RolnikInfo.pl
pożar

Facebook / 112Tychy - Tyskie Służby Ratownicze

Wielka stodoła stanęła w płomieniach. Krowa i kury w opałach

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Zgodnie z informacją podaną na facebookowym profilu tyskich służb ratowniczych, w sobotę 22 maja 2021 roku doszło do pożaru dużej stodoły przy ulicy Szkolnej w Tychach. Jeszcze przed przybyciem służb z płonącego budynku ewakuowano krowę i kury. W trakcie akcji przytomność straciły dwie osoby - mieszkanka posesji oraz strażak.

Ruch na dwóch ulicach tymczasowo zablokowano. Gaszenie ognia trwało prawie osiem godzin. 

Pożar wielkiej stodoły w Tychach

Jak możemy przeczytać na facebookowym profilu 112Tychy - Tyskie Służby Ratownicze, zgłoszenie o pożarze dużej stodoły na ulicy Szkolnej dotarło do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej o godzinie 12:45 w sobotę 22 maja 2021 roku. 

Strażacy bez chwili wahania ruszyli na miejsce - okazało się, że płonie murowana stodoła. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej z wnętrza palącego się budynku świadkowie ewakuowali zwierzęta - krowę i kury.

W komunikacie tyskich strażaków przekazano, iż na trawiony przez płomienie budynek podano kilka prądów wody; w akcji korzystano też z drabiny mechanicznej. Podczas prawie ośmiogodzinnej akcji gaśniczej ruch na ulicy Szkolnej i ulicy Leśnej był zablokowany.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Po opanowaniu ognia ratownicy zajęli się oczyszczaniem wnętrza stodoły ze słomy i siana, aby nie dopuścić do ponownego rozniecenia ognia w obiekcie. 

W pracach tych uczestniczyli również mieszkańcy posesji, na której mieściła się stodoła. Niestety, w pewnym momencie jedna z kobiet straciła przytomność; zasłabł również strażak.

Obydwu osobom udzielono pierwszej pomocy i przekazano pod opiekę medyków.

Szczegóły akcji ratowniczej

Nic nie wskazuje na to, by ktokolwiek ucierpiał w wyniku pożaru stodoły w Tychach. Na podstawie fotografii zamieszczonych w facebookowym wpisie ratowników można zauważyć, że zniszczenia budynku okazały się znaczne - całkowitemu spaleniu uległ dach.

Na miejscu obecni byli ratownicy medyczni, policja, a także strażacy z JRG Tychy. W trakcie akcji postanowiono dodatkowo zadysponować na miejsce OSP Bojszowy, OSP Bieruń Stary i OSP Świerczyniec. Około godziny 20:20 zakończono akcję gaśniczą na posesji.

Strażacy pojawili się ponownie na miejscu po godzinie 22:00, by sprawdzić stan spalonego budynku. Odpowiednie służby badają teraz przyczyny pożaru stodoły w Tychach.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl**

Źródło: Facebook / 112Tychy - Tyskie Służby Ratownicze

Podobne artykuły

KRIR - koszenie trawy

Zwierzęta

Krajowa Rada Izb Rolniczych apeluje o niekoszenie trawników. Wszystko dla dobra pszczół

Czytaj więcej >
owce

Zwierzęta

Policja zatrzymała transport owiec z Polski i Rumunii. Porażająca skala nieprawidłowości

Czytaj więcej >
bóbr

Zwierzęta

Bóbr jak wściekły rzucał się na krowy. Nastąpił finał

Czytaj więcej >
łoś

Zwierzęta

Konający łoś nie otrzymał pomocy. Weterynarz: "Gmina mi nie zapłaci"

Czytaj więcej >
konie

Zwierzęta

Tajemnicza śmierć 15 koni. Trwa dochodzenie ws. przyczyn zdarzenia

Czytaj więcej >
ASF - ponad 1000 przypadków

Zwierzęta

ASF nie traci na sile. Od początku roku potwierdzono ponad 1000 przypadków

Czytaj więcej >