Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > 12-latek włożył ręce do pracującego siewnika. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:33

12-latek włożył ręce do pracującego siewnika. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR

wypadek
MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Dziecko zostało przetransportowane do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Wypadek podczas prac polowych

Sezon na intensywną pracę na polach właśnie się rozpoczął, a wraz z nim - coraz częściej pojawiające się informacje na temat wypadków rolniczych.

W pracach polowych uczestniczą jednak nie tylko dorośli, ale często też młodsi członkowie rodzin. Nic więc dziwnego, że również dzieci i młodzież są niekiedy narażone na dramatyczne skutki wypadków w rolnictwie.

31 marca 2021 roku opolska policja przekazała w komunikacie na swojej stronie internetowej, że w jednym z gospodarstw na terenie gminy Gogolin doszło do wypadku - 12-letni chłopiec włożył ręce do pracującego siewnika.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Dziecko pomagało ojcu, informując go, kiedy w maszynie kończy się ziarno. W tym celu 12-latek stanął na podeście siewnika. W pewnym momencie, pomimo tego, że maszyna nadal pracowała, chłopiec włożył ręce do zbiornika zasypowego.

Policja nie podaje szczegółów wypadku - ponado jedynie ogólną informację o tym, że 12-letni chłopiec doznał obrażeń rąk. Wymagana była interwencja służb medycznych - w tym celu na miejsce sprowadzono śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadki w rolnictwie

Warto podkreślić, w momencie, gdy wydarzył się wypadek, ojciec 12-latka był trzeźwy. Niestety, chwila nieuwagi może doprowadzić do tego, że podczas prac polowych lub pracy ze zwierzętami można stracić zdrowie, a nawet życie.

Choć liczba wypadków w rolnictwie spada z roku na rok, to każdy z nas życzyłby sobie, by na wsiach nie było ich wcale. Niezależnie od okoliczności warto pamiętać o wszelkich zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z maszyn rolniczych, jak i w kontakcie ze zwierzętami.

W ubiegłym roku rolnicy doznawali kontuzji najczęściej w wyniku upadków (3718 razy), a także uderzeń, przygnieceń i pogryzień przez zwierzęta (958 razy).

W 2020 roku do KRUS zgłoszono w sumie 7872 wypadków podczas pracy na roli, które spowodowały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: opolska.policja.gov.pl

Tagi: Wieś Wypadek