Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Pijany traktorzysta zatrzymany
Justyna  Nachman
Justyna Nachman 30.08.2023 09:00

Pijany traktorzysta zatrzymany

policja
Domena publiczna

Policjanci zostali wezwani do interwencji w sprawie stwarzającego zagrożenie na drodze traktorzysty. Kobieta relacjonuje, że przez jego zachowanie była kilkukrotnie zmuszana do gwałtownego hamowania. 

Podejrzane zachowanie traktorzysty

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Pogorzel, w gminie Gołdap, w województwie warmińsko-mazurskim. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym zachowaniu traktorzysty, stwarzającym poważne zagrożenie w ruchu drogowym. 

Z relacji kobiety zgłaszającej dziwne zachowanie pojazdu wynika, iż osoba prowadząca najprawdopodobniej znajdowała się pod wpływem alkoholu. Policja zatrzymała podejrzanego. 

Traktorzysta z promilami

Mężczyzna kierujący maszyną rolniczą, kilkukrotnie zmuszał kobietę jadącą za nim do gwałtownego hamowania. Dodatkowo ciągnął za sobą przyczepę z ciężkim ładunkiem. W trakcie interwencji policji okazało się, że 39-latek miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Na domiar wszystkiego mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a sam ciągnik nie miał ważnych badań technicznych.

Komunikat policji

Teraz ze swojego zachowania mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. - podaje w komunikacie KPP w Gołdapi.