RolnikInfo.pl
pole

inowroclaw.gov.pl

Dąbrowa Biskupia: na polu urządzili wysypisko śmieci. Sprawą zajęła się policja

7 Marca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Na stronie internetowej inowrocławskiej policji pojawiła się informacja o wykryciu nielegalnego wysypiska śmieci w miejscu, które miało być pierwotnie użytkowane jako pole. Tony odpadów groźnych dla środowiska były rzekomo składowane przez dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za teren.

Policja wraz z prokuraturą prowadzą obecnie śledztwo dotyczące niewłaściwego postępowania z odpadami, jakie miało miejsce na polu w gminie Dąbrowa Biskupia. 

Zamiast nawozu, na polu leżały śmieci

Wiadomość na portalu policji w Inowrocławiu podaje, iż na polu urządzono nielegalne składowisko odpadów.

Blisko tydzień temu funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z Inowrocławia z Wojewódzką Inspekcją Ochrony Środowiska z Bydgoszczy przyjrzeli się procederowi, który miał miejsce w gminie Dąbrowa Biskupia. 

Służby musiały w pierwszej kolejności ustalić, czy podejrzenie o nielegalnym wysypisku śmieci jest zgodne z rzeczywistością. Niestety, przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się być prawdą, o czym napisano na portalu inowrocławskiej policji:  

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-3]

Podczas działań na polu należącym do dwóch osób, funkcjonariusze ujawnili kilkanaście pryzm o łącznej szacunkowej powierzchni blisko 1000 m2. Podczas gromadzenia materiału dowodowego policjanci ustalili, że właściciele terenów mieli skorzystać z rzekomej oferty zakupu nawozu ekologicznego. Tymczasem na ich teren zostały przywiezione tony odpadów zawierające rozdrobnione elementy z tworzyw sztucznych. To jak wiadomo nawozem nie jest. [pis. oryg.]

Dalsze informacje w sprawie

Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska z Bydgoszczy stwierdziła, że nielegalnie składowane odpady są poważnym problemem i zagrożeniem dla bezpieczeństwa lokalnego środowiska naturalnego. Ewentualna skala zanieczyszczenia gleby i ocena sytuacji będzie możliwa po tym, jak przebadane zostaną próbki odpadów z wysypiska. 

Warto dodać, że zgodnie z informacjami policji, w poniedziałek 1 marca br., dwóch właścicieli pola usłyszało zarzuty. Pierwszy z mężczyzn ma 46 lat i mieszka na terenie powiatu aleksandrowskiego. Drugi to 38-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego.

Zarzutem, który padł pod adresem dwóch mężczyzn, jest fakt, iż utworzyli oni nielegalne wysypisko odpadów na polu rolniczym w taki sposób, że stworzyli realne zagrożenie dla środowiska.

Policjanci zabezpieczyli mienie podejrzanych w wysokości 610 tysięcy złotych w sytuacji, gdyby mieli oni płacić kary finansowe po ogłoszeniu wyroku. Ponadto za zarzucane im czyny grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Inowrocławska policja podaje w komunikacie, iż sprawa ma charakter rozwojowy.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: inowroclaw.gov.pl

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

obornik odpady

Wieś

Wlewał toksyczne odpady do obornika. Mężczyzna został zatrzymany przez policję

Czytaj więcej >
myśliwy

Wieś

Myśliwy spadł z ambony w lesie. Rozpaczliwie wołał o pomoc

Czytaj więcej >
wypadek grzybobranie

Wieś

Tragedia na grzybobraniu. 70-latek nie wrócił już do domu

Czytaj więcej >
straż leśna

Wieś

Dolnośląskie: Straż Leśna złapała kłusownika na gorącym uczynku

Czytaj więcej >
pożar pustków żuławski

Wieś

Potężny pożar stodoły. Śmierć poniosły trzy osoby

Czytaj więcej >
chlewnia

Wieś

Warmińsko-mazurskie: dwóch mężczyzn kradło złom z nieczynnej chlewni

Czytaj więcej >