RolnikInfo.pl > Michał Kołodziejczak

Michał Kołodziejczak

Michał Kołodziejczak - lider AGROunii.

Michał Kołodziejczak
07.09.2023 13:39 Mocna reakcja Kołodziejczaka na „Lokalną półkę” PiS-u

W środę 6 września PiS przedstawił kolejny punkt swojego programu wyborczego. Nowy pomysł partii jest skierowany do rolników. Według Michała Kołodziejczaka obietnica ta jest bliźniaczo podobna do jednego z postulatów Agrounii.

Michał Kołodziejczak
25.08.2023 13:50 Kołodziejczak na ministra? PO niebawem odsłoni karty

Znajdujący się na listach KO lider Agrounii był przez większość wyborców pewniakiem na stanowisko ministra rolnictwa po ewentualnej wygranej w wyborach parlamentarnych. Jak się okazuje, może być kompletnie inaczej.  

Michał Kołodziejczak
23.08.2023 20:55 Nieudolna akcja warszawskich policjantów. Próbowali śledzić Kołodziejczaka

Po poniedziałkowej konferencji prasowej Agrounii przed siedzibą TVP w Warszawie zdarzyła się niecodzienna sytuacja. Policja próbowała śledzić lidera ruchu politycznego. 

Robert Telus
20.08.2023 08:00 Batalia o rolnicze emerytury. Robert Telus zabiera głos w sprawie słów Nitrasa i Kołodziejczaka

Szef resortu rolnictwa skomentował niedawną wypowiedź posła KO Sławomira Nitrasa dotyczącą rolniczych emerytur. Robert Telus wyraził również opinie na temat słów Michała Kołodziejczaka wypowiedzianych podczas konferencji KO w Koninie. Jakie zdanie odnośnie do bieżących kwestii rozgrywających się na polskiej scenie politycznej ma Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi?

Michał Kołodziejczak
19.08.2023 08:00 Kołodziejczak o wspólnym starcie z KO. „Niech ludzie mówią, co chcą”

Od momentu ogłoszenia startu Michała Kołodziejczaka z list Koalicji Obywatelskiej, na polskiej scenie politycznej można obserwować niekończące się dyskusje wyrażające szok i oburzenie. Lider AgroUnii w rozmowie z Radiem Zet opowiada o szczegółach swej kontrowersyjnej decyzji. 

Michał Kołodziejczak
18.08.2023 09:30 Wielkie oszustwo Kołodziejczaka. Kamizelki AgroUnii idą z dymem

Informacja o wejściu Michała Kołodziejczaka na listę Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu oburzyła działaczy AgroUnii. Wiele z nich nie omieszkało wyrazić swoje oburzenie na portalach społecznościowych.

agrounia
20.06.2022 02:02 Blokada torów przez działaczy Agrounii. „Nie wyjedzie stąd ani jedna tona nawozu”

Działacze Agrounii po raz kolejny wyrażają swój sprzeciw wobec rosnących cen nawozów sztucznych produkowanych w Polsce. W tym celu zablokowano tory prowadzące z województwa podkarpackiego na Ukrainę. Lider Agrounii odniósł się do celu blokady torów kolejowych w Woli Baranowskiej: - Nie wyjedzie stąd ani jedna tona nawozu. Agrounia blokuje tory kolejowe na Podkarpaciu. Kolejna odsłona protestów ws. cen nawozówW czwartek 14 października 2021 roku Agrounia poinformowała o blokadzie torów kolejowych, które stanowią trasę wywozu nawozów z polskich fabryk na teren Ukrainy. Tym samym członkowie Agrounii protestują przeciwko wysokim cenom nawozów i wyrażają niezadowolenie z powodu niedoboru produktów kluczowych dla produkcji rolnej.Działacze ruchu rolniczego wskazali: - Agrounia zablokowała tory, z których codziennie na Ukrainę wyjeżdżają tysiące ton polskich nawozów. Właśnie dziś, gdy polskim rolnikom ich brakuje lub muszą je kupować za gigantyczne ceny. Od kilku tygodni ceny mocznika, saletry czy polifoski szaleją. Rząd, spółki Skarbu Państwa nie robią nic, by naprawić sytuację.

Gienek i Andrzej - AGROunia
19.06.2022 02:02 Dramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomoc

Na nagraniu widać, jak Gienek został obezwładniony przed dwóch funkcjonariuszy. W tle słychać krzyki zdenerwowanego Andrzeja. Młodszy rolnik mówił do funkcjonariuszy, że sam wpuścił ich na swoje podwórko. - Co wy z ojcem robicie? Ja jestem u siebie - krzyczał Andrzej. Funkcjonariusze policji wyprowadzili Gienka z podwórka i zaciągnęli do radiowozu. Za nimi cały czas szedł Andrzej, który mówił do policjantów, by zwrócili uwagę na to, że jego ojcu leci krew.Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo: Na nagraniu widać, że w czasie zatrzymania na podwórku oprócz rolników i policji, znajdowali się także odwiedzający. Kilka osób nagrywało dramatyczne sceny, do których doszło w Plutyczach. Jak wynika z rozmów Andrzeja z funkcjonariuszami, do zatrzymania miało dojść po rzekomej napaści na policjantów. - Za co to wszystko? Za to, że podczas świąt ludzie odwiedzający Gienka i Andrzeja nie mieli maseczek - informuje AGROunia. Jak wynika z informacji przekazanych przez AGROunię, Gienek już jest w domu. Rolnik całą noc był na komisariacie policji "poniżony, bez koca, bez jedzenia i bez picia".

biedronka kołodziejczak
19.06.2022 02:02 Sieć sklepów Biedronka pozwała Kołodziejczaka. Żąda 20 tys. złotych

Jeronimo Martins, właściciel sieci sklepów Biedronka podał Michała Kołodziejczaka do sądu wskazując, że działacz społeczny naruszył dobra osobiste spółki. Agrounia i jej zwolennicy twierdzą natomiast, że żądanie 20 tysięcy złotych odszkodowania jest próbą zastraszania, niszczenia wolności słowa i zabijania debaty publicznej. Jeronimo Martins chce również przeprosin od Michała Kołodziejczaka. Lider ruchu zapowiada, że nie będzie przepraszał za ujawnianie nieprawidłowości napotykanych w sklepach. Spór na linii Biedronka-KołodziejczakAgrounia - ruch społeczny zrzeszający rolników zasłynął m.in. z ujawniania nieprawidłowości w handlu żywnością w sklepach spożywczych w całym kraju. Na celowniku zwolenników Agrounii jest m.in. sieć sklepów Biedronka. To właśnie tam, podczas filmów transmitowanych w internecie, Michał Kołodziejczak pokazywał sprzedawaną w sklepie kapustę z robakami, a także błędne oznaczenia produktów dotyczące ich kraju pochodzenia. W kolejnych materiałach wideo ekipa Agrounii zawitała również na zaplecza sklepów Biedronki, gdzie pokazano m.in. produkty, które godzinami miały leżeć na słońcu, a potem trafiać do sprzedaży. W ostatnim czasie media obiegła informacja, że Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, pozwał Michała Kołodziejczaka ze względu na naruszenie dóbr osobistych, żądając przeprosin i wpłacenia 20 tysięcy złotych na rzecz Fundacji Pasja.

emilia
19.06.2022 02:02 Emilia skrytykowała Agrounię. Mocna aluzja do Andrzeja i Gienka?

Emilia Korolczuk znana z serialu Rolnicy. Podlasie wybrała się w ostatnim czasie do gospodarstwa w Zaciszu, które wiosną 2021 roku zostało doszczętnie zniszczone przez pożar. W filmie, który opublikowała na YouTube, rolniczka pokazała ogrom zniszczeń, jakie żywioł poczynił w gospodarstwie rolnym. - Agrounio! Takim trzeba pomagać - powiedziała dobitnie Emilka, filmując zwęglone maszyny rolnicze. - Gospodarzom, którzy stracili dobytek całego życia. Mocne słowa Emilki ws. pomocy poszkodowanymEmilia Korolczuk opublikowała na swoim kanale Ranczo Laszki na portalu YouTube poruszający film, który obrazuje skalę zniszczeń gospodarstwa rolnego we wsi Zacisze po ogromnym pożarze, który wybuchł tam wiosną 2021 roku. Rolniczka wybrała się do potrzebujących rolników wraz z partnerem, nie zapominając o prezencie, jakim były króliki z jej własnej hodowli. Dzięki nowym zwierzętom gospodarze będą mieli szansę odtworzyć swoje własne stado. Podczas kręcenia filmu Emilia pokazała zwęglone budynki gospodarcze i zniszczone maszyny. W tym samym czasie zdecydowała się na dobitną krytykę działań Agrounii, mówiąc: - Agrounio! Takim trzeba pomagać. Gospodarzom, którzy stracili dobytek całego życia. Trudno nie odnieść wrażenia, że rolniczka z Laszek w krytyczny sposób odniosła się tym samym do pomocy, jaką zaoferowała Agrounia Gienkowi i Andrzejowi w kupnie i przywiezieniu belarki do Plutycz.

AGROunia - odszkodowania
18.06.2022 02:02 AGROunia nagłaśnia kolejny skandal. Tym razem kwestia ubezpieczeń rolniczych

- Rolnicy od początku wiosny chcą ubezpieczać swoje uprawy od licznych klęsk żywiołowych i nie mogą - przyznał w dzisiejszej transmisji w mediach społecznościowych lider AGROunii, Michał Kołodziejczak.Jak wskazał Kołodziejczak, w budżecie państwa nie zostały przewidziane pieniądze na dopłaty do ubezpieczeń od klęsk żywiołowych (np. przymrozki, grad). W ubiegłym roku na ten cel przeznaczonych zostało 800 milionów złotych, tymczasem w tym roku suma ta została okrojona o połowę. Jednak problem jest w tym, że jak przekazał lider AGROunii ubezpieczalnie nie otrzymały jeszcze pieniędzy, a co za tym idzie, nie mogą ubezpieczać na normalnych zasadach rolników. - Będzie to skutkowało kolejnymi dramatycznymi sytuacjami, bo rolnicy w tej chwili nie będą ubezpieczać swoich upraw komercyjne, bo są to bardzo drogie ubezpieczenia - dodał Kołodziejczak, zwracając uwagę na to, że w innych państwach na świecie, władza pilnuje, by dopłacać do ubezpieczeń rolniczych. Zdaniem Kołodziejczaka zmniejszenie o połowę dopłat do ubezpieczeń rolniczych jest przykładem na to, ze rolnicy dziś nie mogą liczyć na żadną pomoc od państwa. Przeznaczenie 400 miliardów złotych na ubezpieczenia jest zdaniem lidera AGROunii niewystarczające, suma ta powinna zostać zwiększona do 1 miliarda złotych.

agrounia
19.03.2022 02:44 "Tam tak samo pracują ludzie". Agrounia skrytykowana za akcje w supermarketach

Agrounia nie po raz pierwszy ujawnia szokujące kulisy tego, co dzieje się w magazynach wielkich sieci supermarketów. Na celowniku jest m.in. Biedronka i Lidl. Choć fakty ujawniane przez działaczy Agrounii mają ogromną wartość konsumentów, to w sieci pojawiają się gorzkie słowa pracowników supermarketów. Niektórzy z nich zarzucają Agrounii, że działają na szkodę zwykłych pracowników, którzy nie mają innych możliwości zatrudnienia. Jeden z internautów podzielił się swoim wyznaniem na profilu działaczy Agrounii, mówiąc m.in.: - Jak widzę, że jest coś zepsutego na sklepie, to dyskretnie zgłaszam to obsłudze, nie robię burdy na cały sklep, bo tam tak samo pracują ludzie, którzy chcą mieć na opłaty i jedzenie dla siebie, rodzin i dzieci. Ujawnianie szokującej prawdy a lęk o zatrudnienieNie trzeba podkreślać, że każda kontrowersyjna sprawa ma różne aspekty i pomimo tego, że ujawnianie prawdy powinno być nadrzędnym celem organizacji społecznych, to efekty ich działań mogą się niekiedy odbić rykoszetem od niewinnych osób. W ostatnim czasie działacze Agrounii wraz z liderem Michałem Kołodziejczakiem ujawniają szokujące sceny, jakie mają miejsce w magazynach i na zapleczach wielkich supermarketów takich jak Lidl i Biedronka. Na skrzynkę Agrounii trafia mnóstwo zdjęć od konsumentów, którzy znaleźli na sklepowych półkach zepsutą żywność. Byli pracownicy supermarketów dzielą się szokującymi szczegółami dotyczącymi nieuczciwych praktyk odświeżania pieczywa, mięsa i wszelkiego rodzaju innych rodzajów żywności. W jednym z filmów autorstwa Agrounii, w którym pokazywane są niedopuszczalne sposoby traktowania jedzenia przez pracowników, możemy usłyszeć: - Pracownicy wykonują tylko polecenia. W tak trudnym czasie wiadomo, że każdemu zależy na pracy, więc robią to, co każą im odgórnie. W komentarzach pod publikacją Agrounii pojawiły się słowa jednej z osób pracujących w supermarketach: >Na nieprawdopodobne wyznanie internauty odpowiedziała niebawem Agrounia.

agrounia kołodziejczak nawozy
19.03.2022 02:44 Agrounia będzie blokować zakłady nawozowe. Akcja rusza 11 października

Gwałtownie rosnące ceny nawozów głęboko niepokoją producentów żywności. Podczas ostatniej konferencji prasowej zwołanej w związku z niekorzystnymi zmianami na rynku lider Agrounii Michał Kołodziejczak zapowiedział protest pod zakładami nawozów Anwil. Celem blokady ma być manifestacja sprzeciwu wobec rosnących cen na rynku nawozowym. Strajk rolników ma rozpocząć się o godzinie 9:00 w poniedziałek 11 października 2021 roku przy włocławskiej spółce Anwil należącej do państwowej grupy Orlen. Agrounia zapowiada strajk przeciwko cenom na rynku nawozowymJednym z najgorętszych i najbardziej kontrowersyjnych tematów ostatnich dni i tygodni są m.in. gigantyczne podwyżki cen nawozów wykorzystywanych do produkcji rolnej. W obawie przed dalszymi wzrostami cen producenci żywności wahają się, czy kupować niezbędne produkty już teraz, czy z nadzieją czekać na - choćby minimalne - obniżki wartości nawozów. Aktualne ceny opisywanych produktów są wynikiem wzrostu cen gazu - takie wytłumaczenie oferują rolnikom specjaliści z branży. Jak przekazała Agrounia w informacji prasowej, w październiku 2020 roku tona saletry kosztowała 930 złotych za tonę. Dokładnie rok później ten sam nawóz jest wart 4 tysiące złotych za tonę. W piątek 8 października 2021 roku o godzinie 11:00 przed Ministerstwem Aktywów Państwowych miała miejsce konferencja Agrounii, podczas której lider ruchu zapowiedział blokadę włocławskich zakładów nawozowych Anwil podlegających państwowej spółce Orlen. Początek strajku ma mieć miejsce w poniedziałek 11 października 2021 roku.

kołodziejczak agrounia
19.03.2022 02:43 Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

W minionym tygodniu Sejm dyskutował nad wnioskiem PSL dotyczącym wotum nieufności wobec szefa resortu rolnictwa Grzegorza Pudy. Choć za odwołaniem urzędującego ministra opowiedziała się duża liczba posłów KO, Lewicy, Koalicji Polskiej, Polski 2050 i Porozumienia, to głosami PiS i Kukiz'15 wniosek został odrzucony. Swoją dezaprobatę wyraził na Twitterze lider Agrounii Michał Kołodziejczak. Działacz w gorzkich słowach odwołał się nie tylko do odrzucenia wniosku o odwołanie ministra Pudy; wyraził również żal do polityków PSL o to, że nie szukali poparcia wśród środowisk rolniczych. Wniosek o wotum nieufności. Lider Agrounii komentujeW środę 15 września 2021 roku Sejm zajął się dyskusją nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra resortu rolnictwa Grzegorza Pudy. Pomysłodawcami wniosku byli posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy złożyli dokument w sierpniu 2021 roku. Wniosek o wotum nieufności dla Grzegorza Pudy został finalnie odrzucony, a sprawa wywołała wiele emocji zarówno wśród polityków, jak i osób zawodowo związanych z polską wsią. Głos zabrał również lider Agrounii Michał Kołodziejczak, który nie krył smutku i rozżalenia w swoim wpisie na Twitterze: Niestety @GrzegorzPuda zostaje. Wniosek @nowePSL o odwołanie ministra rol. nie znalazł wystarczającego poparcia w sejmie. Politycy #psl nie szukali poparcia dla ich wniosku wśród środowisk rolniczych. Szkoda. Dyskusja była tylko i wyłącznie polityczna, a nie merytoryczna.— Michał Kołodziejczak (@EKOlodziejczak_) September 16, 2021

agrounia
19.03.2022 02:43 Z Agrounią protestować będzie druga grupa zawodowa. Strajk rusza 11.09

Agrounia poinformowała, że w sobotę 11 września 2021 roku rolnicy z całej Polski dołączą do planowanego protestu pracowników medycznych. Lider Agrounii Michał Kołodziejczak stwierdził, że rząd nie może ignorować problemów dwóch dużych grup społecznych, jaką są producenci żywności i osoby pracujące w służbie zdrowia. - Jednoczymy się i będziemy pokazywać, że rząd nie może ignorować tak ważnych grup zawodowych jak rolnicy czy medycy. Całym sercem wspieramy ich w walce o sprawną opiekę medyczną, bo to nasza wspólna sprawa - powiedział Kołodziejczak. Agrounia dołącza do strajku medyków w WarszawieWielokrotne protesty rolników pod przewodnictwem Agrounii nie doczekały się satysfakcjonującej odpowiedzi ze strony premiera Mateusza Morawieckiego i szefa MRiRW Grzegorza Pudy. Mimo to producenci żywności, niezadowoleni z prowadzonej aktualnie polityki wobec sektora rolnego, nie ustają w manifestowaniu swojej dezaprobaty wobec rządu Prawa i Sprawiedliwości. Kolejną grupą społeczną, która w ostatnim czasie postanowiła wyjść na ulicę, by zwrócić uwagę polityków na swoje problemy, są pracownicy służby zdrowia. Strajk pielęgniarek, ratowników medycznych i lekarzy ma odbyć się w sobotę 11 września w Warszawie. Jak zapowiedział lider Agrounii Michał Kołodziejczak, protestujących pracowników służby zdrowia wesprą rolnicy.

kołodziejczak agrounia
19.03.2022 02:43 Zaskakujące wyniki sondażu. Agrounia świętuje

Lider Agrounii już od pewnego czasu zapowiada, że jego ruch ma wkrótce stać się partią polityczną, która będzie walczyć o głosy Polaków w najbliższych wyborach parlamentarnych. Na podstawie najnowszego sondażu IBSP okazało się, że Agrounia może liczyć na 5,07% poparcia. Oznacza to tym samym, że gdyby wybory odbyły się dziś, Agrounia pod przewodnictwem Michała Kołodziejczaka przekroczyłaby próg wyborczy, uzyskując siedem miejsc w parlamencie. Sondaż IBSP. Agrounia powyżej progu wyborczegoDla wielu rolników Agrounia stała się głosem, który reprezentuje polską wieś i pokazuje jej realne problemy. Lider ruchu Michał Kołodziejczak już od pewnego czasu nie kryje, że jego celem jest walka o dobro rolników z mównicy sejmowej. W dniach od 1 do 3 września 2021 roku IBSP przeprowadził sondaż, w którym grupa tysiąca respondentów została zapytana: Na który z komitetów wyborczych oddał(a)by Pan(i) swój głos w wyborach parlamentarnych, gdyby odbyły się w najbliższą niedzielę? Wyniki zaskoczyły wiele środowisk. Okazuje się bowiem, że Agrounia może liczyć na poparcie rzędu 5,07% Polaków, co równałoby się siedmiu miejscom w parlamencie. Warto dodać, że ruch rolniczy po raz drugi w sondażach przekracza próg wyborczy.

kołodziejczak mrirw agrounia
19.03.2022 02:42 Agrounia oskarża MRiRW o kłamstwo ws. zaproszenia na spotkanie z premierem

Spotkanie szefa resortu rolnictwa Grzegorza Pudy i premiera Mateusza Morawieckiego z organizacjami i związkami rolniczymi miało miejsce w czwartek 2 września 2021 roku w gmachu MRiRW. Jak poinformowano na oficjalnej stronie internetowej resortu rolnictwa, na spotkanie zostali zaproszeni członkowie Agrounii, lecz nie chcieli wziąć w nim udziału. Lider Agrounii Michał Kołodziejczak opublikował film, w którym oskarża ministra Pudę i premiera Morawieckiego o kłamstwo. Członkowie ruchu zażądali upublicznienia treści zaproszenia, które - rzekomo - miało być wysłane przez MRiRW. Agrounia i spotkanie w MRiRW: zaproszenie, którego nigdy nie było?W czwartek 2 września 2021 roku miało miejsce spotkanie związków i organizacji rolniczych z ministrem rolnictwa Grzegorzem Pudą i szefem rządu Mateuszem Morawieckim. Przedmiotem rozmów stron były aktualne problemy rolnictwa, wśród których jest m.in. wirus ASF, kwestia depopulacji dzików i nowego systemu ubezpieczeń rolników. Na oficjalnej stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi napisano: - Zaproszeni na spotkanie członkowie Agrounii nie chcieli wziąć w nim udziału.Informacja o odmowie uczestnictwa w spotkaniu z premierem i ministrem szybko rozeszła się w mediach. Agrounia wkrótce w stanowczy sposób zdementowała słowa, które pojawiły się w komunikacie na stronie MRiRW. Na facebookowym profilu Agrounii możemy przeczytać: - ŻĄDAMY ujawnienia zaproszenia AGROunii na spotkanie z premierem (...). AGROunia nie dostała żadnego zaproszenia na spotkanie, które odbyło się wczoraj w ministerstwie rolnictwa. Mimo to, w komunikacie napisano „Zaproszeni na spotkanie członkowie Agrounii nie chcieli wziąć w nim udziału.” to jawne kłamstwo i manipulacja. [pis. oryg. - przyp. red.]

agrounia
19.03.2022 02:42 Kołodziejczak o "trumnie Tuska i partii rządzącej". Drugi dzień strajków rolników

Wedle zapowiedzi Agrounii, rolnicy rozpoczęli kolejne protesty - tym razem blokady dróg są zorganizowane w wielu różnych miejscach kraju. Ruch społeczny utrzymuje, że nie uznaje aktualnie urzędującego ministra rolnictwa i chce rozmów z premierem Mateuszem Morawieckim. Niestety, szef Rady Ministrów nie reaguje na apele producentów żywności o dialog. W rozmowie z dziennikarzem RMF FM lider Agrounii Michał Kołodziejczak nie gryzł się w język, mówiąc o dotychczas rządzących politykach: - Trzeba skończyć z tym, żeby polską rządziły dwie trumny: jedna trumna Tuska a druga partii rządzącej.Drugi dzień rolniczych strajkówNa terenie całej Polski działacze Agrounii pod przewodnictwem lidera Michała Kołodziejczaka nie ustają w organizowaniu protestów przeciwko aktualnej polityce rządu Prawa i Sprawiedliwości wobec rolników i osób związanych z branżą rolną. Palącym problemem są nie tylko straty wynikłe wskutek ekspansji afrykańskiego pomoru świń i ptasiej grypy, ale też niskie ceny produktów rolno-spożywczych w skupach przy jednocześnie rosnących cenach żywności w supermarketach. Rolnicy od dłuższego czasu domagają się spotkania i rozmów z przedstawicielami polskiego rządu - przede wszystkim zaś z premierem Mateuszem Morawieckim. Szef rządu podczas poprzednich strajków w żaden konstruktywny sposób nie skomentował postulatów rolników i nie odpowiedział na pisma, w których był zapraszany do dyskusji. Aktualnie premier Mateusz Morawiecki jest obecny na granicy polsko-białoruskiej, gdzie wyniknął problem związany z nielegalnym przekraczaniem granicy przez imigrantów. Nic nie wskazuje na to, by polityk miał w najbliższej przyszłości poświęcić czas sfrustrowanym rolnikom. Sytuacji strajkowej w żaden sposób nie skomentowały również prorządowe media takie jak Telewizja Polska. 💬 @EKOlodziejczak_ (@AGROunia_)w #RozmowaRMF: Trzeba skończyć z tym, żeby polską rządziły dwie trumny: jedna trumna Tuska a druga partii rządzącej— RozmowaRMF (@Rozmowa_RMF) August 25, 2021 Lista miejsc, w których rolnicy blokują drogiCzęść blokad dróg rozpoczęła się we wtorek 24 sierpnia, część jest przewidziana na środę 25 sierpnia. Co więcej, niektóre z nich mają trwać 24 godziny, inne - aż 48 godzin. Poniżej prezentujemy listę wszystkich blokad organizowanych przez Agrounię, które miały miejsce (lub aktualnie trwają) na terenie Polski: Województwo kujawsko-pomorskie: - 24.08.2021, godzina: 8.00 w Kołaczkowie (DK5, E261), blokada drogi na 24 godziny; - 25.08.2021, godzina 9.00 w Brodnicy (rondo przy Bosmanie, skrzyżowanie DK15), blokada drogi do godziny 20:00.Województwo lubelskie: - 24.08.2021, godzina 8.00 w Radzyniu Podlaskim (DK19, skrzyżowanie z DK63), blokada drogi na 48 godzin; - 24.08.2021, godzina 8.00 w Wólce Zastawskiej (DK 76), blokada drogi na 48 godzin. Województwo małopolskie: - 24.08.2021, godzina 8.00 w Wawrzeńczycach (DK 79), blokada drogi na 24 godziny; - 24.08.2021, godzina 8.00, przejazd traktorów DK 94 (Brzesko, Bochnia, Targowisko). Województwo wielkopolskie: - 24.08.2021, godzina 9.00 w Nowym Mieście nad Wartą (DK 11), blokada drogi na 48 godzin; - 25.08.2021, godzina 9:30, przejazd traktorów w Ociążu (DK 25 Kalisz-Ostrów); - 25.08.2021, godzina 9:00 w Rzetni (DK 11), blokada drogi na 24 godziny; - 25.08.2021, godzina 9:00, przejazd traktorów od Ujścia do Piły (DK 11).Województwo mazowieckie: - 24.08.2021, godz. 10.00 w Kuznocinie k. Sochaczewa (skrzyżowanie DK 50 i DK 92), blokada drogi na 24 godziny; - 25.08.2021, godzina 9.00 w zakładzie przetwórczym w Kozietułach i blokada (DK 50), blokada drogi na 24 godziny.Województwo podkarpackie:- 24.08.2021 godzina 9:00 w Rzeszowie (DK 97), blokada drogi na 24 godziny.Województwo łódzkie:- 24.08.2021, godzina 8.00 na rynku w Srocku, blokada drogi na 48 godzin.Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:Kosił rzepak kombajnem. Rolnik uszkodził gazociągKombajnista nie ustąpił pierwszeństwa na drodze? Doszło do zderzeniaW Polsce wybija się świnie, w Danii - dziki. Porażający bilans skutków ASFJeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]Źródło: informacja prasowa / Agrounia, Twitter / RozmowaRMF

agropunia
19.03.2022 02:42 Agrounia zapowiada "inwazję w Warszawie" i strajki. Padły konkretne daty

W czwartek 12 sierpnia 2021 roku o godzinie 12:00 przed Sejmem w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Agrounii. Obecni byli też na niej przedstawiciele innych związków zawodowych, a także rolnicy z całego kraju. Lider ruchu Michał Kołodziejczak zapowiedział, że 24 i 25 sierpnia odbędą się protesty w kilku miejscach w Polsce. Na jesień zapowiedział też inwazję w Warszawie. Michał Kołodziejczak stwierdził, że nie wyklucza organizacji jesiennych protestów w stolicy wraz ze środowiskami, które nie są bezpośrednio związane z rolnictwem: - Na jesień zapowiadamy inwazję na Warszawę. Bardzo możliwe, że z innymi grupami zawodowymi, z innymi grupami społecznymi, które też są pozostawione, rozżalone. Inwazja w Warszawie i strajki w sierpniuPodczas czwartkowej konferencji prasowej, która odbyła się w symbolicznym miejscu - pod Sejmem - Michał Kołodziejczak oficjalnie zapowiedział kolejne kroki, jakie będą podejmowane przez działaczy Agrounii w kwestii protestów wobec rządu. Wiadomo, że 24 i 25 sierpnia 2021 roku odbędą się blokady na drogach w kilku miejscach w Polsce. Lider Agrounii nie podał jednak bliższych szczegółów organizowanych zgromadzeń: - 24 i 25 sierpnia będziemy blokować drogi w co najmniej kilku miejscach w całym kraju. Będą to blokady, które będą trwały 24 godziny, a niektóre 48. To jest krzyk rozpaczy. Michał Kołodziejczak odniósł się również do stosunku premiera Mateusza Morawieckiego wobec rolników, mówiąc: - Premier Mateusz Morawiecki dzisiaj jest na Mazurach. Tam nasi działacze wyszli do niego, by się z nim spotkać. Policja już na samym wejściu na posesję, gdzie miał być premier, stanęła, zagrodziła wejście i kazała rolnikom odejść. Dla nas jest to nie do pomyślenia.

kołodziejczak
19.03.2022 02:42 "Nie wierzę, że kolejny rząd będzie beze mnie". Kołodziejczak zapowiada zmiany

Agrounia już od pewnego czasu otwarcie przyznaje, że chce, by jej członkowie byli obecni tam, gdzie zapadają decyzje na temat polskiego rolnictwa. Z tego względu lider ruchu Michał Kołodziejczak oczekuje na zarejestrowanie Agrounii jako partii politycznej. Działacz społeczny z optymizmem patrzy na swoją przyszłość w polityce i twierdzi, że w kolejnych wyborach będzie mógł liczyć na duże poparcie. W rozmowie z Rzeczpospolitą Kołodziejczak stwierdził: - Nie wierzę w to, że kolejny rząd będzie skonstruowany beze mnie. Michał Kołodziejczak rusza na WarszawęChoć Agrounia nie zawsze spotyka się z sympatią wszystkich rolników, to przyznać trzeba, że działania ruchu Michała Kołodziejczaka nie pozostawiają nikogo obojętnym i naświetlają istotne problemy m.in. w handlu i rolnictwie. Po strajkach w Srocku i Rękoraju postulaty polskiej wsi zaczęły być coraz bardziej słyszalne nie tylko na prowincji, ale również w największych miastach w Polsce. Michał Kołodziejczak zapowiedział, że wraz z innymi rolnikami ruszy wkrótce na Warszawę, by protestować przeciwko aktualnej polityce rządu wobec hodowców trzody chlewnej. Lider Agrounii rusza na Warszawę w jeszcze jednym sensie - zamierza bowiem kandydować do Sejmu w kolejnych wyborach parlamentarnych.

agrounia
19.03.2022 02:42 Kołodziejczak w mocnych słowach o premierze. Zapowiada paraliż kraju

Strajk hodowców trzody chlewnej pod kierownictwem Agrounii nadal trwa. Rolnicy blokują drogę krajową numer 12 w Rękoraju i ustawicznie apelują do polskich władz o spotkanie i rozmowę m.in. na temat rozwiązania problemu ASF. Niestety, pomimo coraz trudniejszej sytuacji polskich rolników ani premier Mateusz Morawiecki, ani szef resortu rolnictwa Grzegorz Puda nie odnieśli się do protestu w Rękoraju. - Premier jest tchórzem. Myśli, że my się zmęczymy i tu nie będzie się nic działo. My zapowiadamy maksymalnie w ciągu czterech tygodni (...) paraliż całego kraju. Będą blokady w całym kraju - zapowiedział Michał Kołodziejczak. Kołodziejczak grzmoci słowami premiera i zapowiada paraliż krajuNa konferencji prasowej, która miała miejsce po nocy spędzonej na blokadzie drogi krajowej numer 12 w Rękoraju, Agrounia zapowiedziała dalsze kroki w związku z protestami rolniczymi. Ponieważ premier Mateusz Morawiecki, ani minister rolnictwa Grzegorz Puda nie odpowiadają w żaden sposób na problemy rolników, Michał Kołodziejczak stwierdził: - Cała Polska wie, że polskie rolnictwo upada. (...) To, że premier nie odpowiedział to też jest informacja dla wszystkich ludzi i to też dzięki nam wszyscy w Polsce wiedzą, że naszym premierem jest tchórz; bankster, który chce, żebyśmy żyli za miskę ryżu; żebyśmy nie mieli podmiotowości, pieniędzy. I jemu to jest po prostu na rękę. Brak jego odpowiedzi mówi właśnie tyle. Lider Agrouni zapowiedział, że rolnicy podejmą dalsze działania - ma być to m.in. paraliż dróg w całym kraju.

grzegorz puda
19.03.2022 02:42 Rolnicy strajkują po raz kolejny. Minister Puda podziwia w tym czasie kiszone buraki

W środę 4 sierpnia 2021 roku o godzinie 8:00 Agrounia rozpoczęła strajk w Rękoraju - protestujący rolnicy chcą rozmawiać z przedstawicielami polskich władz na temat dramatycznej sytuacji hodowców trzody chlewnej wywołanej afrykańskim pomorem świń i niepraktycznymi wymogami weterynaryjnymi. Pomimo kolejnego już głośnego strajku środowiska rolniczego, politycy partii rządzącej nie odnieśli się do postulatów hodowców trzody chlewnej. Tego samego dnia szef resortu rolnictwa Grzegorz Puda opublikował na Twitterze fotografie z wizyty w gospodarstwie ekologicznym na Lubelszczyźnie. Rolnicy strajkują w deszczu, minister rolnictwa podziwia ekologiczne kiszonkiRolnicy pod egidą Agrounii po raz kolejny próbują zwrócić uwagę polityków na palące problemy polskiego rolnictwa. Pomimo blokowanych dróg, apeli o dialog i spotkanie, zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i minister rolnictwa Grzegorz Puda ani razu nie odnieśli się do postulatów hodowców trzody chlewnej. Jak pisaliśmy w naszym poprzednim artykule zatytułowanym Agrounia strajkuje. Kołodziejczak w niecenzuralnych słowach o ministrze rolnictwa, kołem zamachowym protestów rolników jest bardzo trudna sytuacja ekonomiczna producentów wieprzowiny ze stref objętych afrykańskim pomorem świń. Hodowcy nie mogą sprzedawać zdrowych zwierząt do ubojni, co sprawia, że gospodarze ponoszą gigantyczne straty finansowe. Na temat katastrofalnej atmosfery w środowisku rolniczym wypowiedział się lider Agrounii Michał Kołodziejczak: - Minister ukrywa prawdę, co jest dzisiaj w gospodarstwach. Tu, niedaleko tego tutaj miejsca, dwa dni po strajku, jeden z rolników chciał targnąć się na życie. Cudem żyje. Udało się i jest dalej z nami. To są obrazki z polskiej wsi, z całej Polski. (...) I dziś też jasno pytamy: w imię czego politycy chcą dostać podwyżki?

agrounia
19.03.2022 02:42 Agrounia strajkuje. Kołodziejczak w niecenzuralnych słowach o ministrze rolnictwa

4 sierpnia 2021 roku w Rękoraju na terenie powiatu piotrkowskiego ma miejsce kolejny strajk Agrounii, w którym działacze domagają się zmiany przepisów dotyczących sprzedaży trzody chlewnej w dobie ASF. Podczas protestu Michał Kołodziejczak został zapytany przez dziennikarkę TVP Info o 200 milionów złotych, które mają trafić do kieszeni rolników od ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Lider Agrounii odpowiedział: - Te dwieście milionów niech sobie minister wsadzi w d**ę i niech sobie tymi pieniędzmi wytrze d**ę. On niech się pakuje z ministerstwa, niech wychodzi. Nie zgadzamy się na takiego błazna (...). Jest to debil, który nas wszystkich upokarza. Strajk Agrounii w RekorajuStrajk Agrounii, który rozpoczął się w środę 4 sierpnia 2021 roku w Rękoraju na drodze krajowej numer 12 (przy zjeździe z trasy S8) jest kolejnym protestem, którego celem jest zmiana aktualnej polityki wobec hodowców trzody chlewnej. Producenci wieprzowiny mają trudności ze sprzedażą swoich świń ze względu na obowiązujące przepisy - w rezultacie wiele zwierząt jest zmuszonych pozostawać w chlewniach, co generuje potężne straty finansowe dla rolników. Podczas rozmowy z dziennikarzami, która miała miejsce podczas protestu w Rękoraju, lider Agrounii Michał Kołodziejczak, został zapytany przez dziennikarkę TVP Info o opinię na temat 200 milionów złotych, które mają być przekazane hodowcom trzody chlewnej przez ministra rolnictwa Grzegorza Pudę. Michał Kołodziejczak nie gryzł się w język, mówiąc: - Ten rolnik - powiedział, wskazując na stojącego obok mężczyznę - na tej sytuacji w ciągu kwartału traci milion złotych. W tym miejscu rolników jest kilkuset. - Te dwieście milionów niech sobie minister wsadzi w d**ę i niech sobie tymi pieniędzmi wytrze d**ę. On niech się pakuje z ministerstwa, niech wychodzi. Nie zgadzamy się na takiego błazna (...). Jest to debil, który nas wszystkich upokarza.

kołodziejczak
19.03.2022 02:41 Politycy dostają podwyżki, ASF szaleje. Kołodziejczak o rządzie: "Mają krew na rękach"

Na konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie w piątek 30 lipca 2021 roku lider Agrounii Michał Kołodziejczak zapowiedział kolejne protesty w sprawie nierozwiązanego problemu ASF w Polsce. W poruszających słowach zrelacjonował słowa żon rolników, którzy w ostatnich dniach z powodu ogromnych problemów finansowych targnęli się na swoje życie. Pomimo obietnic polityków co do podjęcia kroków na rzecz zniwelowania problemu ASF, ze strony rządu i premiera Mateusza Morawieckiego nadal brak jakichkolwiek reakcji. Politycy dostają podwyżki, rolnicy odbierają sobie życieAfrykański pomór świń pojawił się w Polsce siedem lat temu - od tamtego czasu rozprzestrzenił się na terenie kraju do tego stopnia, że zatrzymanie jego ekspansji wymaga szeroko zakrojonych działań. Niestety, jak relacjonuje lider Agrounii Michał Kołodziejczak, politycy cały czas unikają konfrontacji z problemem, który pogrąża polskie rolnictwo w otchłani rozpaczy. Na konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie w piątek 30 lipca 2021 roku, Michał Kołodziejczak przypomniał, że Antoni Macierewicz nie wywiązał się z obietnicy danej rolnikom w ostatnim czasie: - Czujemy się oszukani. Do Piotrkowa Trybunalskiego przyjechał poseł Macierewicz, przyjechał poseł Telus. Szczególnie poseł Macierewicz powiedział, że potrzebuje tydzień - wróci do rolników z rozwiązaniami, sytuacja będzie rozwiązana. Okłamał, nie wrócił, nie przyjechał, od momentu zakończenia strajków tak naprawdę nie odezwał się do rolników. Dlatego są kolejne działania - powiedział lider Agrounii. Michał Kołodziejczak wskazał też na bolesny kontrast - w momencie, gdy rolnicy z bezsilności odbierają sobie życie, politycy przyznają sobie podwyżki: - Podwyżki dla posłów i podwyżki dla ministrów. W momencie, kiedy dzwonią do mnie żony mężczyzn, którzy w ostatnich dwóch tygodniach targnęli się na życie i się powiesili, posłowie dają sobie podwyżki. (...) Ja nie boję się użyć stwierdzenia: premier Mateusz Morawiecki ze swoim nieudolnym rządem mają krew na rękach, (...) bo ludzie popełniają dzisiaj samobójstwa.

AGROunia/Facebook
19.03.2022 02:41 "Panie premierze, jak żyć? Co łowić?". Jest zapowiedź kolejnych protestów

- Nie poddajemy się, będziemy protestować cyklicznie, jeśli nie będzie z nami rozmawiał rząd - mówił Aleksander Cichorz, kończąc o dwie godziny wcześniej, niż zaplanowano protest we Władysławowie. O godzinie 14:00 zakończył się protest armatorów rybołówstwa rekreacyjnego i rolników z AGROunii. Nie oznacza to, że protestujący dali za wygraną. Jak podkreślił Cichosz, rybakom zależy na dojściu do porozumienia, ale nie będą biernie czekać. - Czekamy tylko na waszą wiadomość, kiedy się mamy zjawić do Warszawy i będziemy - dodał.

agrounia
19.03.2022 02:41 Nie wszyscy rolnicy popierają Agrounię. Słowa mogą zaskoczyć

W ostatnich dniach z inicjatywy Agrounii miał miejsce strajk rolników, nazywany również wojną o wieś, podczas której apelowano do polityków o zdecydowane działania przeciwdziałające upadkowi hodowli trzody chlewnej w kraju. W ubiegłym roku działacze Agrounii protestowali również przeciwko zapisom tzw. piątki dla zwierząt. I choć mogłoby się wydawać, że Agrounia cieszy się jednolitym poparciem na polskiej wsi, to sytuacja wcale nie jest tutaj oczywista. Wśród komentatorów zajmujących się zawodowo rolnictwem pojawiają się głosy, iż strajki Agrounii są zadymami, a protestujący nie są prawdziwymi rolnikami, ponieważ w czasie żniw nie ma ich w gospodarstwach. Gorzkie słowa o sympatykach i członkach AgrouniiLider ruchu Michał Kołodziejczak nie ukrywa, że jego zamierzeniem jest utworzenie z Agrounii partii politycznej. Na ostatnim proteście, który odbył się 20 lipca 2021 roku, przewodniczący ruchu powiedział, że głos rolników powinien być słyszalny przy stole, przy którym zapadają decyzje wpływające na przyszłość polskiego rolnictwa. Choć z jednej strony można powiedzieć, że ogólna nieufność wobec polityków i struktur partyjnych jest powszechnym odczuciem wśród milionów Polaków, to również rolnicy związani z Agrounią od długiego czasu mierzą się z gorzką krytyką innych producentów żywności. W krytycznych komentarzach internautów najczęściej pojawiają się zarzuty dotyczące tego, iż aktualny rząd został wybrany właśnie przez rolników, którzy bez sprzeciwu powinni płacić tego konsekwencje. Sceptycy twierdzą, że obecne protesty nie powinny mieć miejsca, bo decyzje podejmowane przez polityków są bezpośrednim skutkiem demokratycznych wyborów. Warto przypomnieć, że w wyborach parlamentarnych z 2019 roku na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 67,4% rolników. Jeden z internautów skomentował sprawę w następujący sposób: >

agrounia
19.03.2022 02:41 "Policja sprowokowała zamieszki". Agrounia i wojna o polską wieś

We wsi Srock nieopodal Piotrkowa Trybunalskiego kończy się właśnie legalny protest rolników, którzy chcą spotkać się z premierem i rozmawiać na temat dramatycznej sytuacji produkcji trzody chlewnej w Polsce. Niestety, podczas zgromadzenia doszło m.in. do użycia gazu łzawiącego przez policję wobec rolników, w tym lidera Agrounii - Michała Kołodziejczaka. Na oficjalnym profilu Agrounii na Facebooku możemy przeczytać krótki opis zaistniałej sytuacji: - Michał Kołodziejczak wychodzi, żeby uspokoić sytuację z podniesionymi rękami. Policjant bez ostrzeżenia psika gazem prosto w oczy.Srock: rolnicy, policjanci i gaz łzawiącyDemonstracja rolników rozpoczęła się 20 lipca 2021 roku o godzinie 8:00 w Srocku w powiecie piotrkowskim na terenie województwa łódzkiego z inicjatywy ruchu rolniczego - Agrounii. Do godziny 16:00 tego samego dnia zaplanowano celowe spowalnianie i blokowanie ruchu za pomocą traktorów na drodze krajowej numer 12, 91 i S9. Pomimo tego, że zgromadzenie było zarejestrowane - a tym samym od samego początku miało legalny charakter - obecni na miejscu rolnicy relacjonowali, iż nastawienie funkcjonariuszy policji nie było wobec nich neutralne, co utrudniało przebieg protestu. Jak można zobaczyć z relacji na facebookowym profilu Agrounii, wobec lidera ruchu został użyty gaz łzawiący w momencie, gdy z podniesionymi rękami chciał uspokoić sytuację między rolnikami a funkcjonariuszami.

Rolnik Info
19.03.2022 02:41 Syreny zawyły. AGROunia rozpoczęła "Wojnę o wieś"

Zgodnie z zapowiedziami dziś o godzinie 8:00 rozpoczął się protest AGROunii "Wojna o wieś". Rolnicy zgromadzili się w Srocku koło Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie). Na miejscu jest 150 traktorów.

  • 1
  • 2