RolnikInfo.pl
niemcy

Rolnikinfo

Niemcy: trzymał 180 żywych kogutów w restauracji. Powód zaskakuje

10 Lutego 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

W Niemczech, a dokładniej w Hamburgu, doszło do bardzo niecodziennego zdarzenia. W jednej z azjatyckich restauracji w mieście właściciel przetrzymywał aż 180 żywych kogutów.

Okazało się, że powodem dla tej decyzji były przygotowania do świętowania obchodów Nowego Roku przez azjatycką mniejszość, które przypadają na 12 lutego.

Koguty w restauracji w Niemczech

Różnice kulturowe są elementem, który może wywołać konsternację, rozbawienie, szacunek, a czasem także interwencję policji. Trudno ustalić, jakie emocje przeżywali policjanci, którzy przybyli do jednej z azjatyckich restauracji w Hamburgu, lecz wiadomo, że okoliczni sąsiedzi nie mogli znieść piania kogutów o świcie.

Całe zajście miało miejsce w restauracji w dzielnicy Fuhlsbüttel, której właścicielem jest mężczyzna pochodzenia wietnamskiego. Azjatycki kalendarz wygląda nieco inaczej niż europejski, toteż święto Nowego Roku przypada na inny dzień - tym razem na 12 lutego. 

Przygotowania do obchodów były rozpoczęte ze sporym wyprzedzeniem i - sądząc po liczbie zgromadzonych kogutów - miały być wydarzeniem o sporym rozmachu. Mimo to plany gospodarza restauracji zostały udaremnione przez interwencję policji.

Policja i koguty

Jak podaje portal farmer.pl, gdy policjanci wkroczyli na teren azjatyckiej restauracji, część kogutów chodziła wolno po pomieszczeniu, część znajdowała się natomiast w klatkach.

180 kogutów tworzy naprawdę pokaźne stado - nic zatem dziwnego, że w restauracji było dość tłoczno. Koguty - swoim zwyczajem - codziennie oznajmiały nadejście dnia głośnym pianiem, co jednak nie spotkało się z wdzięcznością okolicznych mieszkańców.

Jak wyjaśnił właściciel lokalu, zakupione koguty miały posłużyć do przygotowania tradycyjnych wietnamskich potraw na powitanie Nowego Roku. Mimo tego zwierzęta nie zostaną poddane ubojowi. 

Policjanci sprowadzili na miejsce inspektora weterynarii i inspekcję do spraw żywności. Zdecydowano o odebraniu kogutów właścicielowi lokalu. Mężczyzna usłyszał zarzuty w postaci złamania przepisów ochrony zwierząt i ich dobrostanu.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: farmer.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

świnie

Zwierzęta

Kierowca przewoził 70 świń. Pojazd zatrzymano do kontroli

Czytaj więcej >
myśliwy krowa

Zwierzęta

Myśliwy pomylił krowę ze zwierzyną łowną. Dramat rolnika

Czytaj więcej >
wścieklizna

Zwierzęta

Kolejne dwa przypadki wścieklizny. Choroba atakuje głównie jeden region

Czytaj więcej >
las grzybobranie

Zwierzęta

Nietypowe grzybobranie. W lesie znaleziono egzotyczne zwierzę

Czytaj więcej >
świnie

Zwierzęta

Niemcy: w oborze odkryto zmumifikowane świnie. Wszczęto śledztwo

Czytaj więcej >
pożar bydło

Zwierzęta

Nocny pożar w gospodarstwie. Zginęło 146 sztuk bydła

Czytaj więcej >