RolnikInfo.pl

Rolnik Info - materiały własne; commons.wikimedia.org / for. Pece

Sieć sklepów Biedronka pozwała Kołodziejczaka. Żąda 20 tys. złotych

19 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Jeronimo Martins, właściciel sieci sklepów Biedronka podał Michała Kołodziejczaka do sądu wskazując, że działacz społeczny naruszył dobra osobiste spółki. Agrounia i jej zwolennicy twierdzą natomiast, że żądanie 20 tysięcy złotych odszkodowania jest próbą zastraszania, niszczenia wolności słowa i zabijania debaty publicznej.

Jeronimo Martins chce również przeprosin od Michała Kołodziejczaka. Lider ruchu zapowiada, że nie będzie przepraszał za ujawnianie nieprawidłowości napotykanych w sklepach.

Spór na linii Biedronka-Kołodziejczak

Agrounia - ruch społeczny zrzeszający rolników zasłynął m.in. z ujawniania nieprawidłowości w handlu żywnością w sklepach spożywczych w całym kraju. Na celowniku zwolenników Agrounii jest m.in. sieć sklepów Biedronka.

To właśnie tam, podczas filmów transmitowanych w internecie, Michał Kołodziejczak pokazywał sprzedawaną w sklepie kapustę z robakami, a także błędne oznaczenia produktów dotyczące ich kraju pochodzenia.

W kolejnych materiałach wideo ekipa Agrounii zawitała również na zaplecza sklepów Biedronki, gdzie pokazano m.in. produkty, które godzinami miały leżeć na słońcu, a potem trafiać do sprzedaży.

W ostatnim czasie media obiegła informacja, że Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, pozwał Michała Kołodziejczaka ze względu na naruszenie dóbr osobistych, żądając przeprosin i wpłacenia 20 tysięcy złotych na rzecz Fundacji Pasja.

Kontrastujące stanowiska

W środę 22 września 2021 roku Agrounia zorganizowała konferencję prasową przed jednym ze sklepów sieci Biedronka w Warszawie.

Michał Kołodziejczak zapowiedział, że nie przeprosi sieci za ujawnianie nieprawidłowości w sklepach. Lidera Agrounii wspierają nie tylko rolnicy, ale też Społeczny Rzecznik Praw Obywatelskich Piotr Ikonowicz i warszawski aktywista Jan Śpiewak.

O sytuacji działacze Agrounii wypowiedzieli się następująco:

- Będziemy się bronić! Nie damy się zastraszyć gigantowi handlu! Trzeba powiedzieć jasno: korporacja atakuje działacza społecznego. To próba zabicia wolności słowa i debaty publicznej.

Przedstawiciele Jeronimo Martins w rozmowie z mediami wskazali jedynie na wymieniony wcześniej powód pozwania Michała Kołodziejczaka do sądu. Zapowiadają, że do momentu procesu sądowego będą powstrzymywać się od dodatkowych komentarzy.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Historyczne zmiany ws. KRUS. Jest już projekt ustawy

  • Świnia w worku na drodze. Rolnikom grozi dotkliwa kara

  • Nie tylko Singapur. Kolejny kraj rusza z produkcją mięsa z laboratorium

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: informacje prasowe, money.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Minister Grzegorz Puda skomentował strajki rolników. Odniósł się do postulatów Agrounii
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnik nie chciał oddać swojej ziemi pod gazociąg. Zatrzymała go policja
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromne straty rolników z gminy Stupsk. Od jesieni ubiegłego roku zalewane są ich łąki i grunty orne
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnik oskarżony o spowodowanie lokalnej katastrofy ekologicznej. Grozi mu do 8 lat więzienia
Czytaj więcej >

Wiadomości

IMGW wydało ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Alerty obowiązują w 6 województwach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Od 1 lipca wchodzi nowy obowiązek dla wszystkich posiadaczy domów
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]