Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Uprawy > Nielegalne uprawy ukrył w zaroślach. Teraz grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:40

Nielegalne uprawy ukrył w zaroślach. Teraz grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności

Pattavina Pete, USFWS/Pixinio
Pattavina Pete, USFWS/Pixinio

38-letni mieszkaniec gminy Lubartów stanie przed sądem. Mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności - informuje starszy sierżant Jagoda Stanicka z Policji Lubelskiej.

Lubartowscy funkcjonariusze na jednej z posesji koło Lubartowa ujawnili kilkanaście sadzonek konopi innych niż włókniste oraz susz, który znajdował się w słoikach.

- Sadzonki porozstawiane były w dużych donicach na terenie całej posesji, szczególnie w miejscach trudno dostępnych. Wkomponowane były w okoliczne zarośla - powiadomiła starszy sierżant Jagoda Stanicka z Policji Lubelskiej.

Nielegalne rośliny były różnych fazach wzrostu. Co więcej, na terenie posesji odnaleziony został susz marihuany.

38-latek stanie przed sądem

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Stanicką z Policji Lubelskiej, mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. 38-latek przyznał, że rośliny należą do niego.

Decyzją prokuratura wobec mężczyzny zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Na 38-latka nałożona została również grzywna. Już niebawem za nielegalne uprawy oraz posiadanie środków narkotycznych mężczyzna stanie przed sądem. Zgodnie z prawem, 38-latkowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: Policja

Tagi: Policja