Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Policjanci znaleźli skradziony traktor. Maszyna była warta prawie 300 tys. złotych
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 21.04.2021 02:00

Policjanci znaleźli skradziony traktor. Maszyna była warta prawie 300 tys. złotych

traktor
policja.pl

Maszyna została przypadkowo zlokalizowana przez policjantów w województwie lubuskim. Złodziej chciał najwyraźniej w ten sposób oddalić się na bezpieczny dystans od miejsca przestępstwa. 

Kradziony ciągnik: z dolnośląskiego do lubuskiego

Zdarzenie zostało opisane na stronie internetowej policji przez Komendę Miejską z Gorzowa Wielkopolskiego. Jak wiadomo, 19 kwietnia 2021 roku (poniedziałek) podczas pełnienia służby na terenie miasta i gminy Żary w województwie lubuskim, dwaj policjanci nieoczekiwanie natknęli się na ciągnik rolniczy.

Maszyna była zaparkowana na drodze w lesie między miejscowościami Olszyniec i Złotnik. Funkcjonariusze zbliżyli się do traktora, by się mu przyjrzeć - okazało się jednak, że pojazd był opuszczony, a jego drzwi - otwarte.

W okolicy nie znajdował się nikt, kto mógłby zadeklarować się jako właściciel maszyny lub świadek zdarzenia. Policjanci zdecydowali się na sprawdzenie danych pojazdu w systemach policyjnych. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-6]

Dalszy rozwój sytuacji

Intuicja nie zawiodła policjantów - okazało się bowiem, że znaleziony przez nich traktor został skradziony w kompletnie innej części kraju. Maszyna rolnicza pochodziła z gospodarstwa rolnego z Dolnego Śląska.

Do kradzieży mienia musiało dojść całkiem niedawno; niewykluczone, że nawet w ubiegłym tygodniu. Nie wiadomo, dlaczego złodziej pozostawił ciągnik na leśnej drodze i czy planował po niego przyjść.

Warto dodać, że skradziony traktor wart jest prawie 300 tysięcy złotych. Dzięki pracy funkcjonariuszy policji niezbędne narzędzie pracy rolnika mogło wrócić do swojego prawowitego właściciela jeszcze tego samego dnia, gdy odnaleziono go w lesie.

Wiadomo, że sprawa związana z kradzieżą nie jest zamknięta - policja z powiatu zgorzeleckiego prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Portal moto.pl podaje, że w 2020 roku skradziono w sumie 6910 pojazdów - brak niestety danych, które wyszczególniałyby w tym zestawieniu odsetek traktorów czy maszyn rolniczych.

Warto jednak podkreślić, że z roku na rok widoczna jest spadająca tendencja w kwestii kradzieży pojazdów mechanicznych. W 2019 roku skradziono bowiem 6978 pojazdów, a w 2018 roku - 6844. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: policja.pl, moto.pl

Tagi: Policja Las