RolnikInfo.pl
gospodarstwo

Beata Zawadzka/East News

Bez skrupułów okradł gospodarstwo. Zdradziła go jedna zaskakująca rzecz

2 Lutego 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Kradzieże nie są niestety rzadkim zjawiskiem na polskiej wsi. O włamaniu się do budynku gospodarczego w województwie kujawsko-pomorskim powiadomiono toruńską policję 28 stycznia 2021 roku. Złodziej ukradł silniki i akumulatory.

Jak się jednak okazało, złodziej, który włamał się do gospodarstwa został zdradzony przez zaskakującą rzecz - swoje własne ślady na śniegu, które bez problemu doprowadziły policjantów do miejsca składowania skradzionych łupów. 

Złodziej w gospodarstwie

Jak już wspomniano, cała sytuacja rozegrała się 28 stycznia 2021 roku po południu. Komisariat policji w Toruniu otrzymał wtedy zgłoszenie o włamaniu się na teren jednego z gospodarstw rolnych oraz o kradzieży mienia.

Po przybyciu na miejsce ustalono, iż - jak wskazywały pozostawione ślady - złodziej wybił szybę budynku gospodarczego. Dzięki temu mógł wejść do środka, po czym zabrał ze sobą dwa silniki elektryczne z mieszalnika pasz i dwa akumulatory od ciągnika.

Jakby tego było mało, zdecydował się na zdemontowanie elementów instalacji elektrycznej. Jak oszacowano wstępnie, straty poniesione przez rolnika wyniosły około kilku tysięcy złotych. 

Ślady na śniegu

Złodziej wybrał niefortunny czas na swoją akcję, głównie z tego powodu, że w ostatnim czasie w Polsce obficie padał śnieg. Nie przewidział, że pozostawione przez siebie ślady na świeżym śniegu pomogą policjantom w bardzo szybkim rozwiązaniu sprawy.

Jak podaje policja z Torunia, na śniegu widoczne były ślady butów. Funkcjonariusze podążyli tym tropem i - jak się okazało - były to ślady należące do złodzieja.

Zaledwie kilkaset metrów dalej znajdowała się altana na terenie jednego z ogródków działkowych, w której skryte było ukradzione mienie.

Chwilę później przy altanie pojawił się 51-letni mężczyzna, a policjanci zdecydowali się na porównanie śladów na śniegu i podeszew butów. Były identyczne, co nie pozostawiało wątpliwości co do tożsamości złodzieja.

Jak podaje Komenda Miejska w Toruniu za czyn, którego dopuścił się mężczyzna, grozi nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

  • Niemieccy celnicy zatrzymali furgonetkę. W środku duże ilości kiełbasy i mięsa zakażonego ASF

  • Razem przekroczyli skalę alkomatu. Dwóch traktorzystów stanie przed sądem

  • Kupujesz nawozy? Od 1 lutego wchodzi nowe rozporządzenie UE

Źródło: topagrar.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wiejski cmentarz

Wieś

Na wiejskim cmentarzu zniszczono nie tylko drzewa. Parafia otrzymała karę finansową

Czytaj więcej >
grzyby

Wieś

Policjant wybrał się z dzieckiem na grzyby. Doszło do nietypowego spotkania

Czytaj więcej >
pożar stodoła

Wieś

Pożar stodoły. Policja aresztowała właścicielkę posesji

Czytaj więcej >
polsat rolnictwo

Wieś

Polsat zapowiedział nowy program o rolnictwie. Na wieś pojadą mieszkańcy miast

Czytaj więcej >
gospodarstwo agroturystyczne

Wieś

Tragedia w gospodarstwie agroturystycznym. Tajemnicza śmierć seniorów

Czytaj więcej >
petycja rolnik info

Wieś

Rolnicy "niezaradni i zacofani"? Petycja przeciwko kłamliwemu wizerunkowi w telewizji

Czytaj więcej >