Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Biznes > Firma z Izraela planuje sprzedawać kurczaka z laboratorium w cenie prawdziwego mięsa
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:38

Firma z Izraela planuje sprzedawać kurczaka z laboratorium w cenie prawdziwego mięsa

mięso - in vitro
Future Meat Technologies/Facebook

Jak donosi portal Ceny Rolnicze, niebawem możemy się spodziewać przystępnego cenowo mięsa in vitro. 

- Tak przekonuje firma Future Meat Technologies z siedzibą w Jerozolimie, która opracowała proces produkcji piersi kurczaka w laboratorium, który pochłonie ok. 6,70 euro/kg - przekazuje portal. 

Co więcej, zespół naukowców, którzy pracują nad mięsem w laboratorium, zakładają, że w przyszłości będzie można jeszcze bardziej zmniejszyć cenę mięsa.

Tańsze i bardziej ekologiczne 

Zdaniem Future Meat Technologies produkcja mięsa in vitro będzie bardziej przyjazna środowisku. Zgodnie z obietnicami firmy na etapie produkcji uwalnianych jest aż o 80% mniej gazów cieplarnianych, niż w przypadku tradycyjnej produkcji. Co więcej, jedynie 1 procent potrzebnej na kurniki będzie wykorzystany podczas pracy nad produktem. 

Dodatkowo firma przekonuje, że wyprodukowanie mięsa in vitro umożliwi wykorzystanie mniejszej ilości wody, niż w przypadku tradycyjnej produkcji. Mowa nawet aż o 96 procentach mniejszego zużycia. 

Mięso bez inżynierii genetycznej 

Future Meat Technologies proponuje produkty, w których kultury komórkowe reprodukowane są w całości bez udziału inżynierii genetycznej. Jak obiecuje firma, dotyczy to także pożywek hodowlanych, a to oznacza, że cały proces produkcji pozwala na to, by nie wykorzystywać organizmów GMO.

- Według prezesa Rom Kshuka, proces laboratoryjny ma zostać przetestowany na dużą skalę w zakładzie pilotażowym w praktycznych warunkach w tym roku - przekazał portal.

Metod pracy nad mięsem in vitro, nad którą pracuje Future Meat Technologies sprawdzi się nie tylko w przypadku kurczaka, ale i innych zwierząt hodowlanych. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Ceny Rolnicze