Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Straż Pożarna

Straż Pożarna

Straż pożarna – zorganizowana formacja zajmująca się prewencją i walką z pożarami oraz pozostałymi zagrożeniami (innymi niż przestępczość) dla zdrowia i życia ludzkiego, dobytku oraz środowiska naturalnego. Do zadań straży pożarnej należy także usuwanie skutków klęsk żywiołowych i katastrof.

wypadek rolniczy
10.07.2024 12:12 Kombajn wpadł do rzeki. Nadzwyczajna akcja strażaków w woj. opolskim

We wtorek po południu do dyżurnego Straży Pożarnej w Opolu wpłynęło zgłoszenie o kombajnie, który wpadł do rzeki Stobrawa. Część zawieszenia znajdowała się na moście, a kombajnista był wewnątrz kabiny pojazdu. W akcji ratunkowej udział wzięło osiemnaście zastępów strażaków.  

pożar hali magazynowej
25.06.2024 12:16 Pożar magazynu zbożowego na Mazowszu. Wewnątrz znajdowało się 500 ton zboża i ładowarka

W poniedziałek po południu do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali magazynowej, w której składowano 500 ton zboża. Jako pierwszy ogień zobaczył operator ładowarki pracujący w tym miejscu. Na szczęście nikt nie ucierpiał w pożarze, natomiast całe zboże oraz magazyn został doszczętnie zniszczony.  

wypadek rolniczy
25.06.2024 10:03 Trzy wypadki rolnicze w ciągu tygodnia. Dwóch traktorzystów poważnie rannych

W ubiegłym tygodniu doszło do trzech różnych zdarzeń z udziałem ciągników rolniczych. Dwie kolizje drogowe i przygnieciony przez traktor rolnik, to dramatyczny bilans tylko trzech dni poprzedniego tygodnia czerwca.  Poważnie rannych zostało dwóch kierowców maszyn rolniczych, których przetransportowano do szpitali.  

pogorzeliska po pożarze
22.06.2024 15:40 Pożar w stadninie pod Krakowem. Tragiczny finał przeszukiwań pogorzeliska

W sobotę nad ranem doszło do wybuchu pożaru hali magazynowej na terenie stadniny koni w miejscowości Tomaszowice, w woj. wielkopolskim. Do akcji gaśniczej zadysponowano kilka jednostek strażackich, którzy wspólnymi siłami opanowali ogień. Straż po ugaszeniu pożaru rozpoczęła przeczesywania pogorzelisk. Niestety, finał przeszukiwań ujawnił najgorsze. 

pożar sprzętów rolniczych
20.06.2024 12:15 Pożar budynku gospodarczego pod Zamościem. Spłonęły dwa ciągniki, auta i sprzęt rolniczy

Ogromny pożar pojawił się na początku tygodnia w jednej z miejsowości w gminie Krasnobród w woj. lubelskim. Właścicielkę zaniepokoiły odgłosy ze znajdującego się nieopodal domu budynku gospodarczego. Okazało się, że wybuchł tam pożar, który finalnie strawił dwa ciągniki, samochody oraz sprzęt rolniczy znajdujący się wewnątrz. Straty oszacowano na setki tysięcy złotych. 

wypadek drogowy
17.06.2024 20:22 Tragedia na polu kukurydzy. Nie żyje 4-letnie dziecko, matka w ciężkim stanie

W sobotę przed południem doszło do tragicznego zdarzenia w gminie Brudzeń Duży, w powiecie płockim. Młoda kobieta podróżowała razem ze swoim 4-letnim dzieckiem. Z niewyjaśnionych przyczyn straciła panowanie nad autem, uderzyła w słup, a następnie dachowała na polu kukurydzy. Niestety, dziecko nie przeżyło wypadku.

ciągnik wywócony
16.06.2024 09:37 Tragiczny wypadek w Zagorzynie. Nie żyje mężczyzna przygnieciony ciągnikiem

W czwartek po południu doszło do fatalnego w skutkach wypadku, w miejscowości Zagorzyn w woj. małopolskim. Ofiarą został około 50-letni mężczyzna, który wraz z drugim podróżowali ciągnikiem. Na stromej drodze maszyna rolnicza wywróciła się, przygniatając tym samym jednego z mężczyzn. Godzinna reanimacja nie przyniosła pożądanego rezultatu, lekarz stwierdził zgon. Sprawę bada prokuratura. 

ciągnik w stawie
15.06.2024 12:20 Rolnik wjechał ciągnikiem z przyczepami do stawu. W akcji dwa zastępy straży pożarnej

Rolnik z województwa lubuskiego przeżył w środę chwilę grozy, kiedy jechał ciągnikiem z zaczepionymi do niego dwoma przyczepami przewożącymi baloty siana. Nietypowa akcja straży pożarnej, polegała na wyciągnięciu maszyny rolniczej ze zbiornika wodnego, do którego rolnik wjechał z zestawem. Na całe szczęście rolnik nie ucierpiał, natomiast ciągnik porządnie się zamoczył. 

wypadek rolniczy
10.06.2024 13:04 Tragiczny finał prac w polu. Nie żyje rolnik przygnieciony ciągnikiem

W miniony piątek doszło do dramatycznego zdarzenia w miejscowości Janiszów w powiecie Opolskim. Podczas prac polowych 65-letni mężczyzna, poruszający się ciągnikiem z podpiętym do niego opryskiwaczem, w niewyjaśnionych okolicznościach znalazł się pod maszyna rolniczą. Rolnik nie przeżył wypadku. Sprawę bada prokuratura.

pożar stodoły
05.06.2024 17:36 Pożar stodoły pod Końskimi. Chwilę wcześniej szalały pioruny

W minioną sobotę 1 czerwca, doszło do potężnego pożaru budynku gospodarczo-magazynowego w miejscowości Machory (woj. świętokrzyskie). Zapaliła się stodoła, w której znajdowały się maszyny rolnicze, drobny sprzęt oraz płody rolne. Ustalono, że przyczyną pożaru było wyładowanie atmosferyczne z przechodzącej w tym regionie burzy. 

pożar ciągnika
01.06.2024 19:27 Pożar ciągnika sadowniczego pod Grójcem. Maszyna spłonęła doszczętnie

Koszmar rolnika z miejscowości Wilkonice  na Mazowszu wydarzył się w czwartek po południu. Doszło wówczas do pożaru ciągnika sadowniczego, który według ustaleń służb mundurowych zapalił się bez udziału osób trzecich. Przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej.  

pożar chlewni
31.05.2024 19:45 Pożar chlewni pod Chojną. W budynku przebywało do 3,5 tys. świń

Dziś w nocy doszło do wybuchu pożaru na fermie trzody chlewnej w miejscowości Bara w województwie zachodniopomorskim. Na miejsce skierowano 13 jednostek straży pożarnej, którzy walczyli z żywiołem. W płonącym budynku chlewni przebywało około 3,5 tys. zwierząt. Niestety około 700 z nich padło w wyniku pożaru.

wypadek rolniczy
29.05.2024 11:48 68- latek stracił panowanie nad ciągnikiem. Na ratunek było za późno

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek 27 maja na drodze blisko Południowej Obwodnicy Zielonej Góry. 68- letni mężczyzna jadący szutrową drogą, nagle stracił panowanie nad ciągnikiem rolniczym, po czym zjechał do przydrożnego rowu. Traktorzysta znalazł się pod maszyną. Niestety, nie udało się go uratować.

płomień świecy
28.05.2024 18:39 Tragedia w warszawskim sadzie. Zginął 26-latek przygnieciony ciągnikiem

Na terenie klasztoru Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo w Śródmieściu doszło w środę do tragicznego wypadku. Podczas prac gospodarskich w sadzie, młody mężczyzna zsunął się ciągnikiem ze skarpy, a ten przygniótł go. Mimo szybkiej reakcji służb ratunkowych, 26-latka nie udało się uratować.

pożar gospodarstwa
16.05.2024 11:07 Rokiciny. Pożar w gospodarstwie miał ukryć zwłoki. Wstrząsająca zbrodnia

Strasznego okrycia dokonali strażacy, którzy przyjechali na miejsce pożaru gospodarstwa w miejscowości Rokiciny. Pożar wybuchł w nocy z 11 na 12 maja. Ogniem zajęły się maszyny rolnicze oraz inne drobniejsze sprzęty. Strażakom szybko udało się ugasić pożar, a po dokładnym przeszukaniu budynku okazało się, że znajdują się w nim poćwiartowane zwłoki. 

wypadek rolniczy
15.05.2024 13:38 Niebezpieczny wypadek na Mazurach. Mężczyznę przygniótł ciągnik

Do zdarzenia doszło we wtorek 14 maja w miejscowości Giże na Mazurach. Policja otrzymała zgłoszenie o poważnym wypadku podczas prac polowych. Jadący po polu 61-latek z nieznanych przyczyn znalazł się pod przewróconym ciągnikiem. Mężczyznę przewieziono do szpitala. Stan określany jest jako bardzo poważny 

służby ratunkowe
14.05.2024 17:37 Tragedia w Kopienicy. 60-latek wpadł do silosu na zboże

Dramat rozegrał się we wtorek 13 maja, na jednej z prywatnych posesji w Kopienicy pod Tarnowskimi Górami. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej wydobyli ciało 60-letniego mężczyzny, który z niewiadomej przyczyny wpadł do zbiornika na zboże. Śledztwo w tej sprawie trwa. Sekcja zwłok ma wyjaśnić dokładne przyczyny wczorajszej tragedii.

pożar chlewni
07.05.2024 12:54 Tragiczny pożar chlewni. Zginęło ponad 2 tys. zwierząt

Wiele godzin trwała akcja gaśnicza pożaru, którzy wybuchł w poniedziałek przed godziną 22:00 w miejscowości Żarnowica Duża (woj. łódzkie). Płonęła chlewnia o powierzchni ponad czterech tysięcy metrów kwadratowych. W chlewni znajdowało się ponad 2100 prosiaków, żadne nie przeżyło starcia z płomieniami. Akcje gaśniczą prowadziło 10 zastępów straży pożarnej. 

śmigłowiec LPR
06.05.2024 20:56 Tragedia w Małopolskim. Nie żyje 63-latek przygnieciony przez ciągnik

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek 6 maja w miejscowości Pasierbiec w gminie Limanowa w woj. małopolskim. W godzinach popołudniowych ciągnik rolniczy śmiertelnie przygniótł 63-letniego mężczyznę, jego pasażer zdołał zeskoczyć z maszyny. Sprawę wypadku bada policja oraz prokurator.

wypadek drogowy
04.05.2024 14:28 Wielkopolska. Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Kierowca wypadł z maszyny

Do wypadku doszło w piątek 3 maja na drodze wojewódzkiej 442 w gminie Gizałki. Na wysokości miejscowości Ruda Wieczyńska i Obory auto osobowe zderzyło się z ciągnikiem rolniczym. Siła zderzenia spowodowała przewrócenie ciągnika, po czym kierowca wypadł z maszyny. Poszkodowany traktorzysta i pasażer samochodu osobowego zostali przetransportowani do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

wypadek rolniczy
01.05.2024 12:54 Dramat podczas pracy w polu. Nie żyje 64-letni rolnik

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek 30 kwietnia w miejscowości Bieniasze pod Ostródą. Rolnik uprawiający pole został przygnieciony przez ciągnik. Na miejscu służby ratunkowe podjęli się natychmiastowej akcji podniesienia maszyny i wydostania spod niej mężczyzny. Niestety życia rolnika nie udało się uratować. Wciąż ustalane są przyczyny wywrócenia maszyny rolniczej.

pożar kurników
27.04.2024 20:56 Pożar dwóch kurników pod Olsztynem. W akcji 18 zastępów straży pożarnej

W czwartek nad ranem doszło do pożaru dwóch kurników w miejscowości Dywity. W kurnikach o powierzchni 2800 m2 znajdowało się niemalże sto ton słomy, która miała znaczący wpływ na rozprzestrzenianie się płomieni. W środku na szczęście nie przebywały żadne zwierzęta. Pożar gasiło w sumie 18 jednostek straży pożarnej. 

pożar stodoły
15.04.2024 19:08 Pożar stodoły w Pełczynie. Ogień pochłonął kilka ton zboża i maszyny rolnicze

W sobotę 13 kwietnia w miejscowości Pełczyn w woj. wielkopolskim, doszło do wybuchu pożaru w stodole. W środku znajdowało się około 80 tysięcy ton zboża, bele siana, siewnik i inne maszyny rolnicze. Strażacy walczyli z żywiołem całą noc, aż do niedzieli. Ogień doszczętnie zniszczył budynek. Niestety wciąż nie ustalono przyczyny pożaru. 

wypadek rolniczy
11.04.2024 21:37 Praca w sadzie zakończyła się tragedią. Rębak wciągnął rękę 73-latki

Niewyobrażalne zdarzenie miało miejsce na początku kwietnia. Podczas pracy w sadzie pod Sandomierzem doszło do wypadku, w którym maszyna do cięcia gałęzi wciągnęła rękę kobiecie. Na miejscu pojawił się śmigłowiec LPR, który miał przetransportować ranną do szpitala. Jednak w skutek poważnych obrażeń, kobiety nie udało się uratować. 

pożar ciągnika
05.04.2024 17:19 Rolnik wyjechał siać, a wrócił pieszo. Ciągnik spłonął na polu

Do pożaru maszyny doszło 29 marca w woj. lubelskim. Rolnik z okolic Janówka wyjechał obsiewać pole, kiedy nagle podczas pracy doszło do samozapłonu maszyny. Natychmiastowo wezwano straż pożarną, by ugasić palący się ciągnik. Niestety ogień pochłonął traktor w takim stopniu, że naprawa może być nieopłacalna. 

wypadek drogowy
03.04.2024 15:06 Kolizja ciężarówki z ciągnikiem rolniczym. Jedna osoba w szpitalu

Służby ratunkowe otrzymały w czwartek zgłoszenie o kolizji drogowej na odcinku DW172 Barwice - Ostropole. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego próbując wyprzedzić skręcający w prawo traktor z zaczepionymi do niego pługami, zahaczył o nie, po czym zepchnął ciągnik do rowu. Ciężarówka wskutek zderzenia wbiła się w stojące po drugiej stronie drzewo. Kierowca ciągnika trafił do szpitala.

pożar gospodarstwa
02.04.2024 14:32 Wielki pożar budynków gospodarczych. Ucierpiały zwierzęta

Nad ranem w Poniedziałek Wielkanocny do dyżurnego straży pożarnej wpłynęło zawiadomienie o płonącej oborze w miejscowości Toporów w woj. świętokrzyskim. W palącym się budynku gospodarczym przebywało około 40 sztuk bydła. Większość z nich właścicielowi udało się wyprowadził na zewnątrz, niestety pięć sztuk bydła zostało w środku. Nie udało się ich uratować. 

pożar gospodarstwa
31.03.2024 14:44 Pożar gospodarstwa w Małopolsce. Maszyny rolnicze doszczętnie spalone

W ubiegłym tygodniu na terenie gospodarstwa rolniczego w miejscowości Śmiłowice doszło do ogromnego pożaru. Zapaliła się blaszana wiata, w której stał m.in kombajn warty 600 tys. zł. Ogień dotkął również inne maszyny rolnicze. Ugaszaniem pożaru zajmowało się kilka jednostek straży pożarnej. Ustalane są przyczyny pożaru.