RolnikInfo.pl

Rolnikinfo

Niemcy: trzymał 180 żywych kogutów w restauracji. Powód zaskakuje

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Okazało się, że powodem dla tej decyzji były przygotowania do świętowania obchodów Nowego Roku przez azjatycką mniejszość, które przypadają na 12 lutego.

Koguty w restauracji w Niemczech

Różnice kulturowe są elementem, który może wywołać konsternację, rozbawienie, szacunek, a czasem także interwencję policji. Trudno ustalić, jakie emocje przeżywali policjanci, którzy przybyli do jednej z azjatyckich restauracji w Hamburgu, lecz wiadomo, że okoliczni sąsiedzi nie mogli znieść piania kogutów o świcie.

Całe zajście miało miejsce w restauracji w dzielnicy Fuhlsbüttel, której właścicielem jest mężczyzna pochodzenia wietnamskiego. Azjatycki kalendarz wygląda nieco inaczej niż europejski, toteż święto Nowego Roku przypada na inny dzień - tym razem na 12 lutego. 

Przygotowania do obchodów były rozpoczęte ze sporym wyprzedzeniem i - sądząc po liczbie zgromadzonych kogutów - miały być wydarzeniem o sporym rozmachu. Mimo to plany gospodarza restauracji zostały udaremnione przez interwencję policji.

Policja i koguty

Jak podaje portal farmer.pl, gdy policjanci wkroczyli na teren azjatyckiej restauracji, część kogutów chodziła wolno po pomieszczeniu, część znajdowała się natomiast w klatkach.

180 kogutów tworzy naprawdę pokaźne stado - nic zatem dziwnego, że w restauracji było dość tłoczno. Koguty - swoim zwyczajem - codziennie oznajmiały nadejście dnia głośnym pianiem, co jednak nie spotkało się z wdzięcznością okolicznych mieszkańców.

Jak wyjaśnił właściciel lokalu, zakupione koguty miały posłużyć do przygotowania tradycyjnych wietnamskich potraw na powitanie Nowego Roku. Mimo tego zwierzęta nie zostaną poddane ubojowi. 

Policjanci sprowadzili na miejsce inspektora weterynarii i inspekcję do spraw żywności. Zdecydowano o odebraniu kogutów właścicielowi lokalu. Mężczyzna usłyszał zarzuty w postaci złamania przepisów ochrony zwierząt i ich dobrostanu.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: farmer.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Zwierzęta

Komunikat Inspekcji Weterynaryjnej: "Należy zachować szczególną ostrożność podczas dokonywania zakupu piskląt"
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Samotny bociani tata wychowuje czwórkę dzieci, matka zginęła tragicznie [WIDEO]
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Od 1 listopada ważne zmiany dla hodowców trzody chlewnej
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Wielka Brytania: rząd chciał uśpienia chorej alpaki. Właścicielka walczyła do samego końca
Czytaj więcej >

Zwierzęta

PZŁ: odstrzelono ponad 50 tys. dzików. Zmniejszyła się liczba szkód łowieckich
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Kogut zakłócał ciszę nocną. Sąsiedzi zadzwonili na policję
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]