Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Ciągnik

Ciągnik

Ciągnik – pojazd mechaniczny przystosowany do ciągnięcia pojazdów bądź urządzeń nieposiadających własnego napędu np. maszyn rolniczych, przyczep, naczep, dział oraz do wyposażania w osprzęt do robót ziemnych (spycharkowy, zrywarkowy, ładowarkowy, koparkowy, chwytakowy, hakowy).

ciągnik w stawie
15.06.2024 12:20 Rolnik wjechał ciągnikiem z przyczepami do stawu. W akcji dwa zastępy straży pożarnej

Rolnik z województwa lubuskiego przeżył w środę chwilę grozy, kiedy jechał ciągnikiem z zaczepionymi do niego dwoma przyczepami przewożącymi baloty siana. Nietypowa akcja straży pożarnej, polegała na wyciągnięciu maszyny rolniczej ze zbiornika wodnego, do którego rolnik wjechał z zestawem. Na całe szczęście rolnik nie ucierpiał, natomiast ciągnik porządnie się zamoczył. 

uprawa rzodkiewki
14.06.2024 10:47 Rolnik zniszczył plantację rzodkiewki. Koszty uprawy przewyższały zyski

Niedawno w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie rolnika z woj. wielkopolskiego, który świadomie zdecydował o likwidacji ponad hektara uprawy rzodkiewki. Jak sam stwierdził, tego warzywa nie ma gdzie sprzedać, a co gorsze, rynek krajowy zalewany jest rzodkiewką z importu. Czy za taki stan rzeczy winę ponosi Ministerstwo Rolnictwa, które według rolnika nie wspiera polskiej produkcji warzyw?  

radiowóz policyjny
12.06.2024 16:01 40-latek wypadł z ciągnika wprost pod koła. W ciężkim stanie trafił do szpitala

W poniedziałek 10 czerwca wydarzył się dramatyczny wypadek, do którego doszło w miejscowości Kępki (woj. pomorskie). Przejeżdżający drogą świadek zauważył leżącego obok ciągnika rolniczego mężczyznę i zaalarmował policję. Okazało się, że 40-latek wypadł z ciągnika, a ten po nim przejechał. Poszkodowanemu udzielono pomocy, a następnie przetransportowano do szpitala. Jego stan uznano jako zagrażający życiu. 

radiowóz policyjny
11.06.2024 10:58 33-letni traktorzysta chciał uniknąć kary. Niewiarygodne, gdzie się ukrył przed policją

Do niecodziennego incydentu doszło na drodzę ekspresowej nr 8 w Jeżewie. W niedzielę po północy policja z Białegostoku otrzymała zgłoszenie od świadka, który widział poruszającego się drogą ekspresową traktorzystę. Kierowca ciągnika jeździł zygzakiem i nagle uderzył w infrastrukturę drogową. Mundurowi pojechali w wyznaczone miejsce, jednak zastali tylko ciągnik. Okazało się, że kierowca chciał uniknąć kary i schował się przed policją. 

wypadek rolniczy
10.06.2024 13:04 Tragiczny finał prac w polu. Nie żyje rolnik przygnieciony ciągnikiem

W miniony piątek doszło do dramatycznego zdarzenia w miejscowości Janiszów w powiecie Opolskim. Podczas prac polowych 65-letni mężczyzna, poruszający się ciągnikiem z podpiętym do niego opryskiwaczem, w niewyjaśnionych okolicznościach znalazł się pod maszyna rolniczą. Rolnik nie przeżył wypadku. Sprawę bada prokuratura.

młodzi rolnicy
03.06.2024 16:13 Stracił ciągnik na proteście. Znani rolnicy uzbierali setki tysięcy na nową maszynę

Na marcowym proteście rolników w województwie kujawsko-pomorskim doszło do wypadku, w którym samochód ciężarowy wjechał z impetem w stojące na blokadzie maszyny rolnicze. Jedna z nich została doszczętnie zniszczona. Z pomocą nadszedł Ruch Młodych Farmerów, czyli grupa niezależnych młodych rolników z wielomilionowymi zasięgami w Internecie. Dzięki RMF poszkodowany rolnik otrzymał nowy ciągnik. 

pożar ciągnika
01.06.2024 19:27 Pożar ciągnika sadowniczego pod Grójcem. Maszyna spłonęła doszczętnie

Koszmar rolnika z miejscowości Wilkonice  na Mazowszu wydarzył się w czwartek po południu. Doszło wówczas do pożaru ciągnika sadowniczego, który według ustaleń służb mundurowych zapalił się bez udziału osób trzecich. Przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej.  

niebezpieczne zjawiska atmosferyczne
01.06.2024 00:11 Burze zagrożeniem dla rolników. Zasady bezpieczeństwa podczas prac polowych

Ostatnie dni przyniosły w pogodzie dużo niekorzystnych i niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Jednym z nich są coraz intensywniejsze burze. Rolnicy są szczególnie narażeni na wyładowania atmosferyczne podczas burzy. 

wypadek rolniczy
29.05.2024 11:48 68- latek stracił panowanie nad ciągnikiem. Na ratunek było za późno

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek 27 maja na drodze blisko Południowej Obwodnicy Zielonej Góry. 68- letni mężczyzna jadący szutrową drogą, nagle stracił panowanie nad ciągnikiem rolniczym, po czym zjechał do przydrożnego rowu. Traktorzysta znalazł się pod maszyną. Niestety, nie udało się go uratować.

płomień świecy
28.05.2024 18:39 Tragedia w warszawskim sadzie. Zginął 26-latek przygnieciony ciągnikiem

Na terenie klasztoru Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo w Śródmieściu doszło w środę do tragicznego wypadku. Podczas prac gospodarskich w sadzie, młody mężczyzna zsunął się ciągnikiem ze skarpy, a ten przygniótł go. Mimo szybkiej reakcji służb ratunkowych, 26-latka nie udało się uratować.

wypadek rolniczy
27.05.2024 20:51 Tragiczny wypadek z udziałem traktora. Nie żyje 44-letni mężczyzna

Do tragicznego wypadku doszło w środę po południu. 44-letni mężczyzna poruszający się ciągnikiem rolniczym zjechał z drogi do rowu i wypadł z maszyny wprost pod tylne koło. Do zdarzenia doszło w miejscowości Bonarówka na Podkarpaciu. Służby ratunkowe nie potrafiły pomóc poszkodowany, ten zmarł na miejscu.

wypadek drogowy
23.05.2024 10:54 Poważny wypadek w Wielkopolsce. Ciągnik rolniczy zderzył się z busem

Groźne zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 20 maja w miejscowości Wilczogóra w województwie wielkopolskim. Doszło tam do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem dostawczym, który usiłował wyprzedzić traktor. Kierowca ciągnika nagle skręcił w lewo i uderzył w busa, a ten wywrócił się na bok. 

wypadek drogowy
22.05.2024 19:39 Lubelskie. Ciągnik zderzył się z osobówką. Traktorzysta trafił do szpitala

W miejscowości Michałów w woj. lubelskim doszło we wtorek po południu do groźnego wypadku z udziałem ciągnika rolniczego i auta osobowego. Zderzenie obu pojazdów spowodowało wywrócenie maszyny i oderwanie tylnego koła. Rannego traktorzystę przetransportowano do szpitala.

płomień świecy
18.05.2024 16:04 Nieszczęśliwy finał prac w polu. Nie żyje rolnik z Mazowsza przygnieciony ciągnikiem

Dramatyczna wiadomość dotarła do służb ratunkowych w czwartek po południu. 75-letni mężczyzna pracując w polu, z nieznanej przyczyny wjechał maszyną rolniczą wprost do zbiornika wodnego. Rolnik wypadł z ciągnika, a ten przygniótł seniora. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

wypadek rolniczy
18.05.2024 11:09 Chwile grozy. Stanął ciągnikiem na torach. Cudem uniknął najgorszego

W piątek rano w miejscowości Czarnowiec na Mazowszu doszło do poważnie wyglądającego wypadku. Kierujący ciągnikiem marki Lamborghini z podczepioną prasą belującą, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy. Według świadków zdarzenia nadjeżdżający pociąg użył sygnałów dźwiękowych, aby traktorzysta wycofał się z torów. 

strajk rolników
17.05.2024 14:51 Protest polskich rolników w Brukseli. "To jest nasza Unia". Chcą wycofania Zielonego Ładu

Już w przyszłym miesiącu ruszy międzynarodowy protest rolników w Brukseli. Pojawią się na nim również polscy rolnicy, którzy solidarnie z farmerami z całej Unii Europejskiej będą domagać się wycofania przepisów związanych z Zielonym Ładem. Kiedy dokładnie odbędzie się protest i czemu ta data jest nieprzypadkowa? 

płomień świecy
16.05.2024 10:59 Ciągnik przygniótł 74-latka. Mężczyzna nie żyje

W środę 15 maja doszło do dramatycznego wypadku z udziałem ciągnika rolniczego. Po południu poruszający się wąwozem w lesie koło Starego Żmigrodu na Podlasiu traktorzysta z niewiadomego powodu znalazł się pod maszyną rolniczą, która go przygniotła. 74-latek poniósł śmierć na miejscu. 

wypadek rolniczy
15.05.2024 13:39 Wypadek w powiecie bocheńskim. Maszyna wciągnęła rękę kobiety

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 13 maja przed godziną 15:00. Służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku w udziałem kobiety w miejscowości Brzezowa. Na miejscu okazało się, że podczas obsługi siewnika ręka 37-letniej kobiety została wciągnięta przez maszynę rolniczą. Poszkodowaną zabrano do szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

wypadek rolniczy
15.05.2024 13:38 Niebezpieczny wypadek na Mazurach. Mężczyznę przygniótł ciągnik

Do zdarzenia doszło we wtorek 14 maja w miejscowości Giże na Mazurach. Policja otrzymała zgłoszenie o poważnym wypadku podczas prac polowych. Jadący po polu 61-latek z nieznanych przyczyn znalazł się pod przewróconym ciągnikiem. Mężczyznę przewieziono do szpitala. Stan określany jest jako bardzo poważny 

protest rolników
15.05.2024 13:34 Środowy protest rolników Szczecinie. Utrudnienia dla kierowców

W środę 15 maja odbędzie się kolejny protest rolników, tym razem w Szczecinie. Konwoje pojazdów rolniczych mają przejechać drogą wojewódzką nr 119. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na odcinku od Pyrzyc, aż do Szczecina. Strajkujący zamierzają spotkać się z wojewodą zachodniopomorskim i posłem Jarosławem Rzepą. 

wypadek rolniczy
12.05.2024 23:01 Tragedia podczas prac w polu. Nie żyje 77-latek

Do wypadku doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Wesołówka. 77-letni mężczyzna wyjechał na łąkę ciągnikiem z podpiętą do niego kosiarką. Kiedy rolnik długo nie wracał do domu, zmartwiona rodzina poprosiła znajomych o sprawdzenie, czy coś się wydarzyło. To, co zastali na miejscu, było traumatyczne. Ciągnik rolniczy wciąż pracował, natomiast pod kosiarką leżało ciało rolnika. 

ciągnik rolniczy
09.05.2024 21:22 26-latkowi spodobał się ciągnik. Odjechał nim, rozebrał i pomalował

W minioną sobotę ropczyccy policjanci zatrzymali 26-latka, który ukradł z posesji ciągnik z wozem. Mężczyzna twierdził, że spodobała mu się ta maszyna, więc odpalił ją i odjechał do jednej z miejscowości na terenie powiatu mieleckiego. Chcąc zatuszować kradzież, złodziej rozebrał ciągnik na części. Wpadł w ręce policji podczas zmiany koloru elementów ciągnika.

śmigłowiec LPR
06.05.2024 20:56 Tragedia w Małopolskim. Nie żyje 63-latek przygnieciony przez ciągnik

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek 6 maja w miejscowości Pasierbiec w gminie Limanowa w woj. małopolskim. W godzinach popołudniowych ciągnik rolniczy śmiertelnie przygniótł 63-letniego mężczyznę, jego pasażer zdołał zeskoczyć z maszyny. Sprawę wypadku bada policja oraz prokurator.

wypadek drogowy
04.05.2024 14:28 Wielkopolska. Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Kierowca wypadł z maszyny

Do wypadku doszło w piątek 3 maja na drodze wojewódzkiej 442 w gminie Gizałki. Na wysokości miejscowości Ruda Wieczyńska i Obory auto osobowe zderzyło się z ciągnikiem rolniczym. Siła zderzenia spowodowała przewrócenie ciągnika, po czym kierowca wypadł z maszyny. Poszkodowany traktorzysta i pasażer samochodu osobowego zostali przetransportowani do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Andrzej Onopiuk
01.05.2024 19:00 "Rolnicy. Podlasie" Andrzej zaskoczył wszystkich. Do Plutycz jedzie nowy sprzęt rolniczy

Andrzej Onopiuk ponownie wprawia w zdumienie swoich widzów. Rolnik znany przede wszystkim z programu "Rolnicy.Podlasie" przeniósł się do świata Internetu i tam, na swoim kanale na YouTube kontynuuje swoje dokonania w rolnictwie. Gospodarstwo Andrzeja i Gienka przechodzi ostatnio niesamowitą przemianę, od pozbycia się słynnego błota do inwestowania w sprzęty rolnicze. Co tym razem zakupił Andrzej z Plutycz? 

wypadek rolniczy
01.05.2024 12:54 Dramat podczas pracy w polu. Nie żyje 64-letni rolnik

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek 30 kwietnia w miejscowości Bieniasze pod Ostródą. Rolnik uprawiający pole został przygnieciony przez ciągnik. Na miejscu służby ratunkowe podjęli się natychmiastowej akcji podniesienia maszyny i wydostania spod niej mężczyzny. Niestety życia rolnika nie udało się uratować. Wciąż ustalane są przyczyny wywrócenia maszyny rolniczej.

wypadek drogowy
30.04.2024 17:38 Ciągnikiem wjechał w BMW. Miał we krwi ponad 3 promile alkoholu

Dramatyczne doniesienia przekazała w sobotę Komenda Miejska Policji w Siedlcach. Kierowca ciągnika rolniczego zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem osobowym. W aucie podróżowało 4 młode osoby, wszyscy trafili do szpitala. Traktorzysta i jego pasażer zostawili ciągnik i odeszli z miejsca wypadku. Jak donoszą służby, kierowca miał we krwi ponad 3 promile alkoholu.

wypadek drogowy
29.04.2024 16:46 Nie żyje dwóch mężczyzn. Spłonęli po uderzeniu w tył ciągnika

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce w sobotę na drodze wojewódzkiej nr 340, między Nowosiedlicami a Dąbrową. Jadący motocyklem dwaj mężczyźni uderzyli w tył ciągnika rolniczego. Siła uderzenia sprawiła, że motocykl stanął w płomieniach, a wraz z nim motocyklista i jego pasażer. Mężczyzn nie udało się uratować, nie znana jest także ich tożsamość.