Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Niemcy

Niemcy

Niemcy – państwo federacyjne położone w zachodniej i środkowej Europie.

ciągnik, niemiecka policja
03.10.2024 10:59 Policja ściga rolników... pracujących w niedzielę. Kto na nich donosi?

U nas mamy rolnika, który zmaga się z absurdalnym wyrokiem sądowym za prowadzenie chlewni przeszkadzającej mieszkającemu obok małżeństwu, a u naszych zachodnich sąsiadów rolnicy są karani za prace w niedziele i święta. Policja w Bawarii ukarała w ostatnim czasie dwóch farmerów, którzy chcieli przyspieszyć sobie prace. Tam to dopiero mają "życzliwych sąsiadów".

bronowanie pola
17.04.2024 17:57 Rolnik zakończył pracę w polu mandatem. Policji doniósł "życzliwy" sąsiad

Nieprzyjemna sytuacja spotkała rolnika z Bawarii w Niemczech. W czasie, kiedy niemiecka społeczność woli odpoczywać w niedzielne popołudnia, rolnik postanowił wyjechać ciągnikiem na pole. W bronowaniu przeszkodziła mu jednak policja, wystawiając mandat w wysokości 500 euro. Jak się potem okazało, mundurowych zawiadomił sąsiad, któremu przeszkadzał hałas. 

strajk ciągników
03.02.2024 08:59 Niemcy: Rolnicy zablokowali przejście graniczne z Polską. Trwają wielkie protesty w całej UE

Niemieckich protestów ciąg dalszy, tym razem rolnicy zaplanowali blokadę na przejściu granicznym Lubieszyn-Linken. Blokadę zaplanowano do późnych godzin wieczornych. Sprawdziliśmy, w których miejscach można spodziewać się utrudnień w ruchu.

trójkąt ostrzegawczy
20.01.2024 10:07 Niemcy. Seria wypadków z udziałem protestujących rolników. Wśród poszkodowanych dziecko

Ostatni tydzień protestów na niemieckich drogach przynosi smutne wiadomości. Wskutek trzech wypadków z udziałem ciągników ucierpiało 13-letnie dziecko, jeden z demonstrantów został przewieziony do szpitala, natomiast trzecia uczestniczka nie doznała żadnych obrażeń.

protest rolników
16.01.2024 21:33 Zaskakujące sceny w Berlinie. Rolnicy nie wytrzymali, trwa wielki protest

Protest w Niemczech trwa w najlepsze. W poniedziałek 15 stycznia do Berlina w ramach protestu zjechało się około 5 000 ciągników. Według opinii organizatorów, do rolników może przyłączyć się jeszcze około kilkunastu tysięcy uczestników. To punkt kulminacyjny kilkudniowych demonstracji.

świnie
19.03.2022 02:44 Niemcy: w oborze odkryto zmumifikowane świnie. Wszczęto śledztwo

Około 850 zmumifikowanych świń odkryto w oborze na terenie jednego z gospodarstw należącego do byłego rolnika w Niemczech w Dolnej Saksonii. Zwierzęta musiały paść wiele lat temu w wyniku drastycznych zaniedbań - policja szacuje, że truchła mogły leżeć w zapomnianej oborze przez blisko dekadę. Brak informacji wyjaśniających, dlaczego 49-letni były rolnik nie zajmował się swoimi zwierzętami. W jego sprawie prokuratura prowadzi śledztwo. Ciała świń znalezione w zapomnianej oborzeO drastycznym odkryciu poinformował w ostatnich dniach m.in. angielskojęzyczny portal News.In24 - rolnik mieszkający w niemieckiej wsi Garrel (Dolna Saksonia) doprowadził przed laty do śmierci setek świń w swoim gospodarstwie. Jak ujawniają media, zwierzęta musiały paść wiele lat temu. Podejrzewa się, że truchła leżały w zapomnianej oborze od około 2012 roku. Gospodarstwo zostało opuszczone przez swojego właściciela i - przynajmniej na razie - nie wiadomo, co było powodem decyzji mężczyzny. Niemiecka policja zaznaczyła, że na farmie znaleziono najpierw 250 ciał świń, wkrótce później - kolejne 600. Śmierć zwierząt miała nastąpić w wyniku zaniedbania przez ich opiekuna.

owce
19.03.2022 02:42 Owce uciekły z zagrody. Przejechał je pociąg

Do dramatycznego zdarzenia doszło w ostatnich dniach w Niemczech na terenie Dolnej Saksonii. Jak poinformował portal farmer.pl, stado owiec uciekło z zagrody przez uszkodzone ogrodzenie. Zwierzęta pokierowały się w kierunku nasypu kolejowego. W pewnym momencie nadjechał pociąg. W wyniku zderzenia z pojazdem zginęło w sumie dwadzieścia jeden owiec. Owce przejechane przez pociągJak poinformował portal farmer.pl, do dramatycznego zdarzenia na niemieckiej wsi doszło we wtorek 31 sierpnia 2021 roku w Dolnej Saksonii. W pobliżu miejscowości Hämelschenburg znajdowało się ogrodzone pastwisko dla owiec. Płot był uszkodzony, a zwierzętom udało się wkrótce wyjść na zewnątrz. Stado pokierowało się w kierunku nasypu kolejowego, by zajadać świeżą trawę. Niestety, zwierzęta nie zareagowały na nadjeżdżający z daleka pociąg. Maszynista, widząc stado pasące się na środku torów, nie miał szans, by wyhamować masywny pojazd na czas. Pociąg z całym impetem wjechał w owce stojące na nasypie.

niemcy
19.03.2022 02:42 Słabe zbiory plonów w Niemczech. Wszystko przez fatalną pogodę

Trudności w produkcji żywności odczuli w tym roku nie tylko polscy, ale również niemieccy rolnicy. Jak szacuje niemieckie ministerstwo rolnictwa, zbiory w tym roku mają być o 2,7% niższe niż w ubiegłym sezonie. Jak wskazuje minister rolnictwa Julia Kloeckner, powodem dla zaistniałej sytuacji były wyjątkowo niekorzystne warunki pogodowe wywołane przez postępujące zmiany klimatu. Niemcy: plony dużo niższe niż zazwyczajNiesprzyjające warunki pogodowe w wyjątkowo bolesny sposób pokrzyżowały plany polskich rolników gotowych do koszenia zboża. Nie inaczej sprawy miały się w Niemczech, gdzie setki tysięcy osób walczyły z dramatycznymi efektami nawalnych opadów atmosferycznych. Jak poinformował portal sadyogrody.pl, efektem trudnego sezonu rolniczego będą niższe zbiory. Niemieckie ministerstwo rolnictwa przekazało, że w bieżącym roku całkowite plony osiągną poziom 42,1 mln ton. Dla porównania warto dodać, że rok temu zbiory za Odrą były wyższe o 2,7%. Wyniki pracy niemieckich rolników są ponadto niższe o 4,8% wobec średniej z lat 2015-2020. Nawet pomimo tego, że całkowity areał pszenicy ozimej był większy o 4,4%, to zbiory niemieckiego zboża będą niższe o 3,5%.

uprawa
19.03.2022 02:42 Niewłaściwa uprawa ziemi nasiliła efekty powodzi w Europie? Prezydent EURAF wyjaśnił

W ostatnim czasie gwałtowne zjawiska pogodowe przetoczyły się nie tylko nad Polską, ale też dużą częścią Europy zachodniej. Zalane tereny, zniszczone uprawy, ofiary śmiertelne - wszystko to po raz kolejny uświadomiło, jak niewielką moc sprawczą ma człowiek wobec żywiołu natury. Prezydent EURAF, ekolog i naukowiec Patrick Worms w rozmowie z portalem euractiv.com stwierdził, że do nasilenia negatywnych efektów minionych powodzi przyczyniły się niewłaściwe metody uprawy ziemi wybierane przez rolników. - Wielkie, nagie pola są dużo bardziej podatne na erozję podczas burzy niż te otoczone przez wiatrochrony, żywopłoty czy inne nasadzenia (...) - powiedział dla mediów Patrick Worms. Potężne powodzie w EuropieW ostatnim czasie pogoda nie oszczędzała ani rolników, ani mieszkańców miast - ogromne zniszczenia, do jakich doszło wskutek gigantycznych nawałnic, dotknęły miliony mieszkańców Starego Kontynentu. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy gwałtowne zjawiska pogodowe mogłyby mieć nieco mniej dotkliwe skutki, gdyby uprzednio zostały wprowadzone odpowiednie działania prewencyjne. Prezydent EURAF (ang. European Agroforestry Federation - Europejska Federacja Agroleśnictwa), naukowiec i ekolog Patrick Worms w rozmowie z portalem euractiv. com stwierdził, że efekty nawałnic byłyby mniej dotkliwe, gdyby na polach sadzono drzewa i krzewy. - Wielkie, nagie pola są dużo bardziej podatne na erozję podczas burzy niż te otoczone przez wiatrochrony, żywopłoty czy inne nasadzenia (...) - powiedział. - Najbardziej przykrą rzeczą jest fakt, że wiele z tych zniszczeń można by było uniknąć małym wysiłkiem samych rolników. Nie trzeba dodawać, że nie każdy w środowisku naukowym zgadza się w stu procentach ze zdecydowanymi słowami prezydenta Europejskiej Federacji Agroleśnictwa.

PULS Werbeagentur/Facebook
19.03.2022 02:41 Wielki labirynt kukurydziany. Tegoroczny wzór także z przekazem

Na polach należących do Benedikta Lünemanna od lat powstają niepowtarzalne labirynty. Chociaż początkowo na polach pojawiały się przypadkowe wzory, od kilku lat ich treść niesie za sobą przekaz. Tym razem postawiono na promocję szczepień. Benedikt Lünemann z Cappenberg (miasto w zachodniej części Niemiec) już od 2009 roku tworzy niepowtarzalne labirynty kukurydzane. Na jego polach można było zobaczyć między innymi wzór przedstawiający Gretę Thunberg z napisem "„Fridays for Future".

odpady - z Niemiec do Polski
19.03.2022 02:39 Prosto z Niemiec do Polski. KAS zatrzymała transport 25 ton odpadów

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali transport 25 ton odpadów. Jak się okazuje, jest to już szósty przypadek w tym roku, gdy z Niemiec do Polski przewożone są nielegalne odpady. Za ujawnienie nielegalnego transportu odpadów z Niemiec do Polski odpowiedzialni są zgorzeleccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Niemcy - decyzja Lidla
19.03.2022 02:38 Niemcy: Lidl wycofał się z pomocy dla hodowców świń

Po dwóch miesiącach sieć Lidl zdecydowała się zrezygnować z podwyżki cen na niemieckie produkty wieprzowe. Przypomnijmy, nadwyżki zysków przeznaczane były dla hodowców trzody chlewnej, którzy zaczęli ponosić straty w związku z wykryciem ASF w Niemczech oraz potwierdzaniem kolejnych ognisk koronawirusa w ubojniach. - Schwarz Group, do której należy Lidl, wyjaśnia swoją decyzję zbyt małym zaangażowaniem konkurencyjnych podmiotów w pomoc dla producentów żywca wieprzowego - informuje portal Ceny Rolnicze.

Niemcy - protest
19.03.2022 02:38 Niemcy: protesty rolników. Ulice zablokowano traktorami

Rolnicy w Niemczech pojawili się dziś na ulicach wielu miast, by głośno wyrazić swoje niezadowolenie. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Deutsche Welle podczas protestów na terenie całego kraju pojawiły się dziesiątki tysięcy rolników.

niemcy
19.03.2022 02:38 Niemcy: trzymał 180 żywych kogutów w restauracji. Powód zaskakuje

Okazało się, że powodem dla tej decyzji były przygotowania do świętowania obchodów Nowego Roku przez azjatycką mniejszość, które przypadają na 12 lutego. Koguty w restauracji w NiemczechRóżnice kulturowe są elementem, który może wywołać konsternację, rozbawienie, szacunek, a czasem także interwencję policji. Trudno ustalić, jakie emocje przeżywali policjanci, którzy przybyli do jednej z azjatyckich restauracji w Hamburgu, lecz wiadomo, że okoliczni sąsiedzi nie mogli znieść piania kogutów o świcie. Całe zajście miało miejsce w restauracji w dzielnicy Fuhlsbüttel, której właścicielem jest mężczyzna pochodzenia wietnamskiego. Azjatycki kalendarz wygląda nieco inaczej niż europejski, toteż święto Nowego Roku przypada na inny dzień - tym razem na 12 lutego. Przygotowania do obchodów były rozpoczęte ze sporym wyprzedzeniem i - sądząc po liczbie zgromadzonych kogutów - miały być wydarzeniem o sporym rozmachu. Mimo to plany gospodarza restauracji zostały udaremnione przez interwencję policji.

niemcy
19.03.2022 02:38 Polska stała się 4. największym dostawcą towarów do Niemiec. Wartość żywności rośnie

Do Niemiec polscy producenci wysyłają nie tylko wyroby przemysłowe, maszyny i ich części, ale też w bardzo dużej mierze artykuły rolno-spożywcze, których wartość znacząco rośnie z roku na rok. Polskie produkty w NiemczechPomimo bardzo trudnej sytuacji gospodarki na świecie, polscy eksporterzy doskonale wykorzystali sytuację i zwiększyli udziały na niemieckim rynku. Co interesujące, w tej samej konkurencji straciła m.in. Francja, Holandia i Belgia. Jak kształtuje się struktura produktów eksportowanych z Polski do Niemiec? Jak podaje Business Insider, powołując się na dane GUS z 2019 roku, bardzo duży odsetek mają tutaj maszyny, urządzenia i sprzęt transportowy (38,1%). Żywność i żywe zwierzęta uzyskały w zestawieniu wartość 10,7%. Zmiany w kwestii polskiego eksportu do Niemiec są widoczne z roku na rok. Jak podaje portalspozywczy.pl w 2020 roku Polska odpowiadała za 5,7% niemieckiego importu, co było kolejnym wynikiem potwierdzającym zwyżkowy trend udziałów Polski w rynku naszych zachodnich sąsiadów.

wieprzowina
19.03.2022 02:38 Niemcy: Zwykłą wieprzowinę sprzedawał jako ekologiczną. Na oszustwie zarobił ok. 1 mln euro

Za sprzedawanie konwencjonalnie hodowanych świń jako zwierząt z hodowli ekologicznej rolnik zarobił około miliona euro. Proces ma zakończyć się w marcu bieżącego roku. Wieprzowina i wołowina nie bardzo ekoNie jest tajemnicą, że mięso - i wszystkie inne produkty - wytwarzane w sposób ekologiczny generują wyższe koszty ze strony producenta. Z drugiej strony, są one również sprzedawane po wyższych cenach. Rolnik z północnych Niemiec chciał najwidoczniej połączyć niższe koszty utrzymania zwierząt z wyższymi stawkami za sprzedaż mięsa - stąd powstał pomysł, by konwencjonalnie hodowane świnie i bydło sprzedawać tak, jakby pochodziły z hodowli ekologicznej. Proceder trwał przez pewien czas, a kieszeń rolnika napełniła się całkiem sporą sumą pieniędzy. Jak jednak wiadomo, kłamstwo ma krótkie nogi, więc pewnego dnia misterny plan na zdobycie fortuny został zdemaskowany.

afrykański pomór świń
19.03.2022 02:37 Sytuacja z ASF w Niemczech: choroba pojawiła się w kolejnym regionie

Dotychczas wspomniany powiat pozostawał strefą wolną od afrykańskiego pomoru świń. Chorobę u dzików potwierdzono 19 lutego 2021 roku. Afrykański pomór świń w kolejnym regionie w NiemczechPrzypadek zainfekowanego dzika potwierdziło Krajowe Laboratorium Referencyjne Instytutu Friedricha Loefflera. Padłe zwierzę znaleziono na obszarze, który obejmuje część powiatów Odra-Sprewa i Dahme-Spreewald. Łącznie zajmują one powierzchnię około 2100 hektarów. Co istotne, odnaleziony martwy dzik był bardzo młody - określono go jako noworodka. Dla portalu dahme-spreewald.info do sprawy odniósł się administrator powiatu Dahme-Spreewald, Stephan Loge: - Niestety pierwszy przypadek ASF w naszym powiecie był tylko kwestią czasu. Jednak dzięki szeroko zakrojonym przygotowaniom i wdrożonym już działaniom uważamy się za bardzo dobrze przygotowanych do dalszej kontroli chorób zwierząt.

rolnicy
19.03.2022 02:37 Pierwsze oferty pracy sezonowej na Zachodzie. Polscy rolnicy będą mieli problem?

Również polscy rolnicy będą mogli mieć pewne problemy ze znalezieniem pracowników sezonowych - duża część z nich pochodzi z Ukrainy, a obostrzenia epidemiologiczne sprawiają, że koszt zatrudnienia w przeliczeniu na jedną może być wyższy. Rolnicy i praca sezonowaJuż teraz agencje pracy szukają pracowników z naszego kraju do zbierania owoców i warzyw sezonowych m.in. w Niemczech, Francji, Niderlandach i Norwegii. Od wielu lat prym w tej kategorii wiodą zbiory szparagów i truskawek - czas na nie rozpocznie się już w kwietniu i maju. Dotychczas Polacy bardzo chętnie wyruszali za granicę, by podreperować domowy budżet walutą z Zachodu. Czy jednak w dobie koronawirusa podróże zarobkowe będą tak samo przystępne jak w poprzednich sezonach? Agencje kuszą chętnych dobrymi zarobkami, ale wymagają też konkretnych warunków do spełnienia. Ważne, by kandydaci posiadali doświadczenie np. w zbieraniu truskawek, sadzeniu, a także przycinaniu pędów. Nie jest to jednak nowość na tym rynku pracy. Prawdziwym wyzwaniem mogą być za to trudności organizacyjne związane z koronawirusem.Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:Co ciekawe, w większości ogłoszeń nie ma mowy o okazywaniu testów na koronawirusa przyszłemu pracodawcy. Niemniej jednak można przewidywać, że wiele osób chętnych do wyjazdu nie będzie miało finalnie takiej możliwości - skala zachorowań w Europie nie spada, a restrykcje są wprowadzane nieomal z dnia na dzień.Agencje zastrzegają, że będą się na bieżąco stosować do wszelkich obostrzeń. Nagłe zmiany planów mogą mieć negatywny efekt na płynność pracy w gospodarstwach rolnych w całej Europie.

Ceny - tuczniki
19.03.2022 02:37 Wyraźna podwyżka cen i szybka aukcja na małej niemieckiej giełdzie tuczników

Aukcja ISN trwała dzisiaj zaledwie 20 minut. W przypadku dzisiejszej aukcji to nie małe zainteresowanie wpłynęło na długość jej trwania, a niewielka ilość świń, które zostały wystawione do sprzedaży.

Tuczniki - ceny
19.03.2022 02:37 Ceny cały czas w górę. Piątkowa aukcja na małej niemieckiej giełdzie

Tak jak w przypadku wszystkich wcześniejszych licytacji na małej niemieckiej giełdzie, sprzedane zostały wszystkie wystawione sztuki.

niemcy
19.03.2022 02:37 Niemcy: 60-letnia rolniczka kopnięta przez krowę. Tragiczny finał zdarzenia

Wkrótce po wypadku nieprzytomna kobieta została odnaleziona przez swoją rodzinę i odwieziona do szpitala. Pomimo starań lekarzy, rolniczka zmarła tego samego dnia. Tragiczny wypadek w niemieckim gospodarstwieWypadki na wsi są niestety częścią codziennego życia rolników. Mało kto przypuszczałby jednak, że przyczyną śmiertelnego urazu może okazać się rodząca krowa. Niestety, życie pisze tragiczne scenariusze, czego dowodem jest smutna historia 60-letniej kobiety z Niemiec. Rolniczka była przy krowie, podczas gdy zwierzę się cieliło i nic nie wskazywało na to, że dzień okaże się mieć tak smutny finał. Jak relacjonują niemieckie służby, kobieta była w tym czasie w gospodarstwie sama - przy porodzie zwierzęcia nie asystował również lekarz weterynarii. W pewnym momencie zwierzę machnęło nogą i kopnęło kobietę w głowę. Jak podaje strona hessenchau.eu, rolniczka odniosła poważne uszkodzenia ciała. Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo: [EMBED-3]

krowy Niemcy
19.03.2022 02:37 Niemcy: znaleziono 150 padłych krów. Policja wykryła porażający powód ich śmierci

Sprawą zajęła się lokalna policja, a także organizacja prozwierzęca PETA. Martwe krowy znalezione w niemieckim gospodarstwieZagraniczne media podają, iż w niedzielę 23 maja 2021 roku doszło do makabrycznego odkrycia na terenie jednego z gospodarstw we wsi Neusitz w Bawarii. W oględzinach farmy uczestniczyli weterynarze oraz policjanci. Okazało się, że w gospodarstwie znajdowało się w sumie 200 zwierząt - 150 z nich zdechło w wyniku skrajnego niedożywienia. Wszystko wskazuje na to, że krowami od dłuższego czasu nikt się nie zajmował. Pozostałe 50 krów, które zostały znalezione przy życiu, trafią wkrótce do nowych domów. Niestety, również ich stan zdrowia pozostawia wiele do życzenia ze względu na długotrwały brak należytej opieki. Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo: [EMBED-11]

Niemcy - wypadek
19.03.2022 02:36 Niemcy: Wypadek ciężarówki przewożącej drób. Większość kur zginęła

W sobotę rano nieopodal Bakum, w Dolnej Saksonii, w Niemczech doszło do wypadku drogowego. Jak przekazali funkcjonariusze policji, ciężarówka z kurami podczas skręcania wypadła z drogi i uderzyła w drzewo, po czym przewróciła się na bok i wpadła do rowu.Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

szparagi niemcy
19.03.2022 02:36 Czy Polakom nadal opłaca się zbierać szparagi? Niemieccy rolnicy mówią otwarcie

Na zaodrzańskich farmach coraz rzadziej można spotykać naszych rodaków, których najwidoczniej nie zadowala już minimalna pensja godzinowa w wysokości 9,50 euro brutto. Coraz mniej Polaków przy zbiorze szparagów w NiemczechOd wielu lat bardzo wielu Polaków wyjeżdżało do Niemiec na zbiory szparagów. Choć sezon jest krótki, to wiele osób mogło zarobić w tym czasie wystarczającą ilość pieniędzy, by móc podreperować domowy budżet na dłuższy czas.Rosnące koszty życia w naszym kraju, a najprawdopodobniej również i pandemia koronawirusa wpłynęły na fakt, że w Niemczech coraz rzadziej pojawiają się Polacy chętni do zbioru szparagów. Jest to sytuacja zaskakująca i mocno niekorzystna - przede wszystkim dla samych Niemców. Zamiast naszych rodaków, za Odrą pojawiają się teraz głównie Rumuni i Ukraińcy. Mimo to niemieccy rolnicy i tak są w dużych kłopotach, bo rąk do pracy jest jak na lekarstwo. Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo: [EMBED-5]Ile tak naprawdę można zarobić przy pracy w gospodarstwie specjalizującym się w produkcji szparagów? Dane różnią się w zależności od gospodarstwa, choć wiadomo, że stawka godzinowa to 9,50 euro brutto, co jest minimalną kwotą na terenie Niemiec. Dostępne są często również premie finansowe za szybkość i dokładność, więc niewykluczone, że tygodniowy zarobek może sięgnąć nawet 600 euro. Mimo to Polaków coraz rzadziej kuszą perspektywy ciężkiej pracy na polu.

niemcy kurczęta
23.05.2021 02:00 Niemcy zdecydowały. Ważna zmiana dotycząca drobiu

Jak przekazuje portal farmer.pl, co roku w Niemczech zabija się więcej niż 40 milionów kogucików poprzez gazowanie i rozdrabnianie żywcem. Bundestag zadecydował o losie piskląt płci męskiejNie jest tajemnicą, że w kurzym stadzie koguty nie będą się ze sobą dobrze dogadywać - dlatego naturalne jest, iż preferuje się liczebną przewagę samic nad samcami. Młodo wyklute koguciki najczęściej sprzedaje się lub przeznacza na ubój.Jest to jednak poziom przydomowych, amatorskich hodowli drobiu. Sytuacja na wielkich fermach przemysłowych wygląda nieco inaczej. W Niemczech, Francji, Polsce i innych państwach krótko po wykluciu dokonuje się masowego uboju niechcianych kogucików. Wedle danych przekazanych przez portal farmer.pl w Niemczech jest to nawet 40 milionów piskląt rocznie. W Polsce niewiele mniej - 37 milionów ptaków. Powody dla takich praktyk są dwa: koguty nigdy nie zniosą jajka (toteż ich utrzymanie przynosi mniej profitów), a ponadto mają one mniej mięsa w porównaniu do kur. Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo: [EMBED-15]

niemcy szparagi
11.05.2021 02:00 Przymusowa kwarantanna na niemieckiej farmie szparagów. Polacy niezadowoleni

Choć działanie to ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom pracującym przy zbiorze szparagów, to niektóre osoby pochodzące z Polski twierdzą, że zostały do kwarantanny zmuszone i czują się jak niewolnicy. Zmuszeni do zachowania ostrożnościKoronawirus całkowicie zmienił oblicze życia społecznego i gospodarczego. Skutki pandemii odczuwalne są praktycznie we wszystkich branżach na całym świecie - nie inaczej ma się rzecz z sezonowymi zbiorami owoców i warzyw. Mimo zwiększonych rygorów bezpieczeństwa, które wiążą się z dodatkowymi kosztami na barkach rolników, producenci owoców i warzyw nadal zatrudniają obcokrajowców na swoich farmach. Popularnym celem turystyki zarobkowej są Niemcy, które od lat słyną z produkcji szparagów. Heinrich Thierman, właściciel farmy ze szparagami w Dolnej Saksonii stał się bohaterem najgorszego możliwego scenariusza, który mógłby się wydarzyć w gospodarstwie w czasie pandemii. Zlokalizowano tam bowiem ognisko koronawirusa. Choroba została zdiagnozowana u 130 osób. Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo: [EMBED-11]Co z osobami, których testy nie wykazały obecności wirusa COVID-19? Zostały one skierowane na tzw. roboczą kwarantannę, podczas której mogą wykonywać pracę na polu, jednakże nie wolno im opuszczać farmy. W tym samym czasie dostarczane jest im jedzenie, a ich kwatery pilnowane są przez ochroniarzy.

szparagi niemcy
01.04.2021 02:00 Nie tylko Polacy do zbioru szparagów w Niemczech. 86 tys. chętnych z Gruzji

Jak podają niemieckie służby, na pola niemieckich rolników przyjedzie 5000 pracowników z Gruzji. Sezon rusza już od 1 kwietnia. Gruzini przyjeżdżają na zbiory szparagów w NiemczechBardzo często to właśnie Polacy z chęcią wyjeżdżali (i nadal wyjeżdżają) za naszą zachodnią granicę, by na początku wiosny zarobić dodatkowe pieniądze przy zbiorze szparagów. Od wielu lat jest to zajęcie popularne zarówno wśród osób chcących podreperować domowy budżet, jak i młodych ludzi - uczniów i studentów. 2020 rok otworzył kompletnie nowy rozdział w historii prac sezonowych. Rolnicy - nie tylko w Niemczech, ale także w Polsce - mieli niemałe problemy ze znalezieniem pracowników do zbioru owoców i warzyw. Wskutek obostrzeń epidemiologicznych wzrosły koszty utrzymania pracowników, m.in. dotyczące zapewnienia odpowiednich warunków mieszkaniowych, a nierzadko i testów na obecność wirusa COVID-19. Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo: [EMBED-5]Ze względu na rosnącą niepewność na rynku prac sezonowych, niemieccy rolnicy otworzyli się na pracowników z kolejnego kraju - Gruzji.