RolnikInfo.pl
pożar policja ogień podpalenie

unsplash.com / fot. Mohamed Nohassi

Mieli wywołać pożar na wsi 11 razy. Policja znalazła sprawców?

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Od czerwca 2019 roku do marca 2021 roku w gminie Gołdap dochodziło do pożarów w gospodarstwach rolnych. Policjanci zatrzymali ostatnio trójkę podejrzanych, którym postawiono zarzuty m.in. zniszczenia mienia i wywołania zagrożenia życia i zdrowia wielu osób.

Podejrzanych w wieku 24, 18 i 17 lat czeka teraz sprawa w sądzie. 

Masowe podpalenia rolniczego mienia w gminie Gołdap

Do wielu podpaleń budynków gospodarczych i mienia ruchomego dochodziło od czerwca 2019 roku do marca 2021 roku. Łącznie stwierdzono jedenaście podpaleń i siedem usiłowań podłożenia ognia pod prywatną własność.

Gołdapscy policjanci nie mieli wątpliwości, że podpalenia były wynikiem celowego działania. Płomienie w okolicy strawiły stodoły, pomieszczenia i budynki gospodarcze, a także bele siana.

Rolnicy odnotowali również szkody w wyniku spalenia chlewni, garażu, ciągnika, samochodu osobowego, zboża i elektronarzędzi.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-13]

Łączne straty, które zostały poniesione przez okolicznych gospodarzy w wyniku podpaleń, szacowane są na ponad pół pięćset tysięcy złotych.

Wytypowanie podejrzanych

Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej wskutek prowadzonych prac zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o opisywane podpalenia w gminie Gołdap.

Są to młode osoby, które zamieszkiwały okolicę: 24- i 18-latek pochodzą z gminy Banie Mazurskie, a 17-latek - z powiatu węgorzewskiego.

Jak przekazują policjanci, mężczyźni mieli podpalać gospodarstwa nocą. Wiadomo, że nieletni podejrzany będzie odpowiadał za uczestnictwo w aktach wandalizmu (tj. dziewięciokrotnym zniszczeniu mienia i pięciokrotnym wywołaniu sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób) przed sądem rodzinnym.

24-latkowi postawiono zarzut pomocy w niszczeniu mienia, natomiast 18-latek usłyszał trzy zarzuty zniszczenia prywatnej własności i jeden zarzut wywołania sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu większej grupy ludzi lub zniszczenia mienia o wielkich rozmiarach.

Za opisywane czyny sprawom może grozić nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Jak przekazuje gołdapska policja, sprawa nie jest zamknięta - niewykluczone, że mężczyźni usłyszą kolejne zarzuty.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl**

Źródło: goldap.info

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >
grzyby

Wiadomości

Wykręcać czy odcinać? Wybitny specjalista dementuje popularne mity o grzybach

Czytaj więcej >
kontrole

Wiadomości

Wzmożona liczba kontroli w gospodarstwach. Wszystko przez skargi i donosy na rolników

Czytaj więcej >
ustawa

Wiadomości

Rekompensaty ws. stanu wyjątkowego. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >
piątka dla zwierząt

Wiadomości

Sylwia Spurek zaproponowała nową "piątkę dla zwierząt". Burza komentarzy w sieci

Czytaj więcej >
sejm

Wiadomości

17.09 Sejm zajmie się nową ustawą. Rolnicy będą lepiej chronieni w handlu żywnością

Czytaj więcej >