RolnikInfo.pl
traktor

policja.pl

Policjanci znaleźli skradziony traktor. Maszyna była warta prawie 300 tys. złotych

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Maszyny rolnicze są nierzadko łakomym kąskiem dla złodziei. Ciągnik wart prawie 300 tysięcy złotych został skradziony z jednego z gospodarstw na terenie województwa dolnośląskiego. Funkcjonariusze policji szybko namierzyli zaginiony pojazd. Jak się okazało, ciągnik stał zaparkowany w lesie.

Maszyna została przypadkowo zlokalizowana przez policjantów w województwie lubuskim. Złodziej chciał najwyraźniej w ten sposób oddalić się na bezpieczny dystans od miejsca przestępstwa. 

Kradziony ciągnik: z dolnośląskiego do lubuskiego

Zdarzenie zostało opisane na stronie internetowej policji przez Komendę Miejską z Gorzowa Wielkopolskiego. Jak wiadomo, 19 kwietnia 2021 roku (poniedziałek) podczas pełnienia służby na terenie miasta i gminy Żary w województwie lubuskim, dwaj policjanci nieoczekiwanie natknęli się na ciągnik rolniczy.

Maszyna była zaparkowana na drodze w lesie między miejscowościami Olszyniec i Złotnik. Funkcjonariusze zbliżyli się do traktora, by się mu przyjrzeć - okazało się jednak, że pojazd był opuszczony, a jego drzwi - otwarte.

W okolicy nie znajdował się nikt, kto mógłby zadeklarować się jako właściciel maszyny lub świadek zdarzenia. Policjanci zdecydowali się na sprawdzenie danych pojazdu w systemach policyjnych. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-6]

Dalszy rozwój sytuacji

Intuicja nie zawiodła policjantów - okazało się bowiem, że znaleziony przez nich traktor został skradziony w kompletnie innej części kraju. Maszyna rolnicza pochodziła z gospodarstwa rolnego z Dolnego Śląska.

Do kradzieży mienia musiało dojść całkiem niedawno; niewykluczone, że nawet w ubiegłym tygodniu. Nie wiadomo, dlaczego złodziej pozostawił ciągnik na leśnej drodze i czy planował po niego przyjść.

Warto dodać, że skradziony traktor wart jest prawie 300 tysięcy złotych. Dzięki pracy funkcjonariuszy policji niezbędne narzędzie pracy rolnika mogło wrócić do swojego prawowitego właściciela jeszcze tego samego dnia, gdy odnaleziono go w lesie.

Wiadomo, że sprawa związana z kradzieżą nie jest zamknięta - policja z powiatu zgorzeleckiego prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Portal moto.pl podaje, że w 2020 roku skradziono w sumie 6910 pojazdów - brak niestety danych, które wyszczególniałyby w tym zestawieniu odsetek traktorów czy maszyn rolniczych.

Warto jednak podkreślić, że z roku na rok widoczna jest spadająca tendencja w kwestii kradzieży pojazdów mechanicznych. W 2019 roku skradziono bowiem 6978 pojazdów, a w 2018 roku - 6844. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: policja.pl, moto.pl

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

rzepak

Maszyny

Tony rzepaku wysypały się na autostradę. Kierowca mógł zasłabnąć

Czytaj więcej >
ursus

Maszyny

Wojsko sprzedaje stare Ursusy. Podano ceny

Czytaj więcej >
ładowacz

Maszyny

Rolnik włożył dzieci do łyżki ładowacza. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
traktor motocykl

Maszyny

Motocyklista wjechał w jadący traktor. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
traktor

Maszyny

Optymistycznie na rynku nowych ciągników. Duży wzrost sprzedaży

Czytaj więcej >
traktor

Maszyny

Sportowe auto zderzyło się z ciągnikiem. Ucierpiało m.in. dziecko

Czytaj więcej >