pożar
zrzutka.pl / OSP Brańszczyk (Facebook)
Autor Magdalena Więckowska - 21 Marca 2021

Dramat we wsi Udrzyn: pożar pochłonął warsztat stolarski. Bracia zostali bez źródła utrzymania

Choć bracia Adam i Paweł nie są rolnikami, a stolarzami, to swoje życie rodzinne i zawodowe związali ze wsią. Niestety, 16 marca 2021 roku w Udrzynie doszło do dramatycznego wydarzenia, które zmieniło bieg życia mężczyzn - ich warsztat stolarski, będący jedynym źródłem utrzymania, został strawiony przez pożar.

Dwaj stolarze po pożarze pozostali z pustymi rękami, a obecnie starają się zebrać fundusze na odbudowę swojego warsztatu i zakup najpotrzebniejszych narzędzi.

Pożar, który strawił warsztat stolarski

We wsi Udrzyn warsztat stolarski istniał od lat. Najpierw zarządzał nim ojciec Adama i Pawła. To on nauczył synów rzemiosła, przekazał miłość do stolarstwa i przekazał pod ich opiekę rodzinny biznes.

Mężczyźni z powodzeniem kontynuowali wieloletnią tradycję, zachwycając klientów kunsztem swojej pracy i oryginalnymi projektami, które dzięki pracy ich rąk rodziły się w drewnie.

Niestety, sielanka została brutalnie przerwana przez pożar, który wybuchł w warsztacie 16 marca bieżącego roku.

Nieletni pod wpływem alkoholu holowali ciągnik ładowarką. Do akcji wkroczyła policjaNieletni pod wpływem alkoholu holowali ciągnik ładowarką. Do akcji wkroczyła policjaCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Nie trzeba dodawać, że z racji dużej liczby drewnianych przedmiotów, które znajdowały się wewnątrz pomieszczenia, płomienie bez trudu strawiły wszystko, co napotkały na swojej drodze. Spłonął zarówno budynek, jak i narzędzia oraz projekty gotowe do odbioru przez klientów.

Wraz z ukochanym warsztatem, zawodowy świat Adama i Pawła obrócił się w popiół. Obecnie pomieszczenie wymaga gruntownego remontu, by umożliwić mężczyznom zarabianie na utrzymanie swoich rodzin.

Dramatyczny apel o pomoc

Dwóch stolarzy z dobrze prosperującym biznesem z pewnością nie spodziewałoby się, że nadejdzie moment, w którym będą prosili obcych ludzi o pomoc finansową. Koleje życia są niezbadane, a obecnie każda złotówka dołożona do internetowej zrzutki jest dla stolarzy na wagę złota.

Na dzień 21 marca bracia zebrali prawie 12 tysięcy złotych, jednakże fundusze, które umożliwią im powrót do normalności to aż 200 tysięcy złotych. Czas nie działa na korzyść stolarzy, gdyż każdy dzień zwłoki tylko pogłębia ich trudną sytuację.

Zrzutkę na rzecz stolarzy założył Piotr Krych, kuzyn Adama i Pawła. Link do strony internetowej znajduje się >tutaj<.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: zrzutka.pl, Facebook / OSP Brańszczyk

Następny artykuł