Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Michał Kołodziejczak

Michał Kołodziejczak

Michał Kołodziejczak - lider AGROunii.

polskie ziemniaki
27.05.2024 14:14 Koniec obostrzeń eksportowych dla polskiego ziemniaka? Nowe informacje w sprawie bakteriozy pierścieniowej

Minister Michał Kołodziejczak podczas konferencji prasowej poinformował, że podjął kroki w sprawie zmiany obowiązków producentów ziemniaka eksportujących z Polski do krajów członkowskich Unii Europejskiej. Czy rolnicy będą mogli zapomnieć o badaniach fitosanitarnych ziemniaka? 

Michał Kołodziejczak
24.05.2024 13:22 Ruszyły masowe kontrole. Minister Kołodziejczak sprawdza polskie giełdy

Sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Michał Kołodziejczak wraz z Przemysławem Rzodkiewiczem, prezesem Inspekcji Jakości Artykułów Rolno-Spożywczych skontrolowali we wtorek kolejny rynek hurtowy. Tym razem wybrali się do Krakowa, na Rynek Hurtowy Kraków-Rybitwy. 

półka sklepowa
08.05.2024 17:00 W sklepach pojawią się nowe oznaczenia. Musisz wiedzieć przed zakupami

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzi prace nad wprowadzeniem oznaczeń graficznych na wszystkich świeżych owocach i warzywach. Ma to znacznie ułatwić konsumentom rozpoznanie faktycznego pochodzenia danego produktu. W sklepach mają się pojawić obowiązkowe etykiety w formie flag państw, z których produkt jest importowany. To realizacja przedwyborczych deklaracji Koalicji Obywatelskiej.

Minister rolnictwa Czesław Siekierski
12.04.2024 13:31 Lista importerów zboża z Ukrainy znika ze strony Ministerstwa Rolnictwa. Pytania pozostają

Lista importerów ukraińskiego zboża opublikowana przez minister Annę Gebicką została usunięta ze strony Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Poinformował o tym w komunikacie minister rolnictwa Czesław Siekierski.

Michał Kołodziejczak
30.03.2024 10:26 Skandaliczne zachowanie Kołodziejczaka podczas rozmów z Ukrainą

W minioną środę przez wiele godzin trwały rozmowy polsko-ukraińskie między ministrem rolnictwa Czesławem Siekierskim oraz jego ukraińskim odpowiednikiem Mykołą Solskim. W rozmowach uczestniczyli również sekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa Michał Kołodziejczak oraz wiceminister gospodarki Ukrainy, Taras Kaczka. 

Michał Kołodziejczak
21.03.2024 10:58 Kłopoty ministra Kołodziejczaka. Plantatorzy tytoniu dołączą do protestów?

Do rolników protestujących przeciwko „Zielonemu Ładowi” mogą za chwilę dołączyć plantatorzy tytoniu. Na sejmowej komisji rolnictwa alarmowali Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, że wdrożenie unijnej dyrektywy delegowanej poważnie ograniczy rynek zbytu dla polskiego tytoniu. Tymczasem Michał Kołodziejczak, wiceminister rolnictwa, podczas komisji zapewniał plantatorów, że resort chce „pobudzić rynek” i zwiększyć skup polskiego tytoniu. Zdaniem plantatorów tych deklaracji nie da się pogodzić z zapowiedzią szybkiego wdrożenia dyrektywy przez rząd Donalda Tuska.

Strajk rolników polska
26.02.2024 22:22 Czesław Siekierski: Musimy zrozumieć protesty rolników

Niespokojna sytuacja na granicy polsko-ukraińskiej oraz narastające niezadowolenie rolników nie sprzyjają spokojowi w Ministerstwie Rolnictwa. Minister Czesław Siekierski zorganizował konferencję prasową związaną z wyjazdem na spotkanie ministrów rolnictwa krajów unijnych w Brukseli. 

Michał Kołodziejczak
15.02.2024 20:33 Spotkanie z Michałem Kołodziejczakiem. "Co innego rano mówiłeś"

Michał Kołodziejczak to bez wątpienia najgłośniejsza persona wśród polityków Koalicji Obywatelskiej. Jako jeden z niewielu polityków jeździ po kraju i rozmawia z rolnikami, przekonując, że jest "ich człowiekiem w rządzie". Niestety, na ostatnim spotkaniu ze strajkującymi, wiceminister rolnictwa został zbesztany przez rolników i postanowił ewakuować się, by uniknąć dalszych kłopotów. 

Michał Kołodziejczak
04.02.2024 21:32 Michał Kołodziejczak alarmuje. Niepokojące sceny na granicy

Niedzielny poranek rozpoczął się kontrolami Michała Kołodziejczaka na granicy polsko-ukraińskiej. Sprawdzony został między innymi tranzyt przewozu przez granicę towarów rolnych. Wiceminister rolnictwa nie bez powodu przeprowadził inspekcję w weekend, miał ku temu poważne powody. 

WOŚP licytacje
28.01.2024 14:36 Zaskakujące licytacje podczas finału WOŚP. Do akcji włączył się Michał Kołodziejczak, Monika i Tomek z "Rolnicy. Podlasie"

28 stycznia 2024 roku to dzień 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz zbiórek do puszek możemy wylicytować nietypowe przedmioty czy spotkania podczas licytacji Allegro. 

ziemniaki
25.01.2024 19:53 Polska jako jedyny kraj z zakazem sprzedaży ziemniaków do UE. „To przestępstwo”

W dzisiejszej audycji w Radiu Zet, wiceminister rolnictwa dał jasno do zrozumienia, że Unia Europejska nie chce kupować polskich ziemniaków. Przyczyna tkwi w groźnej bakterii, z którą borykać się mają małe gospodarstwa. Co jest prawdą, a co nią nie jest, wyjaśnia lider Agrounii. 

Michał Kołodziejczak
07.09.2023 13:39 Mocna reakcja Kołodziejczaka na „Lokalną półkę” PiS-u

W środę 6 września PiS przedstawił kolejny punkt swojego programu wyborczego. Nowy pomysł partii jest skierowany do rolników. Według Michała Kołodziejczaka obietnica ta jest bliźniaczo podobna do jednego z postulatów Agrounii.

Michał Kołodziejczak
25.08.2023 13:50 Kołodziejczak na ministra? PO niebawem odsłoni karty

Znajdujący się na listach KO lider Agrounii był przez większość wyborców pewniakiem na stanowisko ministra rolnictwa po ewentualnej wygranej w wyborach parlamentarnych. Jak się okazuje, może być kompletnie inaczej.  

Michał Kołodziejczak
23.08.2023 20:55 Nieudolna akcja warszawskich policjantów. Próbowali śledzić Kołodziejczaka

Po poniedziałkowej konferencji prasowej Agrounii przed siedzibą TVP w Warszawie zdarzyła się niecodzienna sytuacja. Policja próbowała śledzić lidera ruchu politycznego. 

Robert Telus
20.08.2023 08:00 Batalia o rolnicze emerytury. Robert Telus zabiera głos w sprawie słów Nitrasa i Kołodziejczaka

Szef resortu rolnictwa skomentował niedawną wypowiedź posła KO Sławomira Nitrasa dotyczącą rolniczych emerytur. Robert Telus wyraził również opinie na temat słów Michała Kołodziejczaka wypowiedzianych podczas konferencji KO w Koninie. Jakie zdanie odnośnie do bieżących kwestii rozgrywających się na polskiej scenie politycznej ma Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi?

Michał Kołodziejczak
19.08.2023 08:00 Kołodziejczak o wspólnym starcie z KO. „Niech ludzie mówią, co chcą”

Od momentu ogłoszenia startu Michała Kołodziejczaka z list Koalicji Obywatelskiej, na polskiej scenie politycznej można obserwować niekończące się dyskusje wyrażające szok i oburzenie. Lider AgroUnii w rozmowie z Radiem Zet opowiada o szczegółach swej kontrowersyjnej decyzji. 

Michał Kołodziejczak
18.08.2023 09:30 Wielkie oszustwo Kołodziejczaka. Kamizelki AgroUnii idą z dymem

Informacja o wejściu Michała Kołodziejczaka na listę Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu oburzyła działaczy AgroUnii. Wiele z nich nie omieszkało wyrazić swoje oburzenie na portalach społecznościowych.

agrounia
20.06.2022 02:02 Blokada torów przez działaczy Agrounii. „Nie wyjedzie stąd ani jedna tona nawozu”

Działacze Agrounii po raz kolejny wyrażają swój sprzeciw wobec rosnących cen nawozów sztucznych produkowanych w Polsce. W tym celu zablokowano tory prowadzące z województwa podkarpackiego na Ukrainę. Lider Agrounii odniósł się do celu blokady torów kolejowych w Woli Baranowskiej: - Nie wyjedzie stąd ani jedna tona nawozu. Agrounia blokuje tory kolejowe na Podkarpaciu. Kolejna odsłona protestów ws. cen nawozówW czwartek 14 października 2021 roku Agrounia poinformowała o blokadzie torów kolejowych, które stanowią trasę wywozu nawozów z polskich fabryk na teren Ukrainy. Tym samym członkowie Agrounii protestują przeciwko wysokim cenom nawozów i wyrażają niezadowolenie z powodu niedoboru produktów kluczowych dla produkcji rolnej.Działacze ruchu rolniczego wskazali: - Agrounia zablokowała tory, z których codziennie na Ukrainę wyjeżdżają tysiące ton polskich nawozów. Właśnie dziś, gdy polskim rolnikom ich brakuje lub muszą je kupować za gigantyczne ceny. Od kilku tygodni ceny mocznika, saletry czy polifoski szaleją. Rząd, spółki Skarbu Państwa nie robią nic, by naprawić sytuację.

Gienek i Andrzej - AGROunia
19.06.2022 02:02 Dramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomoc

Na nagraniu widać, jak Gienek został obezwładniony przed dwóch funkcjonariuszy. W tle słychać krzyki zdenerwowanego Andrzeja. Młodszy rolnik mówił do funkcjonariuszy, że sam wpuścił ich na swoje podwórko. - Co wy z ojcem robicie? Ja jestem u siebie - krzyczał Andrzej. Funkcjonariusze policji wyprowadzili Gienka z podwórka i zaciągnęli do radiowozu. Za nimi cały czas szedł Andrzej, który mówił do policjantów, by zwrócili uwagę na to, że jego ojcu leci krew.Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo: Na nagraniu widać, że w czasie zatrzymania na podwórku oprócz rolników i policji, znajdowali się także odwiedzający. Kilka osób nagrywało dramatyczne sceny, do których doszło w Plutyczach. Jak wynika z rozmów Andrzeja z funkcjonariuszami, do zatrzymania miało dojść po rzekomej napaści na policjantów. - Za co to wszystko? Za to, że podczas świąt ludzie odwiedzający Gienka i Andrzeja nie mieli maseczek - informuje AGROunia. Jak wynika z informacji przekazanych przez AGROunię, Gienek już jest w domu. Rolnik całą noc był na komisariacie policji "poniżony, bez koca, bez jedzenia i bez picia".

biedronka kołodziejczak
19.06.2022 02:02 Sieć sklepów Biedronka pozwała Kołodziejczaka. Żąda 20 tys. złotych

Jeronimo Martins, właściciel sieci sklepów Biedronka podał Michała Kołodziejczaka do sądu wskazując, że działacz społeczny naruszył dobra osobiste spółki. Agrounia i jej zwolennicy twierdzą natomiast, że żądanie 20 tysięcy złotych odszkodowania jest próbą zastraszania, niszczenia wolności słowa i zabijania debaty publicznej. Jeronimo Martins chce również przeprosin od Michała Kołodziejczaka. Lider ruchu zapowiada, że nie będzie przepraszał za ujawnianie nieprawidłowości napotykanych w sklepach. Spór na linii Biedronka-KołodziejczakAgrounia - ruch społeczny zrzeszający rolników zasłynął m.in. z ujawniania nieprawidłowości w handlu żywnością w sklepach spożywczych w całym kraju. Na celowniku zwolenników Agrounii jest m.in. sieć sklepów Biedronka. To właśnie tam, podczas filmów transmitowanych w internecie, Michał Kołodziejczak pokazywał sprzedawaną w sklepie kapustę z robakami, a także błędne oznaczenia produktów dotyczące ich kraju pochodzenia. W kolejnych materiałach wideo ekipa Agrounii zawitała również na zaplecza sklepów Biedronki, gdzie pokazano m.in. produkty, które godzinami miały leżeć na słońcu, a potem trafiać do sprzedaży. W ostatnim czasie media obiegła informacja, że Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, pozwał Michała Kołodziejczaka ze względu na naruszenie dóbr osobistych, żądając przeprosin i wpłacenia 20 tysięcy złotych na rzecz Fundacji Pasja.

emilia
19.06.2022 02:02 Emilia skrytykowała Agrounię. Mocna aluzja do Andrzeja i Gienka?

Emilia Korolczuk znana z serialu Rolnicy. Podlasie wybrała się w ostatnim czasie do gospodarstwa w Zaciszu, które wiosną 2021 roku zostało doszczętnie zniszczone przez pożar. W filmie, który opublikowała na YouTube, rolniczka pokazała ogrom zniszczeń, jakie żywioł poczynił w gospodarstwie rolnym. - Agrounio! Takim trzeba pomagać - powiedziała dobitnie Emilka, filmując zwęglone maszyny rolnicze. - Gospodarzom, którzy stracili dobytek całego życia. Mocne słowa Emilki ws. pomocy poszkodowanymEmilia Korolczuk opublikowała na swoim kanale Ranczo Laszki na portalu YouTube poruszający film, który obrazuje skalę zniszczeń gospodarstwa rolnego we wsi Zacisze po ogromnym pożarze, który wybuchł tam wiosną 2021 roku. Rolniczka wybrała się do potrzebujących rolników wraz z partnerem, nie zapominając o prezencie, jakim były króliki z jej własnej hodowli. Dzięki nowym zwierzętom gospodarze będą mieli szansę odtworzyć swoje własne stado. Podczas kręcenia filmu Emilia pokazała zwęglone budynki gospodarcze i zniszczone maszyny. W tym samym czasie zdecydowała się na dobitną krytykę działań Agrounii, mówiąc: - Agrounio! Takim trzeba pomagać. Gospodarzom, którzy stracili dobytek całego życia. Trudno nie odnieść wrażenia, że rolniczka z Laszek w krytyczny sposób odniosła się tym samym do pomocy, jaką zaoferowała Agrounia Gienkowi i Andrzejowi w kupnie i przywiezieniu belarki do Plutycz.

AGROunia - odszkodowania
18.06.2022 02:02 AGROunia nagłaśnia kolejny skandal. Tym razem kwestia ubezpieczeń rolniczych

- Rolnicy od początku wiosny chcą ubezpieczać swoje uprawy od licznych klęsk żywiołowych i nie mogą - przyznał w dzisiejszej transmisji w mediach społecznościowych lider AGROunii, Michał Kołodziejczak.Jak wskazał Kołodziejczak, w budżecie państwa nie zostały przewidziane pieniądze na dopłaty do ubezpieczeń od klęsk żywiołowych (np. przymrozki, grad). W ubiegłym roku na ten cel przeznaczonych zostało 800 milionów złotych, tymczasem w tym roku suma ta została okrojona o połowę. Jednak problem jest w tym, że jak przekazał lider AGROunii ubezpieczalnie nie otrzymały jeszcze pieniędzy, a co za tym idzie, nie mogą ubezpieczać na normalnych zasadach rolników. - Będzie to skutkowało kolejnymi dramatycznymi sytuacjami, bo rolnicy w tej chwili nie będą ubezpieczać swoich upraw komercyjne, bo są to bardzo drogie ubezpieczenia - dodał Kołodziejczak, zwracając uwagę na to, że w innych państwach na świecie, władza pilnuje, by dopłacać do ubezpieczeń rolniczych. Zdaniem Kołodziejczaka zmniejszenie o połowę dopłat do ubezpieczeń rolniczych jest przykładem na to, ze rolnicy dziś nie mogą liczyć na żadną pomoc od państwa. Przeznaczenie 400 miliardów złotych na ubezpieczenia jest zdaniem lidera AGROunii niewystarczające, suma ta powinna zostać zwiększona do 1 miliarda złotych.

agrounia
19.03.2022 02:44 "Tam tak samo pracują ludzie". Agrounia skrytykowana za akcje w supermarketach

Agrounia nie po raz pierwszy ujawnia szokujące kulisy tego, co dzieje się w magazynach wielkich sieci supermarketów. Na celowniku jest m.in. Biedronka i Lidl. Choć fakty ujawniane przez działaczy Agrounii mają ogromną wartość konsumentów, to w sieci pojawiają się gorzkie słowa pracowników supermarketów. Niektórzy z nich zarzucają Agrounii, że działają na szkodę zwykłych pracowników, którzy nie mają innych możliwości zatrudnienia. Jeden z internautów podzielił się swoim wyznaniem na profilu działaczy Agrounii, mówiąc m.in.: - Jak widzę, że jest coś zepsutego na sklepie, to dyskretnie zgłaszam to obsłudze, nie robię burdy na cały sklep, bo tam tak samo pracują ludzie, którzy chcą mieć na opłaty i jedzenie dla siebie, rodzin i dzieci. Ujawnianie szokującej prawdy a lęk o zatrudnienieNie trzeba podkreślać, że każda kontrowersyjna sprawa ma różne aspekty i pomimo tego, że ujawnianie prawdy powinno być nadrzędnym celem organizacji społecznych, to efekty ich działań mogą się niekiedy odbić rykoszetem od niewinnych osób. W ostatnim czasie działacze Agrounii wraz z liderem Michałem Kołodziejczakiem ujawniają szokujące sceny, jakie mają miejsce w magazynach i na zapleczach wielkich supermarketów takich jak Lidl i Biedronka. Na skrzynkę Agrounii trafia mnóstwo zdjęć od konsumentów, którzy znaleźli na sklepowych półkach zepsutą żywność. Byli pracownicy supermarketów dzielą się szokującymi szczegółami dotyczącymi nieuczciwych praktyk odświeżania pieczywa, mięsa i wszelkiego rodzaju innych rodzajów żywności. W jednym z filmów autorstwa Agrounii, w którym pokazywane są niedopuszczalne sposoby traktowania jedzenia przez pracowników, możemy usłyszeć: - Pracownicy wykonują tylko polecenia. W tak trudnym czasie wiadomo, że każdemu zależy na pracy, więc robią to, co każą im odgórnie. W komentarzach pod publikacją Agrounii pojawiły się słowa jednej z osób pracujących w supermarketach: >Na nieprawdopodobne wyznanie internauty odpowiedziała niebawem Agrounia.

agrounia kołodziejczak nawozy
19.03.2022 02:44 Agrounia będzie blokować zakłady nawozowe. Akcja rusza 11 października

Gwałtownie rosnące ceny nawozów głęboko niepokoją producentów żywności. Podczas ostatniej konferencji prasowej zwołanej w związku z niekorzystnymi zmianami na rynku lider Agrounii Michał Kołodziejczak zapowiedział protest pod zakładami nawozów Anwil. Celem blokady ma być manifestacja sprzeciwu wobec rosnących cen na rynku nawozowym. Strajk rolników ma rozpocząć się o godzinie 9:00 w poniedziałek 11 października 2021 roku przy włocławskiej spółce Anwil należącej do państwowej grupy Orlen. Agrounia zapowiada strajk przeciwko cenom na rynku nawozowymJednym z najgorętszych i najbardziej kontrowersyjnych tematów ostatnich dni i tygodni są m.in. gigantyczne podwyżki cen nawozów wykorzystywanych do produkcji rolnej. W obawie przed dalszymi wzrostami cen producenci żywności wahają się, czy kupować niezbędne produkty już teraz, czy z nadzieją czekać na - choćby minimalne - obniżki wartości nawozów. Aktualne ceny opisywanych produktów są wynikiem wzrostu cen gazu - takie wytłumaczenie oferują rolnikom specjaliści z branży. Jak przekazała Agrounia w informacji prasowej, w październiku 2020 roku tona saletry kosztowała 930 złotych za tonę. Dokładnie rok później ten sam nawóz jest wart 4 tysiące złotych za tonę. W piątek 8 października 2021 roku o godzinie 11:00 przed Ministerstwem Aktywów Państwowych miała miejsce konferencja Agrounii, podczas której lider ruchu zapowiedział blokadę włocławskich zakładów nawozowych Anwil podlegających państwowej spółce Orlen. Początek strajku ma mieć miejsce w poniedziałek 11 października 2021 roku.

kołodziejczak agrounia
19.03.2022 02:43 Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

W minionym tygodniu Sejm dyskutował nad wnioskiem PSL dotyczącym wotum nieufności wobec szefa resortu rolnictwa Grzegorza Pudy. Choć za odwołaniem urzędującego ministra opowiedziała się duża liczba posłów KO, Lewicy, Koalicji Polskiej, Polski 2050 i Porozumienia, to głosami PiS i Kukiz'15 wniosek został odrzucony. Swoją dezaprobatę wyraził na Twitterze lider Agrounii Michał Kołodziejczak. Działacz w gorzkich słowach odwołał się nie tylko do odrzucenia wniosku o odwołanie ministra Pudy; wyraził również żal do polityków PSL o to, że nie szukali poparcia wśród środowisk rolniczych. Wniosek o wotum nieufności. Lider Agrounii komentujeW środę 15 września 2021 roku Sejm zajął się dyskusją nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra resortu rolnictwa Grzegorza Pudy. Pomysłodawcami wniosku byli posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy złożyli dokument w sierpniu 2021 roku. Wniosek o wotum nieufności dla Grzegorza Pudy został finalnie odrzucony, a sprawa wywołała wiele emocji zarówno wśród polityków, jak i osób zawodowo związanych z polską wsią. Głos zabrał również lider Agrounii Michał Kołodziejczak, który nie krył smutku i rozżalenia w swoim wpisie na Twitterze: Niestety @GrzegorzPuda zostaje. Wniosek @nowePSL o odwołanie ministra rol. nie znalazł wystarczającego poparcia w sejmie. Politycy #psl nie szukali poparcia dla ich wniosku wśród środowisk rolniczych. Szkoda. Dyskusja była tylko i wyłącznie polityczna, a nie merytoryczna.— Michał Kołodziejczak (@EKOlodziejczak_) September 16, 2021

agrounia
19.03.2022 02:43 Z Agrounią protestować będzie druga grupa zawodowa. Strajk rusza 11.09

Agrounia poinformowała, że w sobotę 11 września 2021 roku rolnicy z całej Polski dołączą do planowanego protestu pracowników medycznych. Lider Agrounii Michał Kołodziejczak stwierdził, że rząd nie może ignorować problemów dwóch dużych grup społecznych, jaką są producenci żywności i osoby pracujące w służbie zdrowia. - Jednoczymy się i będziemy pokazywać, że rząd nie może ignorować tak ważnych grup zawodowych jak rolnicy czy medycy. Całym sercem wspieramy ich w walce o sprawną opiekę medyczną, bo to nasza wspólna sprawa - powiedział Kołodziejczak. Agrounia dołącza do strajku medyków w WarszawieWielokrotne protesty rolników pod przewodnictwem Agrounii nie doczekały się satysfakcjonującej odpowiedzi ze strony premiera Mateusza Morawieckiego i szefa MRiRW Grzegorza Pudy. Mimo to producenci żywności, niezadowoleni z prowadzonej aktualnie polityki wobec sektora rolnego, nie ustają w manifestowaniu swojej dezaprobaty wobec rządu Prawa i Sprawiedliwości. Kolejną grupą społeczną, która w ostatnim czasie postanowiła wyjść na ulicę, by zwrócić uwagę polityków na swoje problemy, są pracownicy służby zdrowia. Strajk pielęgniarek, ratowników medycznych i lekarzy ma odbyć się w sobotę 11 września w Warszawie. Jak zapowiedział lider Agrounii Michał Kołodziejczak, protestujących pracowników służby zdrowia wesprą rolnicy.

kołodziejczak agrounia
19.03.2022 02:43 Zaskakujące wyniki sondażu. Agrounia świętuje

Lider Agrounii już od pewnego czasu zapowiada, że jego ruch ma wkrótce stać się partią polityczną, która będzie walczyć o głosy Polaków w najbliższych wyborach parlamentarnych. Na podstawie najnowszego sondażu IBSP okazało się, że Agrounia może liczyć na 5,07% poparcia. Oznacza to tym samym, że gdyby wybory odbyły się dziś, Agrounia pod przewodnictwem Michała Kołodziejczaka przekroczyłaby próg wyborczy, uzyskując siedem miejsc w parlamencie. Sondaż IBSP. Agrounia powyżej progu wyborczegoDla wielu rolników Agrounia stała się głosem, który reprezentuje polską wieś i pokazuje jej realne problemy. Lider ruchu Michał Kołodziejczak już od pewnego czasu nie kryje, że jego celem jest walka o dobro rolników z mównicy sejmowej. W dniach od 1 do 3 września 2021 roku IBSP przeprowadził sondaż, w którym grupa tysiąca respondentów została zapytana: Na który z komitetów wyborczych oddał(a)by Pan(i) swój głos w wyborach parlamentarnych, gdyby odbyły się w najbliższą niedzielę? Wyniki zaskoczyły wiele środowisk. Okazuje się bowiem, że Agrounia może liczyć na poparcie rzędu 5,07% Polaków, co równałoby się siedmiu miejscom w parlamencie. Warto dodać, że ruch rolniczy po raz drugi w sondażach przekracza próg wyborczy.

kołodziejczak mrirw agrounia
19.03.2022 02:42 Agrounia oskarża MRiRW o kłamstwo ws. zaproszenia na spotkanie z premierem

Spotkanie szefa resortu rolnictwa Grzegorza Pudy i premiera Mateusza Morawieckiego z organizacjami i związkami rolniczymi miało miejsce w czwartek 2 września 2021 roku w gmachu MRiRW. Jak poinformowano na oficjalnej stronie internetowej resortu rolnictwa, na spotkanie zostali zaproszeni członkowie Agrounii, lecz nie chcieli wziąć w nim udziału. Lider Agrounii Michał Kołodziejczak opublikował film, w którym oskarża ministra Pudę i premiera Morawieckiego o kłamstwo. Członkowie ruchu zażądali upublicznienia treści zaproszenia, które - rzekomo - miało być wysłane przez MRiRW. Agrounia i spotkanie w MRiRW: zaproszenie, którego nigdy nie było?W czwartek 2 września 2021 roku miało miejsce spotkanie związków i organizacji rolniczych z ministrem rolnictwa Grzegorzem Pudą i szefem rządu Mateuszem Morawieckim. Przedmiotem rozmów stron były aktualne problemy rolnictwa, wśród których jest m.in. wirus ASF, kwestia depopulacji dzików i nowego systemu ubezpieczeń rolników. Na oficjalnej stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi napisano: - Zaproszeni na spotkanie członkowie Agrounii nie chcieli wziąć w nim udziału.Informacja o odmowie uczestnictwa w spotkaniu z premierem i ministrem szybko rozeszła się w mediach. Agrounia wkrótce w stanowczy sposób zdementowała słowa, które pojawiły się w komunikacie na stronie MRiRW. Na facebookowym profilu Agrounii możemy przeczytać: - ŻĄDAMY ujawnienia zaproszenia AGROunii na spotkanie z premierem (...). AGROunia nie dostała żadnego zaproszenia na spotkanie, które odbyło się wczoraj w ministerstwie rolnictwa. Mimo to, w komunikacie napisano „Zaproszeni na spotkanie członkowie Agrounii nie chcieli wziąć w nim udziału.” to jawne kłamstwo i manipulacja. [pis. oryg. - przyp. red.]

  • 1
  • 2