RolnikInfo.pl
Rolnicy.Podlasie - Emilia

YouTube/Fokus TV

"Rolnicy. Podlasie": Zima w Plutyczach i wielkie oczekiwania Emilii

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Za widzami kolejny już odcinek trzeciej serii programu "Rolnicy. Podlasie". W tym tygodniu fani mogli być zadowoleni, w odcinku pojawili się wszyscy ulubieni bohaterowie i nie zabrakło Emilii, której tak wszystkim brakowało w pierwszych odcinkach. Młoda rolniczka szykuje się na przyjście na świat swojej pociechy.

W tym tygodniu widzowie mogli zobaczyć ogromną radość w Laszkach, gdzie pojawił się nowy zwierzak - Pusia, szczeniak - prezent od Krzysztofa. Emilia była zachwycona pojawieniem się szczeniaka. Jak przypomniała, zimą tego roku straciła owczarka niemieckiego. 

- Krzysiek wie, że ja owczarki szkockie kocham - wyznała zachwycona Emilia. 

Emilia o ciąży 

Młoda rolniczka po rozmowie z lekarzem zdradziła mamie i babci, że jej wyniki są dobre, a następna wizyta u lekarza szykuje się za miesiąc. Kobiety bardzo ucieszyły się, że dziecko jest zdrowie. 

- Kobiety narzekają, że ciąża to coś złego. Cały czas w ruchu jestem, cały czas coś się dzieje, nie ma czasu nawet ponarzekać - dodała Emilia przed kamerami. 

Mama Emilii zdradziła, że jako pierwsza dowiedziała się o ciąży swojej córki. Emilia, która już przed emisją nowego sezonu programu "Rolnicy. Podlasie" zdradziła, że spodziewa się dziecka, przeglądała ubranka, które dostała dla małej Laury. Zarówno mama, jak i babcia Emilii wspominały, jak było kiedyś, gdy zajmowano się dziećmi, co zdecydowanie się różni od tego, w jakich warunkach przyjdzie to robić młodej rolniczce. 

- Obiecuje wam, że nie będę narzekać w czasie macierzyństwa - zaznaczyła Emilia. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Zima w Plutyczach i w Pokaniewie

W Plutyczach Andrzej z bratem nie zapominali o dokarmianiu zwierząt w zimowym okresie. Rolnicy opowiadali, że w tym roku zima była wyjątkowo ciężka, temperatury spadały do -20 stopni, zamarzały okoliczne rzeki, a w ich domu zdarzały się przerwy w dostawie prądu. Podczas zawieszania jedzenia dla ptaków, Andrzejowi sopel prawie spadł na głowę. Jego brat wydawał się niczym nie przejmować, gdyby coś się stało Andrzejowi - mogłby przejąć po nim gospodarstwo. 

- Zima to jest lżejszy okres dla rolnika. To nie jest lato, że kładzie się o 10 i wstaje się o trzeciej - przyznał przed kamerami Gienek. 

W odcinku Andrzej zastanawiał się, czy będzie jeszcze powiększać swoje gospodarstwo, czy będzie chciał mieć więcej zwierząt. Rolnik z Plutycz zastanawiał się także, kiedy powstanie łazienka, czy może uda się ją postawić wcześniej, niż kupić belarkę. Andrzej ma w planach zajęcie się swoim podwórkiem dopiero gdy będzie mieć i belarkę i łazienkę. Wieczorem Andrzej pod czujnym okiem swojego ojca przygotowywał racuchy z jabłkiem. Racuchy tak smakowały Gienkowi, że Andrzej obawa się, że będzie musiał częściej przygotowywać je dla ojca.

Tymczasem w Pokaniewie u Moniki i Tomka dzieci były zachwycone zimowym czasem i możliwościom pomagania rodzicom w pracach. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Aneta WasilewskaAutor

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wiejski cmentarz

Wieś

Na wiejskim cmentarzu zniszczono nie tylko drzewa. Parafia otrzymała karę finansową

Czytaj więcej >
grzyby

Wieś

Policjant wybrał się z dzieckiem na grzyby. Doszło do nietypowego spotkania

Czytaj więcej >
pożar stodoła

Wieś

Pożar stodoły. Policja aresztowała właścicielkę posesji

Czytaj więcej >
polsat rolnictwo

Wieś

Polsat zapowiedział nowy program o rolnictwie. Na wieś pojadą mieszkańcy miast

Czytaj więcej >
gospodarstwo agroturystyczne

Wieś

Tragedia w gospodarstwie agroturystycznym. Tajemnicza śmierć seniorów

Czytaj więcej >
petycja rolnik info

Wieś

Rolnicy "niezaradni i zacofani"? Petycja przeciwko kłamliwemu wizerunkowi w telewizji

Czytaj więcej >