRUS zgłoszono w sumie 7872 wypadków podczas pracy na roli, które spowodowały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: opolska.policja.gov.pl

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

traktor motocykl

Maszyny

Motocyklista wjechał w jadący traktor. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
traktor

Maszyny

Optymistycznie na rynku nowych ciągników. Duży wzrost sprzedaży

Czytaj więcej >
traktor

Maszyny

Sportowe auto zderzyło się z ciągnikiem. Ucierpiało m.in. dziecko

Czytaj więcej >
siewnik

Maszyny

Wypadek podczas prac polowych: rolnik włożył rękę do pracującego siewnika

Czytaj więcej >
śmigłowiec lrp

Maszyny

Czterolatka za kierownicą maszyny rolniczej. Przejechała dwuletnią siostrę

Czytaj więcej >
traktor

Maszyny

Rolnik wyszedł z ciągnika. Został przejechany przez własny pojazd

Czytaj więcej >