RolnikInfo.pl
puda grzegorz

Piotr Molecki/East News; unsplash.com / fot. Sharon Rosseels

"Państwo dobrobytu" i "nowatorskie mechanizmy". Minister rolnictwa kreśli przyszłość polskiej wsi

12 Lipca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

W Programie 1 Polskiego Radia w poniedziałek 12 lipca 2021 roku gościem Sygnałów dnia był minister rolnictwa - Grzegorz Puda. Polityk został zapytany m.in. o ustawę o rodzinnych gospodarstwach rolnych. Szef resortu rolnictwa w wypowiedzi nie ukrywał, że w ramach Nowego Ładu polski rząd chce zapobiec odpływowi młodych ludzi ze wsi i dać rolnikom gwarancję opłacalności produkcji rolnej.

Grzegorz Puda, mówiąc o ustawie o rodzinnych gospodarstwach rolnych, w ogólny sposób wskazał, że zawiera wiele nowatorskich, nieznanych dotąd polskiemu rolnictwu, polskiemu prawodawstwu w rolnictwie, mechanizmów stabilizacji rynkowej.

Polska wieś i państwo dobrobytu

W poniedziałek 12 lipca 2021 roku szef resortu rolnictwa Grzegorz Puda był gościem Sygnałów dnia na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

Podczas audycji został zapytany o ustawę o rodzinnych gospodarstwach rolnych, na którą z pewnością czeka wielu rolników i mieszkańców wsi.

W odpowiedzi polityk wskazał, że warto pamiętać, że omawiana ustawa jest częścią Polskiego Ładu, czyli programu społeczno-gospodarczego, mającego pomóc w odbudowie kraju po kryzysie wywołanym koronawirusem.

emilka

Fani Emilki zaskoczeni nową wiadomością. W "Rolnicy. Podlasie" pojawi się nowa bohaterka

CZYTAJ DALEJ

Grzegorz Puda powiedział, że ustawa o rodzinnych gospodarstwach rolnych ma na celu m.in. zatrzymanie młodych ludzi na wsi i zachęcenie ich do zakładania rodzin poza wielkimi ośrodkami miejskimi.

Polityk dodał, że dokument posłuży do rozbudowy polskiej wersji państwa dobrobytu. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego ambitnego celu mają być nowatorskie, nieznane dotąd polskiemu rolnictwu (...) mechanizmy stabilizacji rynkowej.

Grzegorz Puda o przyszłości polskiej wsi

Choć zapowiedzi szefa resortu rolnictwa z pewnością brzmiały dla wielu słuchaczy radia obiecująco, to polityk niestety nie sprecyzował, jakie konkretnie nowatorskie propozycje na rzecz stabilizacji rynku ma zawierać omawiana ustawa.

Z wypowiedzi szefa resortu wiemy jednak, że dzięki ustawie będą wspierane istniejące gospodarstwa rolne; podjęte zostaną również kroki mające na celu zabezpieczenie funkcjonowania małych i średnich gospodarstw.

Grzegorz Puda w rozmowie na antenie Programu 1 Polskiego Radia dodał, że zapisy ustawy będą uwzględniały nie tylko potrzeby rolników, ale też osób, które mieszkają na terenach wiejskich i nie są zawodowo związane z rolnictwem.

Szef resortu rolnictwa, mówiąc o ustawie o rodzinnych gospodarstwach rolnych wskazał, że jej celem jest nie tylko poprawa życia rolników w sensie finansowym, ale też przywrócenie ich społecznej godności.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

  • Smutna wiadomość od bohaterki "Rolnik szuka żony". Nikt nie spodziewał się rozstania

  • Prezes PiS zapowiedział zmiany na wsi. Z Nowym Ładem "zupełnie zmieni się życie"

  • Ostrzeżenia przed burzami i gradem. Pogoda nie będzie sprzyjać rolnikom

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: polskieradio.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >
grzyby

Wiadomości

Wykręcać czy odcinać? Wybitny specjalista dementuje popularne mity o grzybach

Czytaj więcej >
kontrole

Wiadomości

Wzmożona liczba kontroli w gospodarstwach. Wszystko przez skargi i donosy na rolników

Czytaj więcej >
ustawa

Wiadomości

Rekompensaty ws. stanu wyjątkowego. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >
piątka dla zwierząt

Wiadomości

Sylwia Spurek zaproponowała nową "piątkę dla zwierząt". Burza komentarzy w sieci

Czytaj więcej >
sejm

Wiadomości

17.09 Sejm zajmie się nową ustawą. Rolnicy będą lepiej chronieni w handlu żywnością

Czytaj więcej >