Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Ciągnik

Ciągnik

Ciągnik – pojazd mechaniczny przystosowany do ciągnięcia pojazdów bądź urządzeń nieposiadających własnego napędu np. maszyn rolniczych, przyczep, naczep, dział oraz do wyposażania w osprzęt do robót ziemnych (spycharkowy, zrywarkowy, ładowarkowy, koparkowy, chwytakowy, hakowy).

ciągnik Ursus
04.03.2024 20:51 To koniec ery Ursusa. Marka krajowa do licytacji

To już koniec działalności znanej w Polsce marki ciągników i silników. Majątek firmy Ursus w przyszłym tygodniu zostanie poddany pod licytację. Do upadłości firmy przyczyniły się trwające od lat problemy finansowe, w tym zagraniczną konkurencję, która doprowadziła do sytuacji kryzysowej. Czy potencjalny nabywca ponownie przywróci świetność polskiej marce?  

strajki brukselskie
27.02.2024 09:14 Protest w Brukseli powrócił ze zdwojoną siłą. Podpalono słomę i opony

Rozżalenie i złość rolników ponownie wylała się na ulicę Brukseli.  Demonstranci w poniedziałek 26 lutego tłumnie przybyli pod siedzibę KE, by nieopodal rozpalić ognisko z opon. Policja atakowana była jajami, petardami czy nawet owocami. Wśród około 1000 ciągników, które przyjechały do stolicy Belgii, można zauważyć również polskie flagi. 

ciągnik świeczka
26.02.2024 19:55 Stary Paczków. Nie żyje 67-latek przejechany przez ciągnik

W poniedziałek (26 lutego) w miejscowości Stary Paczków doszło do przerażającego wypadku. Mężczyzna, który prowadził ciągnik, najpierw z niego wypadł, a potem znalazł się pod kołami. Na miejscu niezwłocznie pojawiły się służby ratunkowe. Kierowcy ciągnika, pomimo przeprowadzonej reanimacji nie udało się uratować.

strajk rolników
20.02.2024 11:02 Protest rolników 2024. Gdzie największe utrudnienia w ruchu?

Trwa właśnie kolejny dzień protestu rolników, którzy nie boją się niesprzyjającej temu pogodzie. Deszcz i mżawka w kraju nie jest w stanie powstrzymać demonstrantów, którzy już od 9 lutego blokują najważniejsze drogi w kraju, a także przejścia graniczne z Ukrainą. Gdzie dziś rolnicy protestują? Powstała mapa strajku. 

traktor
18.02.2024 19:18 Kąsinowo. Nie żyje rolnik przygnieciony przez maszynę rolniczą

Do wypadku doszło w sobotę, 17 lutego w miejscowości Kąsinowo. Młody mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik. Na miejsce wezwano odpowiednie służby ratownicze. Pomimo podjętej resuscytacji, mężczyzny nie udało się uratować.  

strajk rolników
09.02.2024 21:02 Rolnicy próbowali wtargnąć siłą do urzędu. Policja użyła gazu

Trwają protesty rolników w całym kraju. Atmosfera w Bydgoszczy stała się gorąca za sprawą uczestników demonstracji, którzy usiłowali dostać się do Urzędu Wojewódzkiego z użyciem siły. Przed urzędem rozpalono opony oraz słomę. Do interwencji wkroczyła policja, nie obyło się bez gazu pieprzowego.

ciągnik rolniczy
08.02.2024 15:20 Rolniku, lepiej nie rozpędzaj się ciągnikiem. Można dużo zapłacić

W dzisiejszych czasach bez wątpienia każdy rolnik jest posiadaczem ciągnika rolniczego, bez którego nie wyobraża sobie prac polowych. Ale czy kierowcy maszyn rolniczych wjeżdżający na drogę publiczną, mają świadomość ograniczeń obowiązujących podczas jazdy? Zbyt szybka jazda grozi mandatem karnym.

transport ciągnika
03.02.2024 11:24 Białystok. Kupił ciągnik przez internet i się zaczęło. Do akcji wkroczyła policja

37-letniemu mieszkańcowi powiatu białostockiego zamarzył się ciągnik, który miał być sprowadzony ze Szwecji. Rolnik zaciągnął kredyt na zakup maszyny. Niestety, sprzedawca internetowy okazał się zwykłym oszustem, a sprawa trafiła na policję.

john deere/ elon musk
03.02.2024 10:24 Co łączy markę John Deere z firmą Elona Muska? To nowość dla rolników

W dzisiejszych czasach dostęp do szybkiego i bezzakłóceniowego internetu stał się kluczowym czynnikiem życia codziennego. Zapotrzebowanie na wydajne połączenie z internetem jest ważne również dla rolników, którzy nie wyobrażają sobie braku łączności na obszarach wiejskich. W związku z tym narodził się designerski pomysł partnerstwa firmy John Deere ze SpaceX.

strajk rolników
02.02.2024 19:32 Bruksela: Strajkujący obrzucają jajami urzędy. "Nie ma rolników, nie ma żywności"

Tysiące rolników w dalszym ciągu strajkuje w stolicy Belgii przeciwko polityce Zielonego Ładu oraz importowi towarów rolnych z Ukrainy. Do strajku przyłączyli się rolnicy z innych krajów europejskich. W ruch poszły środki pirotechniczne, zapłonęły opony, a policja używa gazu przeciwko demonstrantom.

ciągnik rolniczy
31.01.2024 16:41 Przepisy dotyczące ciągników. Co musi wiedzieć operator maszyny rolniczej?

Czym jest ciągnik? Z jaką dopuszczalną prędkością może jeździć na drogach publicznych? Czy wymagane jest posiadanie trójkąta ostrzegawczego? Sprawdziliśmy, z jakimi przepisami polskiego prawa muszą się mierzyć każdego dnia posiadacze ciągników. 

opony ciągnikowe
30.01.2024 09:35 Gąsienice i opony pneumatyczne w jednym. Rewolucyjna technologia CupWheel

Nie, to wcale nie są przebite opony, to najnowsza produkcja holenderskiej firmy opon Galileo. Ich unikatowy kształt pozwala na jazdę nawet po najcięższym terenie. AgriCup łączy zalety gąsienic gumowych i opon radialnych, przeznaczonych dla ciągników i kombajnów. 

protest rolników
24.01.2024 19:54 Wielki protest rolników. Blokady w całej Polsce

Środa to dzień, w którym rolnicy z całej Polski wzięli udział w proteście przeciwko polityce rolnej UE. Drogi zablokowano w co najmniej 250 miejscowościach. Gdzie można było spodziewać się utrudnień i jakie nastroje panowały wśród rolników?

trójkąt ostrzegawczy
20.01.2024 10:07 Niemcy. Seria wypadków z udziałem protestujących rolników. Wśród poszkodowanych dziecko

Ostatni tydzień protestów na niemieckich drogach przynosi smutne wiadomości. Wskutek trzech wypadków z udziałem ciągników ucierpiało 13-letnie dziecko, jeden z demonstrantów został przewieziony do szpitala, natomiast trzecia uczestniczka nie doznała żadnych obrażeń.

protesty rolników
19.01.2024 13:06 Wielki protest polskich rolników, traktory wyjadą na ulicę. Czego żądają?

W ubiegły poniedziałek rolnicy z "Solidarności" zapowiedzieli protest na środę, 24 stycznia br. Wzywają wszystkich traktorzystów oraz organizacje rolnicze do przyłączenia się i demonstracji przeciw pogarszającej się sytuacji całego rolnictwa.  

protest rolników
16.01.2024 21:33 Zaskakujące sceny w Berlinie. Rolnicy nie wytrzymali, trwa wielki protest

Protest w Niemczech trwa w najlepsze. W poniedziałek 15 stycznia do Berlina w ramach protestu zjechało się około 5 000 ciągników. Według opinii organizatorów, do rolników może przyłączyć się jeszcze około kilkunastu tysięcy uczestników. To punkt kulminacyjny kilkudniowych demonstracji.

czerwony ciągnik, plik banknotów
14.01.2024 22:41 Słuchasz muzyki w ciągniku? Teraz za to słono zapłacisz

Większość z rolników pracując w polu, chętnie korzysta z przyjemności słuchania radia. Mało kto wie, że za takie urozmaicenie czasu podczas żmudnych prac polowych, należy zapłacić abonament. KRRiT podała stawki na 2024r. 

ciągnik rolniczy
13.01.2024 22:40 Wojsko może zabrać twój sprzęt rolniczy? Przepisy mówią jasno

Na jednej z grup społecznościowych, rolnik zadał zaskakujące pytanie odnośnie rekwirowania sprzętu rolniczego przez wojsko. Z obowiązujących w Polsce przepisów wynika, że wojsko w razie potrzeby może przejąć do użytkowania cywilne pojazdy. Czy to dotyczy także maszyn rolniczych takich jak chociażby ciągnik?

ciągnik
09.01.2024 22:29 Duże zmiany dotyczące rejestracji pojazdów. Dla zapominalskich będą srogie kary

Pierwszego stycznia 2024 roku odchodzą w niepamięć przepisy dotyczące obowiązkowego zgłaszania nabycia pojazdu. Kierowcom postawiono nowe warunki. Albo zarejestrują pojazd albo czekać ich będzie kara finansowa. Sprawdziliśmy, czy przepis odnosi się także do ciągników rolniczych.  

ciągnik latem
06.01.2024 19:17 Te ciągniki są najpopularniejsze w Polsce. Najnowsze dane nie pozostawiają wątpliwości

Rok 2023 był dla producentów maszyn rolniczych wyjątkowy ze względu na wysoki popyt. W ostatnim miesiącu ubiegłego roku zarejestrowano najwyższą liczbę ciągników rolniczych. Jakie maszyny były najbardziej popularne? W którym województwie zarejestrowano ich najwięcej?  Podajemy najnowsze dane. 

ciągnik w rowie
12.10.2023 12:27 Kierowca ciągnika uwięziony pod maszyną

Ciągnik rolniczy wywrócił się podczas prowadzenia prac polowych na stromym zboczu. W akcji ratowniczej interweniowała straż pożarna. 

Traktor w rowie
09.10.2023 22:00 Stracił panowanie nad ciągnikiem. Wylądował w przydrożnym rowie

Kierowca ciągnika stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Razem z nietrzeźwym mężczyzną w kabinie znajdowała się także kobieta. 

policja
09.10.2023 17:22 Groźne zderzenie ciągnika i osobówki. Półtoraroczne dziecko trafiło do szpitala

Kierowca ciągnika nie ustąpił pierwszeństwa osobówce. W skutek jego nieuwagi półtoraroczne dziecko trafiło do szpitala.  

ciągnik rolniczy
20.09.2023 15:33 Pościg w krzakach za traktorem. Kierowca miał ponad 2 promile

W województwie łódzkim dwóch świadków postanowiło zatrzymać nietrzeźwego kierowcę maszyny rolniczej. Mężczyzna, mający ponad 2 promile alkoholu, wjechał traktorem w zarośla. Powód jego desperackiej ucieczki był jeden - uniknięcie kary za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz mogą mu grozić nawet dwa lata pozbawienia wolności.

Pogotowie ratunkowe
04.09.2023 21:35 Mężczyzna przygnieciony przez ciągnik. Zginął na miejscu

64-letni mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik w miejscowości Stara Wiśniewka w Wielkopolsce. Mężczyzna zginął na miejscu.

Kukurydza
01.09.2023 14:15 Slalom po jezdni zakończony w polu kukurydzy. Policja zatrzymała pijanego traktorzystę

Pijany traktorzysta nie zatrzymał się do kontroli na znak policji, po czym wjechał w pole kukurydzy i zaczął uciekać. Miał ponad 3 promile alkoholu we krwi.

Ciągnik na lawecie
01.09.2023 13:06 Ciągnik z kradzionym drewnem na lawecie

Policjanci z Wisły zatrzymali 33-letniego mieszkańca Jaworzynki, który wiózł kradzione drewno. Na domiar złego okazało się, że posiadał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

policja
30.08.2023 09:00 Pijany traktorzysta zatrzymany

Policjanci zostali wezwani do interwencji w sprawie stwarzającego zagrożenie na drodze traktorzysty. Kobieta relacjonuje, że przez jego zachowanie była kilkukrotnie zmuszana do gwałtownego hamowania.