RolnikInfo.pl
pożar policja ogień podpalenie

unsplash.com / fot. Mohamed Nohassi

Mieli wywołać pożar na wsi 11 razy. Policja znalazła sprawców?

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Od czerwca 2019 roku do marca 2021 roku w gminie Gołdap dochodziło do pożarów w gospodarstwach rolnych. Policjanci zatrzymali ostatnio trójkę podejrzanych, którym postawiono zarzuty m.in. zniszczenia mienia i wywołania zagrożenia życia i zdrowia wielu osób.

Podejrzanych w wieku 24, 18 i 17 lat czeka teraz sprawa w sądzie. 

Masowe podpalenia rolniczego mienia w gminie Gołdap

Do wielu podpaleń budynków gospodarczych i mienia ruchomego dochodziło od czerwca 2019 roku do marca 2021 roku. Łącznie stwierdzono jedenaście podpaleń i siedem usiłowań podłożenia ognia pod prywatną własność.

Gołdapscy policjanci nie mieli wątpliwości, że podpalenia były wynikiem celowego działania. Płomienie w okolicy strawiły stodoły, pomieszczenia i budynki gospodarcze, a także bele siana.

Rolnicy odnotowali również szkody w wyniku spalenia chlewni, garażu, ciągnika, samochodu osobowego, zboża i elektronarzędzi.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-13]

Łączne straty, które zostały poniesione przez okolicznych gospodarzy w wyniku podpaleń, szacowane są na ponad pół pięćset tysięcy złotych.

Wytypowanie podejrzanych

Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej wskutek prowadzonych prac zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o opisywane podpalenia w gminie Gołdap.

Są to młode osoby, które zamieszkiwały okolicę: 24- i 18-latek pochodzą z gminy Banie Mazurskie, a 17-latek - z powiatu węgorzewskiego.

Jak przekazują policjanci, mężczyźni mieli podpalać gospodarstwa nocą. Wiadomo, że nieletni podejrzany będzie odpowiadał za uczestnictwo w aktach wandalizmu (tj. dziewięciokrotnym zniszczeniu mienia i pięciokrotnym wywołaniu sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób) przed sądem rodzinnym.

24-latkowi postawiono zarzut pomocy w niszczeniu mienia, natomiast 18-latek usłyszał trzy zarzuty zniszczenia prywatnej własności i jeden zarzut wywołania sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu większej grupy ludzi lub zniszczenia mienia o wielkich rozmiarach.

Za opisywane czyny sprawom może grozić nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Jak przekazuje gołdapska policja, sprawa nie jest zamknięta - niewykluczone, że mężczyźni usłyszą kolejne zarzuty.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl**

Źródło: goldap.info

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >
pogoda

Wiadomości

Pogodowy kataklizm na południu kraju. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >