Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Maszyny rolnicze poszły z dymem. Dramat rodzinnej firmy na Mazowszu
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:38

Maszyny rolnicze poszły z dymem. Dramat rodzinnej firmy na Mazowszu

maszyny
KSRG OSP Andrzejewo / Facebook

Do pożaru maszyn rolniczych doszło najprawdopodobniej wskutek zwarcia instalacji elektrycznej w jednej z maszyn. 

Maszyny rolnicze w bezlitosnych płomieniach

Żywioł nie ma litości dla dorobku finansowego, zdrowia czy ludzkiego życia. W bolesny sposób przekonali się o tym właściciele firmy zajmującej się maszynami rolniczymi położonej w miejscowości Pieńki Wielkie w powiecie ostrowskim na terenie województwa mazowieckiego.

Zdarzenie zostało opisane m.in. na facebookowym profilu KSRG OSP Andrzejewo. Z relacji możemy się dowiedzieć, że zgłoszenie o pożarze dotarło do strażaków tuż przed godziną 15:00 w poniedziałek 8 lutego 2021 roku.

Strażacy podali we wpisie na swoim facebookowym profilu: 

Naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsce zdarzenia oraz ugaszenie powstałego pożaru

Trudna akcja gaśnicza

Pomimo tego, że do gaszenia pożaru w hali pełnej maszyn rolniczych zadysponowano dwa zastępy OSP Zaręby Kościelne, trzy zastępy JRG PSP Ostrów Mazowiecka, jeden zastęp z OSP Andrzejewo i OSP Szulborze Koty, to akcja gaśnicza była naprawdę trudna.

Na miejsce przyjechała nie tylko straż pożarna, ale również pogotowie ratunkowe i policja. Jak podali strażacy z OSP Zaręby Kościelne, w wyniku zatrucia dymem ucierpiała jedna osoba. 

Na szczęście podczas akcji nie odnotowano kolejnych przypadków zagrożenia życia czy zdrowia ludzi. Mimo to 8 lutego okazał się być niezwykle feralnym dniem dla rodziny utrzymującej się z firmy związanej z maszynami rolniczymi. 

Jak podaje portal agropolska.pl na swojej stronie internetowej gmina Andrzejewo zwróciła się o pomoc dla poszkodowanych i odesłała do prowadzonej dla nich zbiórki pieniędzy. Wstępnie oszacowane szkody wskazują nawet na kilka milionów złotych.

Wedle pierwszego rozeznania strażaków najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru w hali było zwarcie instalacji elektrycznej w którejś z maszyn rolniczych.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: agropolska.pl, KSRG OSP Andrzejewo / Facebook